Anigozanta yra unikalus augalas, kilęs iš Vakarų Australijos, turintis ilgą, pirštą primenančią lapiją ir ryškiaspalvius žiedus. Įspūdingi aukšti augalai traukia akį, kai jie mokomi auginti grotelėmis ar tvoromis, todėl puikiai tinka bet kokiam sodui suteikti ryškios spalvos. Užauginti Anigozanta nėra sunku, jei reikia tinkamos patirties. Šis straipsnis bus jūsų šių gražių augalų sodinimo ir priežiūros vadovas.
Turinys
Anigozanta (Anigozanthos spp.) yra 11 skirtingų žydinčių augalų rūšių gentis, prisitaikiusi prie įvairaus klimato savo vietinėse Vakarų Australijos buveinėse. Kiekviena rūšis turi savo unikalią gėlių formą, tekstūrą ir spalvą. Pavyzdžiui, Anigozanta fascicularis rūšis turi vertikalius, plonus raudonos ir žalios spalvos žiedus, o flavidus rūšis žydi geltonai.
Anigozanta galite įsigyti tiesiai iš sodo centrų ir internetinių medelynų. Daugelio veislių sėklų taip pat galima įsigyti per specializuotus mažmenininkus.
Sodo planavimas
Renkantis, kokią Anigozanta norėtumėte sodinti savo sode, svarbu atsižvelgti į tam tikrus veiksnius, pvz., augalų poreikius atitinkančio dirvožemio skynimą ir reikiamo sodinimo konteinerio dydį.
Anigozanta geriausiai auga gerai drenuojančiose dirvose, kurių pH yra nuo 5,5 iki 7,0. Galbūt norėsite į dirvą pridėti organinių medžiagų, tokių kaip lapai, kompostas ar mėšlas, kad užtikrintumėte tinkamą augalų drenažą ir mitybą.
Rekomenduojame naudoti bent 25 cm skersmens indus, kad augalų šaknims būtų pakankamai vietos išsiskleisti. Renkantis vazonų mišinį, rinkitės tokį, kuriame yra perlito arba vermikulito, kad dar labiau skatintumėte gerą drenažą.
Anigozanta reikia reguliariai laistyti ištisus metus, bet rečiau – žiemos mėnesiais. Geriausias laikas sodinti daigus yra vėlyvas pavasaris ir vasaros pradžia, kai oras šiltesnis ir palankesnis augimui.
Sodinimo ir priežiūros instrukcijos
Prieš sodindami Anigozanta, turite paruošti žemę įdirbdami dirvą ir pašalindami visas piktžoles ar žolę. Paruošę ir pasiruošę galite pradėti sodinti!
Kad tai padarytumėte, iškaskite maždaug 10–15 cm gylio ir pakankamai pločio duobę, kad tilptų sodinuko šaknų gumulis. Įdėkite daigą į duobutę taip, kad šaknies gumuliuko viršus būtų žemės paviršiaus lygyje, tada švelniai paglostykite žemę aplink sodinuką.
Pasodinę augalą gerai laistykite, o aplink augalo pagrindą uždėkite 2–3 cm mulčio sluoksnį. Tai padeda išsaugoti drėgmę dirvožemyje.
Kai įsitvirtina, Anigozanta augalus reikia laistyti maždaug du kartus per savaitę vasarą arba kartą per savaitę žiemą. Karštame klimate gali tekti laistyti dažniau. Be to, būtinai reguliariai genėkite augalus, kad jie atrodytų tvarkingi ir paskatintų jų augimą. Deadheading, kai nupjaunami išblukę žiedai, taip pat padės apsaugoti augalą nuo savaiminio sėjimo.
Anigozanta augalai renkasi švelnias žiemas, o jei jūsų klimatas tampa per šaltas, gali tekti pasirūpinti papildoma apsauga, kad apsisaugotumėte nuo šalčio padarytos žalos. Tai galite padaryti uždengę augalus plastikine plėvele ar kitomis izoliacinėmis medžiagomis.
Pabaigai
Anigozanta auginimas savo sode yra puikus būdas savo lauko erdvei suteikti egzotiško grožio ir tekstūros. Tinkamai planuodami, sodindami ir prižiūrėdami, jums neturėtų kilti problemų auginant šiuos spalvingus augalus.
Rinkdamiesi vietą savo Anigozanta įsitikinkite, kad ji yra saulėtoje vietoje su gerai nusausinančiu dirvožemiu. Priklausomai nuo jūsų klimato, jums gali tekti žiemoti augalus, kad apsaugotumėte juos nuo šalto oro. Nepamirškite reguliariai laistyti ir dažnai juos nusausinti, kad paskatintumėte sveiką augimą.
Naudodamiesi šiais patarimais, netrukus galėsite mėgautis Anigozanta grožiu savo sode!