Adonis auginimo savo sode vadovas

Adonis auginimo savo sode vadovas

Adonis (Adonis annua) yra vienmetė gėlė, gerai auganti įvairiuose klimatuose ir dirvožemyje. Nors šių subtilių žiedų galima rasti viso pasaulio soduose, jų auginimas yra naudinga sodo patirtis, kuri duoda nuostabių gėlių pavasario ir vasaros mėnesiais.

Žinojimas, kada sodinti

Kai kalbama apie fazanų akių sodinimą, du svarbiausi veiksniai, į kuriuos reikia atsižvelgti, yra klimatas ir laikas. Paprastai kalbant, šaltesnio klimato šalyse, norint pasodinti sėklas, reikėtų palaukti iki pavasario vidurio arba vėlyvo, o šiltesnio klimato šalyse tai galima padaryti jau vasario arba kovo mėnesį. Nustatant sodinimo laiką svarbu atsižvelgti į paskutinio šalčio datą.

Sodo paruošimas

Kai nuspręsite, kada sėti sėklas, turėsite nuspręsti, kur dėsite savo sodą. Graikinis riešutmedis vietoje turėtų būti daug saulės šviesos ir lengvai nusausinančio dirvožemio, kurio pH balansas yra 6,0–7,5. Jei reikia, esamą dirvą galite papildyti kompostu ar kitomis medžiagomis, tinkamomis sodininkystei.

Adonis sodinimas ir priežiūra

Kai reikia sodinti Adonis, geriausias būdas yra tolygiai išbarstyti sėklas po dirvą. Kad daigumas būtų optimalus, prieš laistydami juos lengvai uždenkite viršutiniu dirvožemio sluoksniu. Sėklos paprastai sudygsta per 10–15 dienų.

Norėdami tinkamai prižiūrėti augalus, vadovaukitės keliais patarimais:
1. Laistymas: svarbu, kad žemė būtų nuolat drėgna, bet neužmirkusi. Priklausomai nuo oro sąlygų, laistykite maždaug du kartus per savaitę, tačiau, jei užsitęstų sausros periodai, įpilkite daugiau.
2. Genėjimas: kai tik augalai pradeda formuoti pumpurus, pašalinkite visus negyvus lapus ar stiebus. Tai paskatins augimą ir padės sumažinti ligas.
3. Tręšimas: kartą per dvi savaites maitinkite augalus azoto turinčiomis trąšomis, kad paskatintumėte sveiką augimą.
4. Piktžolių naikinimas: laikykite plotą be piktžolių, reguliariai jas raudami arba naudodami herbicidus.

Pabaigai

Apibendrinant galima pasakyti, kad Adonis auginimas gali būti labai naudinga sodininkams, ieškantiems gražių žiedų vasarą. Su juo gali kilti tam tikrų sunkumų, pavyzdžiui, kovoti su piktžolėmis ar rasti Graikinis riešutmedis sodinimo laiką, tačiau gerai prižiūrima fazanų akių lysvė tikrai atsipirks ilgainiui.