Agava yra sultingų augalų gentis, kilusi iš pusiau sausringų Meksikos ir pietinių JAV regionų. Tai Graikinis riešutmedis pasirinkimas sodininkams, norintiems augalo, kuriam reikia minimalios priežiūros ir dėmesio, bet kuris atrodytų estetiškai. Šiame vadove pateiksime viską, ką reikia žinoti apie Agava augalų priežiūrą savo sode!
Turinys
Agava yra įvairi augalų grupė, pasižyminti storais, spygliuotais lapais. Jie taip pat populiariai žinomi kaip šimtmečio augalai, nes gali subręsti iki 100 metų. Kaip ir bet kuriame naujame sodo projekte, prieš pradedant svarbu šiek tiek suplanuoti. Šiame vadove rasite visą informaciją, kurios jums reikia norint pradėti sėkmingai auginti Agava .
Agava apibrėžimas
Agava yra sultingų augalų rūšis, priklausanti Asparagaceae šeimai. Gentyje yra apie 200 rūšių, nuo mažų žemę apkabinančių augalų iki didesnių į krūmus panašių egzempliorių. Visos Agava turi mėsingus lapus, kurie kaupia vandenį ir padeda augalams išgyventi sausrą ir kitas atšiaurias sąlygas.
Agava auginimo privalumai
Vienas iš pagrindinių Agava sodinimo pranašumų yra tai, kad jas reikia mažai priežiūros ir priežiūros. Nusistovėjusios Agava gali išgyventi nereikalaujant daug laistymo ar tręšimo, todėl puikiai tinka užimtiems sodininkams ar gyvenantiems sausame klimate. Jie taip pat būna įvairių formų, dydžių ir spalvų, todėl yra iš ko rinktis iš daugybės.
Proceso apžvalga
Agava auginti reikia kantrybės, praktikos ir gero planavimo. Pirmiausia turėsite pasirinkti tinkamą Agava rūšį ir pasirinkti tinkamą vietą savo sode. Tada turėsite paruošti dirvą ir tinkamai pasodinti Agava . Kai augalas atsidurs vietoje, turėsite stebėti laistymo lygį ir retkarčiais genėti. Galiausiai atkreipkite dėmesį į įprastas problemas, tokias kaip ligos ir kenkėjai.
Augimo planavimas
Dabar, kai žinote daugiau apie Agava augalus ir kodėl jie puikiai papildo bet kurį sodą, pažiūrėkime, kas yra susiję su sėkmingo augimo planavimu.
Agava tipo pasirinkimas
Pirmas žingsnis – nuspręsti, kokio tipo Agava norėtumėte auginti. Labiausiai paplitusios rūšys yra Agava Americana (taip pat žinomas kaip šimtmečio augalas), Agava attenuata (spygliuota Agava) ir Agava tekilana (mėlynoji Agava). Apsvarstykite augalo dydį, spalvą ir formą, taip pat kaip jis derės prie esamo sodo stiliaus.
Tinkamos vietos pasirinkimas
Kai pasirinksite auginimo Agava tipą, laikas pasirinkti tinkamą vietą naujam augalui. Agava teikia pirmenybę pilnai saulei, todėl įsitikinkite, kad vietovė gauna bent šešias valandas tiesioginių saulės spindulių per dieną. Vieta taip pat turėtų būti apsaugota nuo stipraus vėjo, nes Agava yra gana subtilios.
Svetainės paruošimas
Prieš sodindami turėtumėte paruošti vietą. Įsitikinkite, kad dirvožemis yra laisvas, turtingas maistinėmis medžiagomis ir gerai nusausintas. Jei reikia, galite pridėti komposto arba durpių samanų, kad pagerintumėte drenažą. Iškaskite duobutę, kuri yra maždaug dvigubai didesnė už agavos šaknies gumulėlį, ir užpildykite ją dirvožemiu, sumaišytu su trąšomis (santykiu 10–10–10).
Sodinimas ir priežiūra
Dabar, kai atlikote paruošiamuosius darbus, esate pasirengę sodinti Agava. Štai kaip užtikrinti sėkmę.
Agava sodinimas
Norėdami pasodinti Agava, švelniai išimkite ją iš talpyklos ir įstatykite į duobutę. Įsitikinkite, kad šaknys yra išsklaidytos ir padengtos žeme. Kruopščiai laistykite ir įsitikinkite, kad vieta išliks drėgna, kol augalas nusistovės.
Laistymo režimai
Pasodinus Agava nereikia per daug vandens. Priklausomai nuo klimato, laistyti gali tekti tik kartą per kelias savaites. Jei nerimaujate dėl per didelio laistymo, geriausia palaukti, kol viršutinis dirvožemio colis išdžius, prieš įdėdami daugiau.
Genėjimas ir tręšimas
Agava genėti nebūtina, nors galite nupjauti visus negyvus ar pažeistus lapus. Tręšdami naudokite subalansuotas 10-10-10 trąšas tris kartus per metus ankstyvą pavasarį, vasarą ir rudenį.
Dažnos problemos
Agava auginimas paprastai yra gana lengvas, tačiau yra keletas galimų problemų, į kurias reikia atkreipti dėmesį.
Ligos
Agava gali būti jautrios grybelinėms ligoms, ypač jei jos netinkamai laistomos. Stebėkite spalvos pakitimo ir lapų kritimo požymius ir, jei reikia, apdorokite fungicidu.
Kenkėjai
Amarai ir amarai yra du dažniausiai pasitaikantys kenkėjai, kenkiantys Agava. Norėdami juos pašalinti, tiesiog apipurkškite augalą insekticidiniu muilu.
Kova su šaltomis sąlygomis
Agava jautrios šaltam orui, todėl jei gyvenate šaltesniame klimate, apsaugokite jas šiaudų ar mulčio sluoksniu. Perkelkite jį į patalpą ypač ledo metu.
Pabaigai
Agava auginimas gali būti naudinga visiems, ieškantiems mažai priežiūros reikalaujančio, bet patrauklaus sodo priedo. Šis išsamus vadovas suteikė jums patarimų, kaip sėkmingai planuoti, sodinti ir prižiūrėti Agava augalus. Kad derlius būtų sėkmingas, nepamirškite pasirinkti tinkamą Agava rūšį, pasirinkti saulėtą vietą sode, paruošti dirvą, stebėti kenkėjus ir apsaugoti augalus nuo šaltos temperatūros. Remdamiesi šio vadovo patarimais, netrukus gausite savo vešlios, žalios Agava augalo naudą!