Aporokaktusas auginimas ir priežiūra: vadovas pradedantiesiems

Aporokaktusas auginimas ir priežiūra: vadovas pradedantiesiems

Aporokaktusas yra unikalios išvaizdos sukulentas, žinomas dėl plono pieštuko stiebo ir spyglių, primenančių žiurkės uodegą. Jo ryškiai žalia lapija žavi ir leidžia lengvai suprasti, kodėl jie yra populiarūs tarp kambarinių augalų mylėtojų. Šiame straipsnyje pateiksime visą informaciją, kurios jums reikia norint sėkmingai auginti ir prižiūrėti Aporokaktusas kaip pradedantysis.

Aporokaktusas apibrėžimas

Aporokaktusas (Acanthocereus tetragonus) yra kilęs iš Meksikos ir Centrinės Amerikos, kur auga ant uolų ir palei uolėtus miškus. Tai greitai augantis daugiametis sukulentas, kuris pilnai subrendęs gali pasiekti iki 4 metrų aukštį. Kaip ir dauguma kaktusų, jis turi storą stiebą, iš jo išsikišę gumbai ir spygliai. Lapai yra maži ir šviesiai žali, bet kaktusui subrendus laiku nukrenta.

Aporokaktusas auginimo ir priežiūros apžvalga

Norint auginti ir prižiūrėti Aporokaktusas“, reikia laikytis tam tikrų reikalavimų. Turite pasirinkti tinkamą vazonų mišinio tipą, užtikrinti pakankamą šviesos ir drėgmės lygį, laikytis laistymo grafiko, reguliariai tręšti ir suprasti genėjimo bei persodinimo pagrindus. Žinodami apie įprastas su Aporokaktusas“ susijusias problemas, tokias kaip kenkėjai ir rudos dėmės ar vytantys lapai, taip pat padėsite sėkmingai auginti savo Rat Tail kaktusą.

Pasirinkimas ir paruošimas

Tinkamo kaktuso tipo pasirinkimas

Pasirinkdami Aporokaktusas, ieškokite sveiko egzemplioriaus, nepririšto prie šaknų. Jie geriausiai sekasi pasodinti į vazonus giliais kraštais dėl ilgų šaknų. Pasirinkite puodą, pagamintą iš akytų medžiagų, pvz., molio ar terakotos, nes tai leis geriau nusausinti.

Vazonų auginimo ir dirvožemio reikalavimai

Dirvožemio atžvilgiu „ The Aporokaktusas reikia gerai nusausinančio vazono mišinio, kuriame būtų bent 20 % organinių medžiagų, tokių kaip kompostas, smėlis, perlitas ar vermikulitas. Venkite naudoti dirvą iš savo sodo, nes jame gali būti grybų ar bakterijų, kurios gali pakenkti jūsų kaktusui. Jei pageidaujate, prieš sodinimą į viršutinį dirvožemio sluoksnį galite įberti šiek tiek lėtai atsipalaiduojančių trąšų granulių.

Augantys žiurkės uodegos kaktusai

Šviesos, temperatūros ir drėgmės reikalavimai

Aporokaktusas turi būti auginamas šiltoje aplinkoje, kurioje gausu natūralios šviesos. Tai galima pasiekti pastatydami augalą prie lango, nukreipto į pietus, arba galite naudoti dirbtinį apšvietimą, pvz., fluorescencines lempas. Graikinis riešutmedis The Aporokaktusas temperatūros diapazonas yra 15–25 °C ir jis neturėtų būti veikiamas žemesnėje nei 10 °C temperatūroje. Kalbant apie drėgmę, Aporokaktusas“ teikia pirmenybę sausam klimatui, todėl stenkitės vengti pernelyg drėgnos aplinkos.

Laistymo tvarkaraštis

Dėl didelio vandens poreikio „ The Aporokaktusas vegetacijos laikotarpiu reikia laistyti gana dažnai, paprastai kas 7–10 dienų. Prieš laistydami būtinai patikrinkite dirvožemio drėgmės lygį; jei žemė vis dar drėgna, prieš pildami daugiau vandens palaukite dar vieną ar dvi dienas. Žiemos mėnesiais sumažinkite laistymo dažnumą iki 1 karto per 2 savaites.

Trąšos

Aporokaktusas klestėti reikia daug maistinių medžiagų, todėl svarbu jį reguliariai maitinti. Naudokite subalansuotas skystas trąšas, praskiestas iki pusės stiprumo ir tręškite jas kas 2–3 savaites auginimo sezono metu. Nepertręškite, nes tai gali sukelti nudegimų ir augimo sulėtėjimą.

Apkarpymas ir persodinimas

Girnimo pagrindai

Genėjimas padeda išlaikyti Aporokaktusas“ formą ir dydį. Norėdami tinkamai jį genėti, naudokite aštrias žirkles arba kirpimo mašinėles ir nupjaukite visas negyvas šakas, pakitusias spalvas ir pažeistus stuburus. Būkite atsargūs ir nepašalinkite per daug augalo, nes jam reikia lapijos fotosintezei.

Persodinimas

Persodinti vazonus būtina tik tuo atveju, jei kaktusas išaugo dabartinį vazoną arba jei žemė nebeteikia tinkamos mitybos. Norėdami persodinti The Aporokaktusas, pasirinkite didesnį vazoną ir užpildykite jį šviežia vazonine žeme. Švelniai išimkite kaktusą, nepažeisdami šaknų, ir įdėkite į naują vazoną. Tvirtai nubraukite žemę aplink kaktuso pagrindą ir gerai laistykite.

Bendrosios problemos ir sprendimai

Kenkėjų valdymas

Aporokaktusas yra jautrus įvairiems kenkėjams, pvz., miltams, amarams, žvynams vabzdžiams ir voratinklinėms erkėms. Jei ant savo kaktuso pastebėjote kurį nors iš šių kenkėjų, nedelsdami nuvalykite juos insekticidiniu muilo tirpalu arba neemo aliejumi.

Kaip pašalinti rudas dėmes arba nuvytusius lapus

Rudos dėmės ir vytantys lapai ant Aporokaktusas“ gali atsirasti dėl per didelio laistymo arba per mažai šviesos. Norėdami išspręsti šią problemą, sumažinkite vandens kiekį ir įsitikinkite, kad kaktusas gauna pakankamai saulės šviesos. Jei problema išlieka, apsvarstykite galimybę persodinti kaktusą į šviežią dirvą.

Pabaigai

Žiurkės uodegos kaktuso auginimo ir priežiūros veiksmų santrauka

Norėdami efektyviai auginti ir prižiūrėti Aporokaktusas“, atminkite kelis svarbius veiksmus:
1. Pasirinkite tinkamą kaktuso ir vazono tipą ir paruoškite tinkamą vazonų mišinį.
2. Suteikite daug šviesos ir šilumos bei palaikykite žemą drėgmės lygį.
3. Laikykitės reguliaraus laistymo grafiko ir tręškite kartą per 2–3 savaites auginimo sezono metu.
4. Nugenėkite visas negyvas šakas, pakitusius stiebus ar pažeistus stuburus.
5. Jei reikia, persodinkite kaktusą.
6. Stebėkite kenkėjų aktyvumą ir spręskite visas problemas, susijusias su rudomis dėmėmis ar vytančių lapų atsiradimu.

Paskutinės pastabos

Tinkamai prižiūrint Aporokaktusas“ gali būti gražus bet kokių namų priedas. Dėl savo unikalios formos ir ryškiai žalios lapijos jis gali būti tikras pavyzdinis! Taigi, jei norite išbandyti šį žavų augalą, dabar žinote viską, ko reikia norint pradėti.