Alamanda vynmedžiai yra mėgstami dėl nuostabiai ryškiai geltonų žiedų, kurie žydi pavasario ir vasaros mėnesiais. Turint šiek tiek žinių ir priežiūros, šias gražuoles galima auginti beveik bet kur. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip pasirinkti tinkamą sodinimo vietą, paruošti dirvą, pasodinti Alamanda vynmedį ir užtikrinti nuolatinę priežiūrą – viskas, ko reikia jo augimui užtikrinti.
Turinys
Alamanda vynmedis yra visžalis vijoklinis krūmas, kilęs iš tropinių vietovių, tokių kaip Pietų Amerika ir Puerto Rikas. Jie taip pat žinomi kitais populiariais pavadinimais, tokiais kaip geltonieji varpai, geltonasis Juoduogis šeivamedis ir trimitas. Maži ir kvapnūs geltoni augalo žiedai suteikia jam dekoratyvinį patrauklumą, todėl jie yra populiarus daugelio kraštovaizdžio projektų pasirinkimas.
Norėdami tinkamai auginti ir prižiūrėti Alamanda vynmedį, turite atlikti keletą svarbių veiksmų. Šis straipsnis yra išsamus vadovas, kaip atlikti šiuos veiksmus, apimantis tokias temas, kaip tinkamos sodinimo vietos pasirinkimas, dirvožemio paruošimas, Alamanda vynmedžio sodinimas ir tinkamų laistymo bei genėjimo metodų pateikimas.
Alamanda vynmedžių sodinimas
Prieš pradedant bet kokį sodinimo projektą, svarbu suprasti, kokios sąlygos turi būti įvykdytos, kad rezultatas būtų sėkmingas. Pažiūrėkime į tris pagrindinius komponentus, kai pasirenkate vietą Alamanda sodinti.
Tinkamos sodinimo vietos pasirinkimas
Saulės šviesos reikalavimai
Renkantis geriausią vietą Alamanda vynmedžiui sodinti, svarbu nepamiršti, kiek saulės šviesos patenka į plotą. Idealiu atveju vynmedį norėtumėte pasodinti prie į pietus nukreiptos sienos ar grotelių bent 8 valandas būti tiesioginėje saulėje per dieną.
Dirvožemio tipas
Taip pat turėtumėte atsižvelgti į dirvožemio tipą, su kuriuo dirbate pasirinktoje vietovėje. Šiam augalui būtinas geras drenažas, todėl būtinai įvertinkite, ar vanduo greitai nubėga iš tos vietos. Rekomenduojama naudoti vazoninio dirvožemio mišinį, specialiai sukurtą konteineriniams augalams.
Tinkamas drenažas
Kadangi Alamanda vynmedžiams reikalingas geras drenažas, pasirinkta vieta turi būti šiek tiek paaukštinta ir be telkinių ar stovinčio vandens. Jei sodinate į žemę, gali tekti naudoti dirvožemio pakeitimus, kad pagerintumėte drenažą. Uolos, žvyras ir smėlis, be kitų medžiagų, gali padėti pagerinti drenažą.
Dirvožemio paruošimas
Kaip minėta anksčiau, sodinant Alamanda vynmedį svarbu sukurti tinkamą aplinką. Štai keletas dalykų, kuriuos turėtumėte padaryti, kad įsitikintumėte, jog dirvožemis yra tinkamas augalui.
Pakeitimų pridėjimas
Dirvožemio papildų, organinių medžiagų ar trąšų įdėjimas į dirvą padeda sukurti Graikinis riešutmedis sąlygas Alamanda vynmedžiui klestėti. Pavyzdžiui, 1–2 cm komposto įterpimas į dirvą padeda išlaikyti drėgmę ir maistines medžiagas. Be to, įdėjus 4–10 cm mulčio, apsauga nuo ekstremalių temperatūrų ir padeda išsaugoti drėgmę dirvožemyje.
Gero drenažo užtikrinimas
Jei dirvožemis neleidžia tinkamai nusausinti, prieš sodinant Alamanda vynmedį svarbu jį modifikuoti. Norėdami padidinti drenažą, galite atlikti infiltracijos testą šioje srityje. Tiesiog iškaskite 20 cm gylio duobę ir užpildykite ją vandeniu. Jei vanduo nuteka greitai, per 5 minutes, tada dirvožemio infiltracijos greitis yra pakankamas. Priešingu atveju turėtumėte apsvarstyti galimybę naudoti anksčiau minėtus dirvožemio pakeitimus.
Vynmedžio sodinimas
Pasirinkę tinkamą vietą ir paruošę dirvą, dabar galite pereiti prie paties vynmedžio sodinimo.
Pasodinimas į konteinerį
Pirmasis variantas yra pasodinti Alamanda vynmedį į konteinerį. Įsitikinkite, kad vazonas yra pakankamai didelis, kad atitiktų subrendusio augalo dydį, paprastai apie 30 cm pločio ir 15 cm gylio. Užpildykite vazoną tinkamu vazono mišiniu ir įdėkite į jį savo augalo šaknų kamuolį. Įpilkite daugiau vazonų mišinio, kad padengtumėte augalo šaknis ir švelniai sutvirtintumėte dirvą. Laistykite dirvą, kol išnyks visi oro burbuliukai, ir pakartokite procesą kas kelias savaites.
Sodinimas į žemę
Jei norite sodinti į žemę, naudokite kastuvą, kad sukurtumėte sodinimo duobę, kuri būtų dvigubai platesnė ir gilesnė nei jūsų augalo šaknies rutulys. Atsargiai išimkite augalą iš vazono, atlaisvinkite viršutinį šaknų sluoksnį ir perkelkite į sodinimo duobę. Užpildykite likusią vietą dirvožemiu, lengvai sutrinkite paviršių ir laistykite vietą, kol užpildys visus plyšius.
Priežiūra ir priežiūra
Pasodinus Alamanda vynmedį, kitas žingsnis – užtikrinti, kad ateityje jis būtų tinkamai prižiūrimas ir prižiūrimas. Šiame skyriuje apžvelgsime laistymo, šėrimo ir genėjimo patarimus, kurie padės jūsų augalui augti sveikam ir stipriam.
Laistymas
Dažnis
Svarbu pažymėti, kad Alamanda vynmedžius auginimo sezono metu reikia nuolat laistyti. Turėtumėte laistyti kartą per savaitę. Esant karštam ir sausam klimatui, gali tekti laistyti dažniau.
Suma
Kiekvieno laistymo metu augalą rekomenduojama tiekti 3 l vandens. Žiemos mėnesiais kiekį reikėtų sumažinti iki 2L.
Maitinimas
Jūsų Alamanda vynmedis taip pat turi būti šeriamas, kad augtų.
Trąšų pasirinkimas
Galite pasirinkti lėtai atpalaiduojančias granuliuotas trąšas arba skystąsias trąšas. Granuliuotas trąšas reikia tręšti kartą per mėnesį, o skystąsias – kas savaitę.
Dažnis ir kiekis
Tręšiant abiejų tipų trąšas, turėtumėte išberti reikiamą kiekį, nurodytą ant pakuotės.
Apkarpymas
Genėjimas taip pat labai svarbus jūsų Alamanda vynmedžiui, nes jis skatina naują augimą ir padeda formuoti augalą.
Kaip genėti
Genėjant svarbu naudoti aštrius įrankius, pvz., žirkles, kad pjūvis būtų švarus. Būtinai nugenėkite visas negyvas šakeles ir nupjaukite užpakalinius stiebus, kurie atrodo peraugę.
Kada genėti
Idealiu atveju genėjimas turėtų būti atliekamas du kartus per metus – vieną kartą pavasarį ir vėl vasaros pabaigoje.
Pabaigai
Alamanda vynmedžių auginimas gali būti smagi ir naudinga patirtis. Vykdydami šiame straipsnyje aprašytus veiksmus galite pasirinkti tinkamą vietą, atitinkamai paruošti dirvą, pasodinti vynmedį ir numatyti tinkamus laistymo bei genėjimo būdus. Turėsite ne tik galimybę mėgautis šių žiedų grožiu, bet ir pasitenkinti žinodami, kad padėjote jį atgaivinti.