Kininių Aglaonema augalų auginimas: patarimai ir gudrybės, kaip lengvai prižiūrėti kambarinį augalą

Kininių Aglaonema augalų auginimas: patarimai ir gudrybės, kaip lengvai prižiūrėti kambarinį augalą

Aglaonema

Kinijos visžaliai augalai yra populiarus pasirinkimas daugeliui patalpų sodų. Jie ne tik suteikia dekorui spalvos, bet ir lengvai prižiūrimi, todėl tai puikus pasirinkimas užimtiems namų savininkams. Šiame straipsnyje apžvelgsime Kinijos visžalių augalų auginimo patalpose pagrindus – nuo planavimo iki priežiūros patarimų.

Aglaonema augalai (Aglaonema) buvo auginami Azijos šalyse šimtmečius. Jie žinomi dėl savo nuostabių žalumynų su margais lapais, kurių spalva svyruoja nuo šviesiai žalios iki tamsiai raudonos. Augalai gerai auga tiek viduje, tiek lauke ir gali išgyventi žemoje temperatūroje. Dėl to jie puikiai tinka auginti namuose, kuriuose yra ribotas natūralus apšvietimas.

Yra keletas privalumų, kai jūsų namuose yra Aglaonema . Jie pagerina oro kokybę filtruodami toksinus ir gamindami deguonį. Be to, jie yra draugiški naminiams gyvūnėliams ir nereikalauja daug priežiūros ar ypatingo dėmesio.

Kaip sodinti

Prieš pradėdami sodinti, reikia atsižvelgti į keletą pagrindinių dalykų. Pirmiausia pasirinkite tinkamą puodo dydį, atsižvelgdami į tai, kokio dydžio jūsų augalas bus. Daugumai augalų turėtų pakakti 20 cm vazono. Antra, pasirinkite Graikinis riešutmedis dirvožemio mišinį, atsižvelgdami į vietos klimatą. Dirvožemis turi būti gerai nusausintas ir šiek tiek rūgštus. Trečia, nustatykite geriausias Kinijos amžinai žaliuojančių augalų apšvietimo sąlygas. Šie augalai teikia pirmenybę vidutinei šviesai, bet gali klestėti ir ryškioje netiesioginėje saulės šviesoje. Galiausiai tręškite trąšomis kas dvi savaites auginimo sezono metu, kad užtikrintumėte sveiką augimą.

Priežiūros vadovas

Kad pasodinti amžinai žaliuojantys Kinijos augalai, būtina tinkama priežiūra. Laistymas yra svarbus, nes augalai mėgsta drėgną dirvą, bet netoleruoja pernelyg drėgnos dirvos. Laistykite tiek, kad viršutiniai 5 cm dirvožemio liktų drėgni. Reguliarus lapų purškimas padeda išlaikyti aukštą drėgmės lygį, kurio reikia augalams, kad jie neišdžiūtų. Estetiniais tikslais reguliariai genėkite ir nukirpkite negyvus lapus. Galiausiai apžiūrėkite, ar nėra kenkėjų ir ligų, pvz., miltų ar šaknų puvinio, ir, jei reikia, atitinkamai gydykite.

Pabaigai

Kinijos visžalių augalų auginimas patalpose yra paprastas būdas įnešti gyvybės į namus. Šiame straipsnyje pateikiami patarimai ir gudrybės dar niekada nebuvo taip paprasta. Taigi kodėl gi nepabandžius? Šiandien pasiimkite Aglaonema vietiniame sodo centre ir pažiūrėkite, koks jų skirtumas!