Kaip prižiūrėti savo Apskritalapė peperomija : vadovas sodininkams

Kaip prižiūrėti savo Apskritalapė peperomija : vadovas sodininkams

Kaip Apskritalapė peperomija : vadovas sodininkams

Apskritalapė peperomija, dar žinoma kaip apvalialapė peperomija, yra visžalis daugiametis augalas, priklausantis Piperaceae šeimai. Jo ryškiai žali suapvalinti lapai yra populiarūs kambarinių augalų kolekcijose dėl savo unikalios išvaizdos ir lengvos priežiūros. Jei neseniai įsigijote Apskritalapė peperomija augalą ir jums reikia pagalbos jį prižiūrint, šiame vadove bus parodyta, kaip pradėti.

A. Apskritalapė peperomija apibrėžimas
Apskritalapė peperomija yra mažų žolinių augalų rūšis, kilusi iš Centrinės ir Pietų Amerikos. Paprastai jie yra 6–20 cm aukščio, o žalumynai yra nuo giliai žalios iki geltonai žalios, o kai kurios veislės turi sidabrines juosteles ar dėmeles. Šie augalai vėlyvaisiais vasaros mėnesiais ant spyglių žydi nedideliais baltais žiedais.

B. Bendrosios Apskritalapė peperomija priežiūros apžvalga
Pagrindinis tikslas rūpinantis savo Apskritalapė peperomija yra išlaikyti aplinką, kuri aprūpina drėgmę, šviesą ir maistines medžiagas. Norint auginti šiuos augalus, būtina tinkama laistymo praktika, padėtis saulės spindulių atžvilgiu ir tręšimas kas kelis mėnesius.

Sodinimas ir padėties nustatymas

A. Kur sodinti
Jūsų Apskritalapė peperomija turėtų būti sodinama į gerai nusausinantį dirvožemio mišinį, pavyzdžiui, sudarytą iš lygių perlito ir sfagninių samanų dalių. Įsitikinkite, kad nusipirkite molinį puodą su didelėmis drenažo angomis, kad išvengtumėte šaknų puvimo. Geriausia pasirinkti konteinerį, kuris būtų ne daugiau kaip du kartus didesnis už esamo šaknies rutulio skersmenį.

B. Vazonų dirvožemio reikalavimai
Svarbu naudoti tinkamo tipo dirvą Apskritalapė peperomija. Graikinis riešutmedis dirvožemio mišinį sudaro 1 dalis durpių samanų ir 2 dalys priemolio dirvožemio. Be to, įpilkite 4 šaukštus smėlio ir ½ puodelio perlito arba vermikulito, kad pagerintumėte drenažą.

C. Padėtis namuose arba sode
Apskritalapė peperomija geriausiai veikia esant vidutinei ir ryškiai netiesioginei šviesai. Nelaikykite jų tiesioginiuose saulės spinduliuose, nes tai gali sukelti saulės nudegimą. Padėkite jį prie lango, į kurį patenka daug natūralios šviesos, bet nėra per karšta.

Laistymo būdai

A. Kiekis ir dažnis
Reguliariai Apskritalapė peperomija , kad dirva būtų drėgna, bet neužmirkusi. Šiltuoju metų laiku laistykite augalą kartą per savaitę drungnu vandeniu. Kai temperatūra nukrenta, atitinkamai sumažinkite laistymo dažnumą. Galite nustatyti, ar jūsų augalui reikia vandens, patikrinę jo dirvožemį.

B. Perlaistymo požymiai
Per didelis laistymas gali sukelti šaknų puvinį arba vytimą. Kad išvengtumėte perlaistymo, prieš pildami vandenį visada patikrinkite dirvožemio drėgmės lygį. Jei viršutinis dirvožemio centimetras vis dar drėgnas, palaukite, kol jis išdžius, prieš vėl laistydami. Puodo svorio patikrinimas yra dar vienas veiksmingas būdas sužinoti, ar jūsų augalui reikia vandens. Sunkus vazonas dažniausiai rodo, kad jis buvo pakankamai laistytas.

Šviesos reikalavimai

A. Įvairios šviesos sąlygos
Kalbant apie šviesą, Apskritalapė peperomija geriausiai veikia esant ryškiam, bet netiesioginiam apšvietimui. Vasarą puodą galite pasukti toliau nuo langų, kad išvengtumėte per daug stiprios popietės saulės. Ir atvirkščiai, žiemą perkelkite augalą arčiau lango, nukreipto į rytus, kad maksimaliai padidintumėte turimą šviesą.

B. Įspėjamieji prasto apšvietimo ženklai
Jei jūsų Apskritalapė peperomija gauna per mažai šviesos, ji pradės vystytis blyškiai. Sumažinkite šešėlį aplink augalą ir, jei reikia, pasirūpinkite papildomu dirbtiniu apšvietimu. Liuminescencinės lempos yra puikus pasirinkimas, jei planuojate augalą laikyti patalpoje.

Augalo tręšimas

A. Trąšų rūšys
Pavasarį ir vasarą maitinkite savo Apskritalapė peperomija du kartus per mėnesį subalansuotomis skystomis trąšomis, atskiestomis iki ketvirčio stiprumo. Kai tik įmanoma, rinkitės organines trąšas ir venkite cheminių produktų.

B. Kada tręšti
Rudenį ir žiemą, sulėtėjus aktyviam augimui, augalo tręšimą rekomenduojama nutraukti. Šiais vėsesniais mėnesiais leiskite žemei šiek tiek išdžiūti tarp kiekvieno laistymo.

Bendrieji iššūkiai

A. Rūpinimasis kenkėjais ir ligomis
Apskritalapė peperomija augalai yra gana atsparūs kenkėjams ir ligoms, tačiau kartais gali atsirasti užkrėtimų. Kuo greičiau pašalinkite visus vabzdžių pažeidimo požymius ir apdorokite augalą neem aliejaus tirpalu, kad išvengtumėte tolesnio plitimo.

B. Kaip daugintis
Apskritalapė peperomija dauginama per stiebo auginius. Nupjaukite stiebo galiuką (apie 4 colių ilgio) kartu su keliais sveikais lapais ir sudėkite į stiklainį, pripildytą švaraus vandens. Šaknys turėtų pasirodyti per dvi savaites – tuomet galite pernešti į vazoną, užpildytą žemės mišiniu.

Išvada

A. Apskritalapė peperomija auginimo privalumai
Skirtingai nuo kitų kambarinių augalų, auginant Apskritalapė peperomija nėra sudėtingo mokslo. Jei suteiksite jam pakankamai šviesos, vandens ir maistinių medžiagų, jūsų namuose ar sode jis turėtų išlikti kelerius metus.

B. Patarimų, kaip rūpintis Apskritalapė peperomija , santrauka
Štai keletas pagrindinių patarimų, kaip rūpintis savo Apskritalapė peperomija:
• Sodinkite į gerai nusausinančią vazoninę žemę
• Padėkite ryškioje, bet netiesioginėje šviesoje
• Laistykite saikingai ir tik tada, kai žemė išdžius
• Tręškite vasarą du kartus per mėnesį
• Reguliariai tikrinkite, ar nėra kenkėjų ir ligų
• Dauginti stiebo atžalomis

Laikydamiesi šių paprastų instrukcijų, ištisus metus pasirūpinsite laiminga ir sveika Apskritalapė peperomija .