Ananasas patys: namų sodo vadovas

Ananasas patys: namų sodo vadovas

Ananasas auginimas yra puikus būdas į savo sodą įtraukti atogrąžų vaisių. Namų sodininkystė turi daug privalumų, pvz., šviežių produktų tiekimas patogiai namuose, galimybė geriau kontroliuoti, kaip maistas auginamas ir prižiūrimas, ir kūrybiškų būdų, kaip efektyviai naudoti sodą, siūlymas. Šiame vadove rasite informacijos, kaip sodinti ir prižiūrėti ananasų augalą, kad derlius būtų sėkmingas.

Pasiruošimas sodinti

Pirmasis ananasų sodinimo veiksmas yra nuspręsti, kokį metodą norite naudoti – sodinti iš sėklų ar sodinti vainiką. Sodinimas iš sėklų gali būti naudingas, nes leidžia stebėti visą augalo gyvavimo ciklą, nors daigumas gali užtrukti nuo 6 iki 8 mėnesių. Ir atvirkščiai, ananaso karūną lengviau ir greičiau užauginti, nes daigumas trunka nuo 4 iki 6 savaičių.

Priėmę sprendimą, turėtumėte pagalvoti, kokia erdvė ir dirvožemio tipas būtų tinkamiausi ananasams auginti. Renkantis vietą, įsitikinkite, kad joje gausu saulės šviesos ir oro cirkuliacijos. Dirvožemis taip pat turi būti šiek tiek rūgštus, drėgnas ir gerai nusausintas. Jei reikia, surinkite atsargas, tokias kaip organinės trąšos ir mulčias.

Sodinimas ir priežiūra

Kai būsite pasiruošę sodinti, įkiškite ananaso vainikėlį į dirvą akimis į viršų. Priklausomai nuo dydžio, užkaskite apie 10 cm (4 colių) vainiko žemiau dirvožemio paviršiaus. Įsitikinkite, kad temperatūra yra maždaug 20 °C (68 °F). Tai galima padaryti laikant darželį viduje arba naudojant klošą, jei jis pasodintas lauke. Reguliariai laistykite dirvą, bet nepersotinkite jos. Šiame etape kas dvi savaites tręškite augalą universaliomis organinėmis trąšomis.

Derliaus nuėmimas ir mėgavimasis

Derliaus nuėmimo laikas gali skirtis atsižvelgiant į kelis kintamuosius, įskaitant aplinką ir dirvožemio sveikatą. Tačiau paprastai jie sunoksta po 12 mėnesių. Svarbu atkreipti ypatingą dėmesį į ananasų spalvą, nes prinokęs ananasas taps aukso geltonumo ir saldaus aromato. Norėdami pašalinti prinokusį ananasą, aštriu peiliu nupjaukite jį žemės lygyje ir švelniai pasukite.

Kai jūsų ananasai bus nuskinti, galėsite mėgautis įvairiomis formomis. Kai kurios idėjos apima kepimą ant grotelių, dėjimą į kokteilius ir salotas arba uogienių ir želė gaminimą.

Pabaigai

Ananasų auginimas yra maloni patirtis, suteikianti jums pasitenkinimą, kad galite pamaitinti save skaniais ir maistingais užkandžiais. Vykdydami šiame straipsnyje paminėtus veiksmus, galite sužinoti, kaip sėkmingai užsiauginti savo ananasus namuose. Taip pat yra internetinių išteklių, kurie padės pradėti sodininkystę namuose.