Kaip savo sode užsiauginti Aronas

Kaip savo sode užsiauginti Aronas

Aronas yra daugiametis žolinis augalas, kilęs iš Europos ir natūraliai augantis drėgnuose miškuose, pievose ir pakelėse. Dėl tankių odinių lapų gumulėlių jis vadinamas „cornutum“, kuris išvertus reiškia „raguotas“. Šis augalas taip pat gamina gelsvai žalius žiedus vėlyvą pavasarį, o po to – baltus vaisius. Aronas auginimas namuose gali suteikti daug naudos, pavyzdžiui, suteikti estetinio grožio ir aprūpinti vietinę laukinę gamtą. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip galite auginti šią nuostabią žolę savo sode.

Pasiruošimas

Prieš sodindami Aronas savo sode, būtina atsižvelgti į tokius veiksnius kaip vieta ir dirvožemio tipas. Augalas mėgsta dalinį pavėsį ir humusingus dirvožemius, tokius kaip priemolis arba priemolis. Pasirūpinkite, kad pasirinktoje vietoje būtų geras drenažas, kad vanduo nesikauptų aplink šaknis. Prieš nuspręsdami auginti Aronas, taip pat turėtumėte atsižvelgti į jo atsparumo zoną. Paprastai jis auga JAV žemės ūkio departamento (USDA) atsparumo zonose nuo 3A iki 8B.

Nustatę Graikinis riešutmedis vietą, turėsite įsigyti Aronas. Sveikus augalus galite nusipirkti medelyne arba patys dauginti naudodami sėklas ar šakniastiebius.

Sodinimas

Norėdami paruošti dirvą Aronas, įpilkite šiek tiek komposto 0,3 metro gylyje ir gerai sumaišykite jį su esama žeme, kad susidarytumėte daug maistinių medžiagų. Jei jūsų žemė sutankinta, prieš sodindami ją šiek tiek atlaisvinkite sodo šakute. Po kiekvieno padalijimo įpilkite daugiau komposto, kad užtikrintumėte tinkamą augimą.

Aronas galite pasodinti nuo balandžio iki gegužės, padalydami šaknies gumulėlį į dalis aštriu kastuvu ir persodindami kiekvieną dalelę į atskiras duobutes. Įsitikinkite, kad kiekvienas skyrius yra 15–20 cm laisvas apskritimas. Visiškai uždenkite jų šaknis, bet įsitikinkite, kad vainikai yra atviri. Galiausiai sutvirtinkite dirvą aplink pertvaras, kad užtikrintumėte jų stabilumą.

Aronas priežiūra

Siekdami užtikrinti sėkmingą Aronas, reguliariai laistykite augalus vasarą ir rudenį. Sausumo metu du kartus per savaitę duokite maždaug 2 litrus vandens. Be to, pavasarį kas dvi savaites tręškite augalus azoto turinčiomis trąšomis. Pasibaigus žydėjimui, nupjaukite lapiją, kad išvengtumėte per didelio sėjimo.

Be šių kasdienių praktikų, turite saugotis kenkėjų ar ligų, galinčių turėti įtakos Arum Cornutum sveikatai. Šliužus ir sraiges galima apsisaugoti pabarsčius diatomito žemę į aplinkinę dirvą. Be to, jei Arum Cornutum šaknys per ilgai panardintos į vandenį, gali atsirasti bakterinis minkštasis puvinys. Norėdami to išvengti, pasirūpinkite, kad dirvožemis greitai nusausintų.

Pabaigai

Aronas yra mažai priežiūros reikalaujantis augalas, kuris vėlyvą pavasarį žydi gražiai ir kvepia. Be to, jis suteikia maistą ir prieglobstį vietinėms bitėms, paukščiams ir drugeliams. Suprasdami svarstymus prieš pradėdami, galite pradėti sėkmingai auginti Aronas savo sode. Pasirinkite iš dalies pavėsingą vietą su priemolio dirvožemiu, padalinkite šaknies gumulėlį į dalis ir nepamirškite reguliariai laistyti ir genėti augalų. Šiek tiek pasišventę galėsite lengvai mėgautis šiais nuostabiais daugiamečiais augalais savo sode!