Ardizija: augalas, kurį būtina turėti jūsų sode

Ardizija: augalas, kurį būtina turėti jūsų sode

Įvadas į Ardizija

Ardizija, taip pat žinomas kaip Kalėdų uogos, yra žydintis augalas, kilęs iš kai kurių Kinijos dalių. Tai visžalis krūmas su blizgiais lapais, švelniais baltais žiedais ir ryškiai raudonomis uogomis, kurios visus metus suteikia sodui spalvos ir tekstūros. Dėl to tai Graikinis riešutmedis pasirinkimas tiems, kurie nori pagražinti savo lauko erdvę.

Ardizija augalo privalumai

Ardizija jūsų sode suteikia daug privalumų, pavyzdžiui:
– Paryškina bet kokį kraštovaizdį ryškiomis raudonomis uogomis
– Sukuria tropinį vaizdą, kai pasodinama daug
– Mažai priežiūros, nes nereikia daug genėti
– Pritraukia paukščius ir drugelius
– Galima auginti vazonuose arba konteineriuose

Kur gauti Ardizija

Jei norite pridėti Ardizija į savo sodą, yra du pagrindiniai būdai, kaip jį įsigyti: susirasti vietinę parduotuvę arba nusipirkti internetu.

Vietinės parduotuvės radimas

Gali būti sudėtinga ieškoti netoliese esančių parduotuvių, kuriose parduodami Ardizija augalai. Tačiau jei pažįstate ką nors, kas išmano sodininkystę, jis gali nukreipti jus teisinga kryptimi. Apsilankymas vietiniame darželyje ar sodo centre taip pat nepakenktų – niekada nežinai, kokių paslėptų brangakmenių gali rasti!

Pirkimas internetu

Tiems, kurie neturi prieigos prie fizinių parduotuvių, laimei, yra keletas internetinių platformų, kuriose galite įsigyti Ardizija augalų. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai į savo paieškos sistemą įvesti „Ardizija“ ir jums bus pateiktas galimų tiekėjų sąrašas. Prieš pirkdami atlikite kai kuriuos tyrimus, kad patikrintumėte klientų atsiliepimus.

Ardizija planavimas savo sode

Prieš sodindami Ardizija augalą, turėtumėte atsižvelgti į tris svarbius dalykus: dydį, vietą ir dirvožemio sąlygas.

Įrenginio dydis

Visiškai suaugęs Ardizija krūmas paprastai yra 0,9–1,2 metro aukščio ir 0,6–0,9 metro pločio. Tačiau, jei planuojate jį sodinti į vazoną ar konteinerį, į tai reikia atsižvelgti renkantis tinkamą dydį.

Sodinimo vieta ir gylis

Spręsdami, kur dėti savo Ardizija sode, pabandykite pasirinkti saulėtą arba dalinai šešėlinę vietą, kuri kasdien gauna bent 8 valandas saulės šviesos. Geriausias laikas sodinti krūmą yra pavasarį arba vasarą, o duobę reikia iškasti dvigubai platesnę nei šaknies rutulio skersmuo ir tokio paties gylio. Tai padeda sukurti papildomos vietos šaknims plisti ir augti.

Dirvožemio sąlygos

Šio tipo augalai nėra per daug įnoringi, kai kalbama apie dirvą, jei turi gerą drenažą. Jei jūsų dirvoje trūksta maistinių medžiagų, aktyvaus augimo metu kas 3 mėnesius galima pridėti subalansuotų trąšų, kad augalas išliktų sveikas.

Ardisijos Ardizija priežiūra

Prižiūrėti „ Ardizija “ yra gana paprasta, kai tik įpratote. Toliau pateikiami keli patarimai, kaip užtikrinti, kad jis klestėtų jūsų sode:

Vandens reikalavimai

Kai jūsų augalas įsitvirtins ir įsišaknys, laistykite jį 2–3 kartus per savaitę, kiekvieną kartą naudodami 20 litrų vandens (nebent lyja). Taip užtikrinama, kad dirva išliks drėgna, bet neužmirkusi, o augalas galės pasisemti pakankamai vandens iš šaknų.

Šviesos reikalavimai

Jūsų augalui reikia daug šviesos, kad jis galėtų duoti ryškių raudonų uogų, todėl pasirūpinkite, kad jis būtų tiesioginėje saulėje maždaug 8 valandas per dieną. Žiemos mėnesiais labai sumažinus saulės spindulių kiekį šakos ir lapai gali prarasti spalvą ir nublukti.

Apkarpymas

Genėti Ardizija yra būtina, jei norite, kad jis išliktų kompaktiškas ir išlaikytų formą. Žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį šalia krūmo pagrindo nupjaukite negyvas, ligotas ar sutirštėjusias šakeles. Niekada per daug negenėkite, nes tai gali pakenkti augalui.

Pabaigai

Ardizija jūsų sode suteikia įvairių privalumų, įskaitant gyvybingos atmosferos kūrimą, laukinės gamtos pritraukimą ir minimalius priežiūros reikalavimus. Norėdami įsigyti augalą, galite apsilankyti vietiniuose medelynuose ar sodo centruose arba nusipirkti juos internetu. Planuojant krūmą, svarbu atsižvelgti į jo dydį, vietą ir dirvožemio sąlygas. Galiausiai, rūpinantis juo, reikia aprūpinti pakankamai vandens ir šviesos bei reguliariai genėti. Galų gale, Ardizija yra puikus bet kurio sodo priedas, nes jo nuostabus grožis ir lengva priežiūra.