5 patarimai, kaip auginti ir prižiūrėti savo Areka

5 patarimai, kaip auginti ir prižiūrėti savo Areka

Arekos palmės yra populiarūs kambariniai augalai dėl ryškiai žalių lapų ir ryškių spalvų. Tai nėra lengviausiai prižiūrimi augalai, tačiau tai įmanoma įdėjus šiek tiek pastangų. Štai penki patarimai, kaip pasodinti ir prižiūrėti Areka.

Areka (Dypsis lutescens) yra amžinai žaliuojantis daugiametis medis, kilęs iš Madagaskaro tropikuose. Ši palmė optimaliomis sąlygomis gali užaugti iki 7 metrų aukščio, tačiau auginama patalpose paprastai siekia tik 1–3 metrus. Jis turi gelsvai žalius stiebus ir grakščią išlenktą lapiją, todėl jis yra patrauklus kaip dekoratyvinis elementas bet kurioje patalpoje. Dėl savo gebėjimo pašalinti teršalus iš oro jis taip pat naudingas patalpų aplinkai.

Jūsų Areka planavimas

Prieš pradėdami auginti Areka, pirmiausia turite suplanuoti keletą dalykų.

Teisingos vietos pasirinkimas

Pasirinkite vietą, kurioje būtų netiesioginiai saulės spinduliai ir pastovi maždaug 22 °C temperatūra. Nedėkite jo šalia ventiliacijos angų ar oro kondicionierių, nes tai gali sukelti skersvėjų, kurie išsausins palmių lapus. Jei nuspręsite dėti delną lauke, būtinai įneškite jį į patalpą, kai nakties temperatūra nukris žemiau 10°C.

Tinkamo dirvožemio tipo pasirinkimas

Areka teikia pirmenybę turtingam dirvožemiui su geru drenažu. Tam gali prireikti vazoninio dirvožemio, smėlio ir organinių medžiagų, pavyzdžiui, kompostuotos žievės ar mėšlo, derinio. Prieš sodindami būtinai gerai sumaišykite šiuos ingredientus, kad būtų užtikrintas tolygus pasiskirstymas.

Sprendimas dėl geriausio puodo dydžio

Rinkdamiesi puodą atsižvelkite į esamą Areka dydį ir numatomą jo augimą ateityje. Pasirinkite tokį, kuriame būtų pakankamai vietos šaknims plisti, taip pat būtų pakankamai vietos lapams. Puodo apačioje turi būti bent viena skylė vandens nutekėjimui. Per didelis vazonas šaknų masei gali sukelti perlaistymą.

Areka priežiūra

Pasodinus Areka , pateikiami keli svarbūs nuolatinės priežiūros patarimai.

Laistymas ir tręšimas

Laistykite Areka kartą ar du per savaitę, kad dirvožemis būtų drėgnas. Venkite perlaistyti, leiskite viršutiniam dirvožemio sluoksniui išdžiūti tarp laistymo. Norėdami paskatinti sveiką augimą, pavasarį ir vasarą kas dvi savaites maitinkite Areka subalansuotomis trąšomis, o rudenį ir žiemą rečiau.

Apkarpymas

Norėdami išlaikyti savo Areca delno formą, žirklėmis nukirpkite nudžiūvusius lapus. Jei jie atrodo geltoni arba rudi, nupjaukite juos prie pat kamieno ir išmeskite gabalus toliau nuo kitų augalų. Lengvai genėkite delną ištisus metus, tačiau nenukirpkite daugiau nei 25 proc.

Augalų apsauga nuo kenkėjų

Dažnai tikrinkite, ar Areka nėra kenkėjų, pvz., miltų, žvynuotų vabzdžių ir voratinklinių erkių. Šie įprasti kenkėjai gali pakeisti spalvą ir pažeisti lapus. Norėdami juos gydyti, naudokite pesticidą pagal instrukcijas ant pakuotės.

Pabaigai

Areca palmės puikiai papildys bet kokius namus ir tinkamai prižiūrimos gali tarnauti daugelį metų. Planuodami Areka nepamirškite pasirinkti tinkamos vietos, pasirinkti tinkamą dirvožemio tipą ir pasirinkti geriausią vazono dydį. Kalbant apie priežiūrą, būtinai reguliariai laistykite ir tręškite, periodiškai genėkite delną ir apžiūrėkite, ar nėra kenkėjų. Naudodamiesi šiais naudingais patarimais, galėsite auginti sveiką ir gyvybingą Areka.