Suteikite sodui elegancijos: Anturis klevą

Suteikite sodui elegancijos: Anturis klevą

Į savo sodą Anturis klevo lapą, galite sukurti puikų grožio ir netikėtumo derinį. Sluoksniuodami unikalius ryškių spalvų lapus, šio tipo klevai sukurs elegancijos atmosferą bet kurioje lauko erdvėje. Jei ieškote lengvo ir nuostabaus būdo savo sodui suteikti stiliaus, tuomet tikrai verta pagalvoti apie Anturis Japanese Maple.

Anturis japoninis klevas (Acer palmatum dissectum) yra lapuočių krūmas arba mažas medis su giliai skiltais ir smulkiai nupjautais lapais. Paprastai jis yra krūminis, užauga 1–4 metrų aukščio ir 2–5 metrų pločio. Lapai dažniausiai yra giliai žalios spalvos, tačiau kai kurios veislės pasižymi violetiniais arba raudonais atspalviais. Dėl to augalas populiarus kaip dekoratyvinis akcentas sode.

Anturis japoniško klevo įtraukimas į savo sodą yra daug privalumų. Jis ne tik sukuria gražius raštus ištisus metus, bet ir suteikia šešėlį bei privatumą. Be to, unikalūs žalumynai puikiai kontrastuoja su kitais netoliese esančiais augalais ir medžiais, todėl tai yra jaudinantis bet kokio kraštovaizdžio dizaino elementas.

Anturis planavimas

Kai reikia sodinti Anturis, tai reikia daryti atsargiai ir apgalvotai. Vietoje dienos metu turėtų būti daug saulės, kad būtų užtikrintas tinkamas augalo augimas ir sveikata. Jei sodinate saulėtoje vietoje, pasirūpinkite, kad būtų pakankamai apsaugota nuo popietės karščio, nes japoniniai klevai nežydi esant ekstremalioms temperatūroms. Optimalus temperatūros diapazonas yra 10-30°C.

Dirvožemis turi būti gerai nusausintas ir šiek tiek rūgštus (pH 6,0–6,5). Organinių medžiagų, tokių kaip durpių samanos ar kompostas, naudojimas gali padėti pagerinti dirvožemio kokybę ir padėti nusausinti.

Rūpinimasis Anturis

Kai jūsų Anturis japoninis klevas bus pasodintas ir įsitvirtinęs, jo priežiūra daugiausia susideda iš laistymo ir retkarčiais genėjimo. Paprastai šiems klevams per savaitę reikia maždaug 25 litrų vandens (1 colio / 2 cm). Ypatingą dėmesį atkreipkite į laistymą sausros ar karšto oro laikotarpiais, kad išvengtumėte dehidratacijos ir vytimo. Per liūtis nebijokite leisti vandeniui nutekėti.

Kai reikia genėti, aštrias, švarias žirkles naudokite tik sveikoms šakoms. Negyvos ar ligotos medienos pašalinimas turi būti atliekamas švelniai, nepažeidžiant likusios sveikos medienos. Genėjimas turėtų būti atliekamas švelniai ir daugiausia siekiant išlaikyti formą, o ne sumažinti dydį.

Tręšimas nėra būtinas sveikam Anturis japoniniam klevui. Tačiau, jei pageidaujama, lengvas universalių trąšų panaudojimas ankstyvą pavasarį gali suteikti papildomo postūmio. Užtikrinkite, kad visos naudojamos trąšos būtų lėtai išskiriamos ir tinkamai praskiestos.

Pabaigai

Anturis japoniško klevo atsinešimas į savo sodą yra puikus būdas suteikti elegancijos ir grožio. Planuodami jį pridėti, atsižvelkite į Graikinis riešutmedis vietą, dirvožemį ir temperatūros diapazoną, kad užtikrintumėte ilgalaikę jo būklę. Kai įsitvirtins, pasirūpinkite tinkamai laistyti ir genėti, o tręšti tik jei pageidaujate. Tinkamai prižiūrint ir dėmesingai, jūsų Anturis Japanese Maple klestės ir taps akį traukiančiu priedu bet kurioje lauko erdvėje.