Kaip Alokacija : išsamus vadovas sodininkams

Kaip Alokacija : išsamus vadovas sodininkams

Alokacija augalas yra gražus ir egzotiškas žalumynas kambarinis augalas. Tai įdomiai papildo bet kokius namus ar biurą. Nors šios atogrąžų rūšies priežiūros reikalavimai gali būti sudėtingi, nesunku išmokti rūpintis savo Alokacija turint reikiamą informaciją ir išteklius. Šiame išsamiame vadove rasite viską, ką reikia žinoti apie Alokacija augalo sodinimą ir priežiūrą jūsų namuose.

A. Alokacija apibrėžimas
Alokacija, paprastai žinoma kaip Afrikos kaukių augalai, yra atogrąžų daugiamečiai šakniastiebiai augalai, priklausantys Araceae šeimai. Šie visžaliai augalai išsiskiria dideliais rodyklės formos lapais, kurie išsivysto iš ilgų stiebų ir auga spalvingomis grupėmis. Alokacija turi daug skirtingų veislių, pasižyminčių skirtingomis lapų formomis, spalvomis, dydžiais ir tekstūromis.

B. Priežiūros reikalavimų apžvalga
Alokacija augalai renkasi ryškią netiesioginę saulės šviesą, drėgną dirvą, reguliarų laistymą ir trąšas auginimo sezono metu. Jiems taip pat reikalinga šilta temperatūra, artima 24 ℃, ir aukštas drėgmės lygis, viršijantis 60%. Žiemos mėnesiais juos reikia saugoti nuo šaltų skersvėjų ir leisti pailsėti esant žemesnei temperatūrai ir žemesniam vandens lygiui. Galiausiai, tinkama įprastų kenkėjų ir ligų stebėsena ir prevencija yra labai svarbi jūsų Alokacija augalų sveikatai ir augimui.

Vazono ir dirvožemio paruošimas sodinimui

A. Tinkamo puodo pasirinkimas
Jūsų Alokacija augalo vazono dydis ir tipas yra svarbūs jo augimui ir bendrai sveikatai. Paprastai 8 colių skersmens terakotos puodas yra Graikinis riešutmedis dydis vienam subrendusiam Alokacija augalui. Norint užtikrinti tinkamą drėgmės kontrolę, taip pat būtina pasirinkti talpyklą su daugybe drenažo angų apačioje.

B. Alokacija dirvožemio pasirinkimas
Norint sėkmingai įsitvirtinti ir augti šaknis, būtina rasti geriausią Alokacija augalo dirvą. Naudokite gerai nusausinantį dirvožemio mišinį, sudarytą iš durpių samanų, perlito, smėlio ir (arba) kokoso kokoso pluošto. Dirvožemio pH turi būti nuo 6,0 iki 7,5 ir jis turi išlaikyti drėgmę, neįmirkęs ar suspaustas.

Alokacija sodinimas

A. Sodinimo duobių darymas
Kai sodinate kelias Alokacija į vieną konteinerį, paruoškite skylutes maždaug 4–6 colių atstumu viena nuo kitos ir 1 colio gylio. Prieš įdėdami Alokacija šakniastiebį į skylę, užpildykite kiekvieną skylę paruošto dirvožemio. Įsitikinkite, kad šakniastiebis yra nukreiptas į viršų, o šaknys nukreiptos žemyn.

B. Alokacija sodinimas pasirinktame konteineryje
Kai visi šakniastiebiai bus sudėti į atitinkamas skylutes, likusią erdvę aplink juos užpildykite dirvožemio mišiniu. Lengvai paglostykite dirvos paviršių, kad jis stabilizuotųsi, tada įpilkite 2–3 cm mulčio arba žvyro, kad dirva neišnyktų. Kruopščiai laistykite, kol perteklinis nuotėkis pradės tekėti iš talpyklos dugno.

Alokacija augalo priežiūra

A. Reikalavimai šviesai
Kad Alokacija klestėtų, visą dieną reikia ryškios netiesioginės šviesos. Alokacija toje vietoje, kuri gauna filtruotą ryto ar popietės saulės šviesą, pavyzdžiui, prie šviesaus lango arba šalia sienos, nukreiptos į rytus, šiaurę ar vakarus. Per daug tiesioginės saulės nudegins lapus, todėl būtinai apsaugokite savo Alokacija nuo atšiaurių vidurdienio spindulių.

B. Laistymo poreikiai
Reguliariai Alokacija visą auginimo sezoną, užtikrinsite sveiką augimą. Laikykite dirvą tolygiai drėgną, bet neužmirkusią. Leiskite viršutiniam dirvožemio sluoksniui šiek tiek išdžiūti tarp laistymo kartų. Žiemos mėnesiais gerokai sumažinkite laistymą, kad tarp laistymo kartų dirva beveik išdžiūtų.

C. Trąšų naudojimas
Kas mėnesį auginimo sezono metu tręšiant atskiestomis subalansuotomis skystomis trąšomis, jūsų Alokacija gaus pagrindinių maistinių medžiagų, kurių jai reikia sveikai ir produktyviai išlikti. Venkite pertręšti, nes tai gali nudeginti ir pakeisti lapų spalvą.

D. Temperatūra & Drėgmės poreikiai
Alokazijoms klestėti reikia aukštesnės nei 18 ℃ temperatūros ir bent 60 % drėgmės. Apsvarstykite galimybę naudoti drėkintuvą ištisus metus arba šalia augalo padėkite vandens padėklą, kad padidintumėte drėgmę aplink jį. Be to, žiemos mėnesiais imkitės papildomų atsargumo priemonių ir saugokite savo Alokacija nuo šaltų skersvėjų.

E. Kenkėjai ir amp; Ligos
Žvynuoti vabzdžiai ir baltasparniai dažnai gali užpulti Alokacija augalus, jei jų nekontroliuojama. Stebėkite, ar apatinėje lapų pusėje nėra geltonų dėmių, kurios gali reikšti kenkėjų užkrėtimą. Nedelsdami apdorokite visas paveiktas vietas insekticidiniu muilu arba neemo aliejumi, kad išvengtumėte tolesnės žalos.

F. Augalo persodinimas
Jei jūsų Alokacija auga per didelė dabartiniam konteineriui, gali būti laikas ją persodinti. Pasirinkite puodą, kuris yra 2–3 coliais platesnis ir aukštesnis nei dabartinis, ir atlikite III skyriuje nurodytus veiksmus. Norėdami atgaivinti perlaistytą Alokacija, persodinkite ją į šviežią dirvą ir suteikite daugiau šviesos bei mažiau vandens.

Pabaigai

Alokazija yra gražūs, mažai priežiūros reikalaujantys augalai, puikiai tinkantys bet kuriai gyvenamajai erdvei suteikti elegancijos. Su tinkama aplinka, dirvožemiu ir dėmesiu šie augalai gali klestėti ir sukurti nuostabų vaizdą. Vadovaudamiesi šiuo išsamiu Alokacija sodinimo ir priežiūros vadovu, jums neturėtų kilti problemų užauginti sveiką ir gyvybingą augalą patalpose.