Gražaus Alyva krūmo auginimas ir priežiūra – sodininko vadovas

Gražaus Alyva krūmo auginimas ir priežiūra – sodininko vadovas

Gražaus Alyva krūmo auginimas ir priežiūra – sodininko vadovas

Alyvos yra vienas geidžiamiausių dekoratyvinių krūmų soduose. Šie įspūdingi ir kvapnūs žiedai bet kokiam kraštovaizdžiui suteikia spalvų, žavesio ir gyvybės. Tinkamai prižiūrint, Alyva krūmas gali išlikti daugelį metų ir džiuginti visus, kurie jį žiūri. Šiame vadove aptarsime viską, kas susiję su gražaus Alyva krūmo planavimu, sodinimu, auginimu ir priežiūra.

Alyvos priklauso „Oleaceae“ šeimai ir yra kilusios iš Europos, Šiaurės Afrikos ir Centrinės Azijos. Yra daugiau nei 2000 alyvų rūšių, apie 12 iš jų dažniausiai randamos soduose visame pasaulyje. Pats augalas yra gana atsparus ir paprastai jį lengva prižiūrėti. Jei pakankamai laiko ir gerai prižiūrima, jis gali užaugti iki 6 pėdų aukščio ir pločio. Kai kurios veislės gali pasiekti net 15 pėdų aukštį.

Alyva krūmo žiedai būna įvairių spalvų, įskaitant baltą, Gvazdikas ir violetinę. Jie turi nuostabų saldų kvapą, kurį perneša vėjas. Sodinant alyvas galite sukurti nuostabius derinius su kitais augalais ir medžiais savo sode. Be to, jie pritraukia paukščius, bites ir drugelius!

Alyva krūmo planavimas ir sodinimas

Spręsdami, kokį alyvų krūmą Alyva savo sode, svarbu atsižvelgti į klimato sąlygas ir dirvožemio pageidavimus. Atsižvelgdami į tai, kur gyvenate, pasirinkite rūšį, kuri geriausiai tinka jūsų aplinkai. Dauguma medelynų siūlo įvairius Alyva krūmus, kurie yra puikus pasirinkimas namų sodininkui.

Kai pasirinksite puikią vietą savo Alyva , laikas šiek tiek pasiruošti prieš sodinant. Jei jūsų dirvožemis turi blogą drenažą, jį reikės papildyti organinėmis medžiagomis, tokiomis kaip kompostas ar mėšlas. Tai pagerins dirvožemio kokybę ir skatins augimą.

Kitas žingsnis – iškasti du kartus platesnę duobę nei Alyva krūmo vazonas arba šakniavaisis. Įsitikinkite, kad skylės padėtis yra lygi ir nepakreipta, kad šaknys galėtų tolygiai pasklisti. Gylis turi atitikti augalo šaknų sistemą, bet ne gilesnis nei 25 cm (10 colių).

Švelniai išimkite alyvos krūmą iš talpyklos ir Alyva nešvarumų perteklių. Įdėkite augalą į skylę ir naudokite papildomą dirvą, kad užpildytumėte šonus. Pasodinę, gerai laistykite plotą, kad šaknys greitai įsitvirtintų.

Pasodinus dirvą užpilkite šiek tiek mulčiu, pvz., žievės drožlėmis ar nupjauta žole, padėsite išlaikyti drėgmę ir sumažinti piktžoles. Jei reikia, įkiškite kuoliuką, kad palaikytumėte nuo stipraus vėjo ir apsaugotumėte Alyva krūmą nuo pažeidimų.

Alyva krūmo priežiūra

Pasodinus Alyva krūmą, būtina reguliariai prižiūrėti, kad jis būtų sveikas ir laimingas. Pirmąsias savaites kruopščiai laistykite kiekvieną dieną, kol šaknys visiškai nusistovi. Po to vasaros mėnesiais rekomenduojama duoti apie 5 litrus (1 galoną) vandens per savaitę. Be to, stenkitės nelaistyti vėlai vakare, nes tai gali sukelti grybelinių ligų.

Negyvą medieną ir šakas reikia genėti anksti pavasarį, kol ant Alyva krūmo neatsiras naujas augalas. Tai skatina stiprią gėlių gamybą ir padeda išlaikyti puikią jūsų krūmo formą. Siekite pašalinti visas negyvas šakeles, stiebus ir lapus, kurie pasirodo ištisus metus.

Jei kenkėjai tampa problema, jų atsikratyti galima naudoti insekticidinius muilo mišinius arba sodininkystės aliejus. Vietinis darželis galės rekomenduoti produktus, tinkančius jūsų Alyva gydyti. Be to, kartą per metus į dirvą įterpus trąšų, bus stebuklai bendrai augalo sveikatai.

Išvada

Alyva krūmo auginimas ir priežiūra yra naudinga patirtis, kuri pagyvins bet kurį sodą. Vykdydami šiame vadove aprašytus veiksmus, šiais nuostabiais žydinčiais krūmais galėsite džiaugtis daugelį metų. Renkantis vietą ir ruošdami dirvą, visada atsižvelkite į ypatingus Alyva krūmo poreikius, kai kalbama apie saulės poveikį ir vandens poreikius. Reguliariai tikrinkite, ar nėra vabzdžių, ir reguliariai genėkite negyvus augalus. Galiausiai kartą per metus Alyva dirvą, kad jūsų alyvų krūmas būtų aprūpintas pagrindinėmis maistinėmis medžiagomis.

Teisingai planuodami ir prižiūrėdami galite išlaikyti gražų ir gyvybingą Alyva krūmą savo sode, kad galėtų džiaugtis visa bendruomenė.