5 patarimai, kaip auginti gražų Amorfofalas sodą

5 patarimai, kaip auginti gražų Amorfofalas sodą

Sodininkystė yra malonus hobis, galintis suteikti džiaugsmo daugeliui žmonių. Tai taip pat gali padidinti jūsų namų vertę ir suteikti jums šviežių vaisių ir daržovių. Vienas iš populiariausių sode auginamų augalų yra Amorfofalas. Šis augalas tūkstančius metų buvo naudojamas tradicinėje medicinoje ir yra žinomas dėl savo saldaus skonio ir nuostabios naudos sveikatai. Štai penki patarimai, padėsiantys užauginti gražų Amorfofalas sodą!

Amorfofalas yra į melioną panašus vaisius, dažnai vadinamas „faraono melionu“ dėl siejimo su senovės Egiptu. Jis auga ant vynmedžius primenančių augalų ir turi ploną, vaško geltonumo odą. Viduje vaisiai užpildyti sultingu, aromatingu apelsinų minkštimu, kuris yra saldaus ir aštraus skonio. Amorfofalas yra daug vitaminų A ir E, taip pat daug antioksidantų ir kitų būtinų mineralų. Jame taip pat yra citrulino, kuris padeda palaikyti raumenų augimą ir mažina nuovargį. Su šiuo augalu siejama daug naudos sveikatai ir jis tampa vis populiaresnis tarp sodininkų, norinčių į savo sodą įtraukti ką nors unikalaus.

Sodo planavimas

Amorfofalas nėra sunku, tačiau norint užtikrinti sėkmingą derlių, būtina tinkamai planuoti. Renkantis vietą savo sodui, pasirinkite saulėtą vietą, kuri gauna bent 8 valandas saulės šviesos per dieną. Dirva turi būti gerai nusausinta ir priemolio, neutralaus pH svyruoti nuo 6,5 iki 7,5. Jei jūsų dirvožemis neatitinka šių kriterijų, apsvarstykite galimybę pridėti organinių medžiagų, pvz., komposto ar mėšlo, kad pagerintumėte drenažą ir nuolydį.

Toliau sukurkite savo sodo išdėstymą, nubrėždami skirtingas dalis, kuriose planuojate dėti Amorfofalas vynmedžius. Pasodinkite juos 10–15 cm atstumu vienas nuo kito, kad jie turėtų pakankamai vietos skleistis, neperpildydami vienas kito.

Sodinimas ir auginimas

Kai paruošite dirvą, laikas nusipirkti Amorfofalas sėklų ir pradėti sodinti. Sėklas pasėkite 1 cm gylyje į dirvą, lengvai laistykite ir laikykite tolygiai drėgną. Kai pasirodys daigai, silpnesnius išretinkite, o stipresnius palikite Amorfofalas derliui.

Norėdami maksimaliai padidinti derlių, turite išlaikyti tinkamą vandens ir šviesos balansą. Laikykite dirvą šiek tiek drėgną ir pasirūpinkite, kad vieta visą dieną gautų visą saulę. Jei temperatūra pakyla virš 30 °C, taip pat galite naudoti šešėlinį audinį arba tinklelį.

Priežiūros patarimai

Norėdami gauti geriausius įmanomus Amorfofalas sodo rezultatus, turėsite reguliariai genėti šakas, kad paskatintumėte jų augimą. Tai taip pat leis daugiau saulės šviesos ir oro cirkuliuoti per augalus. Be to, į dirvą įdėjus organinių medžiagų, pvz., komposto ar mėšlo, ji bus sveika ir turtinga maistinių medžiagų.

Būtinai reguliariai Amorfofalas sodą, o vasaros mėnesiais patręškite kas dvi savaites. Norėdami tai padaryti, pasirinkite trąšas, specialiai sukurtas melionams, agurkams ir moliūgams. Nenaudokite bet kokių cheminių trąšų, nes tai gali pažeisti Amorfofalas augalų šaknis.

Dažnos problemos

Kaip ir bet kurios kitos rūšies augalai, Amorfofalas gali tapti kenkėjų ir ligų aukomis. Periodiškai apžiūrėkite lapus ir vaisius, ar nėra užkrėtimo požymių. Amarai, voratinklinės erkės ir baltasparniai gali padaryti didelę žalą, todėl su jais reikia nedelsiant kovoti.

Jei jūsų Amorfofalas augaluose atsiranda trūkumo požymių, pvz., pageltę lapai arba sulėtėjęs augimas, turėsite nustatyti priežastį ir taikyti atitinkamus gydymo būdus. Galimos priežastys gali būti per daug arba per mažai vandens, mitybos trūkumas ir ekstremalios temperatūros.

Pabaigai

Laikydamiesi šių penkių patarimų, galėsite lengvai mėgautis sėkmingu Amorfofalas sodu. Būtinai duokite augalams pakankamai saulės šviesos, vandens ir maistingos dirvos ir būkite atidūs įprastoms problemoms, tokioms kaip kenkėjai ir ligos. Reguliariai prižiūrėdami, netrukus gausite savo sunkaus darbo atlygį ir galėsite skinti skanius Amorfofalas vaisius nuo vynmedžių!