Kaip pasodinti ir Abisininė Kalija savo sode

Kaip pasodinti ir Abisininė Kalija savo sode

Įvadas į Abisininė Kalija

Abisininė Kalija, taip pat žinoma kaip Zantedeschia aethiopica, yra visžalis augalas, kilęs iš Pietų Afrikos pelkių. Jame yra spalvingos ir akį traukiančios baltos arba geltonos gėlės su ryškiai žalia strėlės galvutės formos lapija. Arum-Lilies puikiai tinka jūsų sodui suteikti tiek spalvų, tiek tekstūros, todėl Graikinis riešutmedis tinka daugiamečiams gėlynams arba gali būti auginamos konteineriuose.

Kaip Abisininė Kalija

Svetainės pasirinkimas

Abisininė Kalija, pasirinkite vietą, kurioje dirvožemis yra drėgnas ir gerai nusausintas. Jie mėgsta pilną saulę; tačiau jie toleruos dalinį pavėsį. Būtinai pasirinkite vietą, kurioje augalams būtų pakankamai vietos, nes visiškai subrendusios Arum-Lilies gali tapti gana didelės. Venkite vietų, kuriose gali stovėti vanduo, nes tai gali sukelti puvimą.

Dirvožemio paruošimas

Pasirinkus vietą Arum-Lilies, prieš sodinant svarbu tinkamai paruošti dirvą. Arum-Lelijas geriausiai auga neutralaus pH dirvoje; Todėl gera nykščio taisyklė būtų naudoti kompostą, kad pakeistumėte plotą prieš sodinimą. Dirželiu įmaišykite kompostą į dirvą iki 20–30 centimetrų (8–12 colių) gylio, kad būtų užtikrintas tinkamas drenažas.

Svogūnėlių sodinimas

Arum-Lelijas reikėtų sodinti pavasarį, geriausia balandžio pabaigoje arba gegužės pradžioje. Norėdami pradėti sodinti savo Arum-Lilies, iškaskite duobutę, kuri yra dvigubai platesnė už svogūnėlį ir pakankamai gili, kad svogūnėlio viršus atsidurtų 10 centimetrų (4 colių) žemiau dirvos paviršiaus. Įdėkite svogūnėlius į paruoštas skylutes ir užberkite svogūnėlius žemėmis. Galiausiai tvirtai paglostykite žemę.

Naujai pasodintų svogūnėlių laistymas

Naujai pasodintas Arum-Lelijas būtina laistyti po priežiūros. Pasodinkite savo naujai pasodintus svogūnėlius 30 milimetrų (1 colio) vandens per savaitę. Šis kiekis gali svyruoti priklausomai nuo aplinkos sąlygų, tokių kaip temperatūra, saulės spinduliai ir dirvožemio tipas. Įsitikinkite, kad žemė išlieka drėgna, bet neįmirkusi.

Arum-Lilies priežiūra ir priežiūra

Laistymas

Pakankamas laistymas yra labai svarbus norint, kad Arum-Lelijas auginimo sezono metu būtų sveikos. Šiltaisiais mėnesiais (nuo pavasario iki rudens) pasirūpinkite, kad jūsų Arum-Lilies gautų 75 milimetrus (3 colius) vandens kiekvieną savaitę arba dėl kritulių, arba dėl laistymo rankiniu būdu.

Tręšimas

Tręškite savo Arum-Lilies kas mėnesį auginimo sezono metu subalansuotomis trąšomis, pvz., 10-10-10. Įsitikinkite, kad tręškite tik pagal gamintojo instrukcijas, nes pertręšimas gali sukelti šaknų nudegimą ir kitas problemas. Be to, netręškite žiemos sezono metu.

Apkarpymas ir naikinimas

Jei reikia, genėkite savo Arum-Lilies, kad kontroliuotumėte augalo dydį ir formą arba nužydėjusį žydėjimą. Jei nuspręsite genėti, įsitikinkite, kad tai darykite iš karto pasibaigus žydėjimo sezonui. Jei įmanoma, pabandykite palikti nepažeistas gėlių galvutes, kad rinktumėte sodinukus.

Kova su kenkėjais ir ligomis

Nors kenkėjai ir ligos paprastai nesukelia didelių problemų Arum-Lilies, yra keletas kenkėjų, kurių reikia saugotis, įskaitant amarus, šliužus ir vikšrus. Visada reguliariai tikrinkite savo augalus, patikrinkite, ar nepakeitė lapų spalva ar nenuvyto, ir nedelsdami imkitės veiksmų, jei pastebėsite galimų kenkėjų ar ligų. Ranka pašalinkite visus paveiktus lapus.

Pabaigai

Norint sėkmingai prižiūrėti Abisininė Kalija savo sode, svarbu suteikti pakankamai vietos augalams pasklisti, tinkamai paruošti dirvą, nuosekliai ir giliai laistyti, ypač šiltuoju metų laiku, ir stebėti kenkėjai ir ligos. Atlikdami šiuos veiksmus, jūsų Arum-Lelijas klestės ir kasmet suteiks jūsų sodui spalvų.