Astilbė (Astilbe chinensis) yra patrauklus žydintis augalas su švelnia paparčio lapija ir žvaigždės formos Gvazdikas arba baltais žiedais. Tai tinkamas pasirinkimas pavėsingiems sodams, o sodinant masiškai jis suteikia kraštovaizdžiui tekstūros ir spalvos. Skaitykite toliau, kad sužinotumėte, kaip sėkmingai pasodinti ir prižiūrėti Astilbė savo sode.
Turinys
Astilbė apžvalga
Astilbė yra pavėsį mėgstantis daugiametis augalas, priklausantis Saxifragaceae šeimai. Jo lapai žali su rusvai raudonais stiebais, kurių ilgis gali siekti iki 30 cm (1 pėda). Smulkūs Gvazdikas arba balti žiedai kekėse pasirodo vėlyvą pavasarį ir vasaros pradžioje, o tai sukels susidomėjimą sodu nuo gegužės iki rugpjūčio.
Astilbė sodinimo ir priežiūros privalumai
Tinkamai pasodinta ir prižiūrima Astilbė daugelį metų suteiks jūsų sode gražios spalvos ir tekstūros. Susodintas į didesnes grupes, jūsų kieme atrodys elegantiškai. Tinkamai rūpindamiesi Astilbė taip pat išvengsite ligų ir kenkėjų problemų, su kuriomis kitu atveju galėtumėte susidurti.
Sodo paruošimas Astilbė
Astilbė geriausiai auga iš dalies pavėsingose vietose, kuriose yra turtingas, gerai nusausintas dirvožemis. Ruošdamiesi sodinti, atsižvelkite į šias sąlygas:
Tinkamos svetainės pasirinkimas
Pasirinkdami tinkamą vietą Astilbė, atkreipkite dėmesį į saulės šviesos kiekį per dieną. Rytinė saulė yra naudinga, tačiau per daug tiesioginės saulės nudegins lapus. Venkite pernelyg vėjuotų ar drėgnų vietų, nes tai taip pat gali pakenkti augalams.
Saulės šviesos reikalavimai
Geriausia Astilbė sodinti daliniame arba visiškame pavėsyje; ty plotas, kuris kiekvieną dieną gauna mažiausiai keturias valandas tiesioginių saulės spindulių. Jei įmanoma, venkite sodinti vietovėje, kuri gauna intensyvią popietinę saulę.
Dirvožemio reikalavimai
Astilbė mėgsta tolygiai drėgną, humusingą dirvą, kuri greitai nusausėja. Norint gauti geriausius rezultatus, dirvožemio pH turi būti nuo 5,5 iki 6,7.
Dirvožemio paruošimas
Prieš sodindami Astilbė, turėsite pakoreguoti dirvą. Štai keletas patarimų, kaip jį paruošti:
Dirvožemio pakeitimai
Kompostas gali būti puikus priedas pakoreguojant dirvą. Prieš įdėdami komposto, patikrinkite dirvožemį, kad įsitikintumėte, jog jame yra pakankamai azoto; jei ne, vietoj to naudokite 10-10-10 trąšas.
Grėbimas ir amp; Atlaisvinimas
Pridėję pataisų, sugrėbkite ir atlaisvinkite viršutinę 12 colių (30 cm) žemę, kad vanduo lengviau prasiskverbtų į žemę. Galiausiai rankomis, kapliu ar kastuvu sukurkite 2 colių (5 cm) aukščio piliakalnius, kad vanduo nesikauptų aplink augalų pagrindą.
Astilbė sodinimas
Pasirinkę ir paruošę vietą, būsite pasiruošę sodinti Astilbė.
Augalų pirkimas ir auginimas iš sėklų
Įsigydami Astilbė rinkitės sveikus augalus vazonuose arba pliką šaknį. Taip pat galite užsiauginti Astilbė iš sėklų, kurias galima įsigyti iš daugelio tiekėjų. Kai auginate iš sėklų, pradėkite juos lauke likus 6–8 savaitėms iki numatomo paskutinio šalčio jūsų regione. Sėkla patalpoje yra tinkamiausias būdas užtikrinti sėkmingą daigumą.
Sodinimo instrukcijos
Norėdami pasodinti Astilbė, iškaskite duobes, platesnes nei augalų šaknys, kad gylis atitiktų ankstesnį aukštį. Įdėkite augalus į paruoštas duobutes ir iki pusės užpildykite žeme. Įpilkite pakankamai vandens, kad augalai nusėstų, ir užpilkite aplink juos likusią dirvą. Švelniai sutrinkite ir vėl laistykite.
Laistymo reikalavimai
Pirmą savaitę po pasodinimo kasdien Astilbė , kad sukurtumėte gerą šaknų sistemą. Po savaitės laistykite kas antrą dieną maždaug 3 savaites. Tada sumažinkite laistymą iki vieno karto per savaitę iki rudens. Vėliau ramybės metu sumažinkite dažnumą iki karto per mėnesį.
Astilbė priežiūra
Nustačius Astilbė reikia minimalios priežiūros. Kas kelerius metus apsimoka šiek tiek patręšti ir patikrinti, ar nėra piktžolių. Laikykitės šių nurodymų, kai rūpinatės savo Astilbė:
Tręšimas
Tręškite prieš pat augimą ankstyvą pavasarį lėto išsiskyrimo arba organinėmis trąšomis pagal produkto instrukcijas. Arba vietoje cheminių trąšų galite aplink augalus paskleisti lengvą komposto sluoksnį.
Apkarpymas
Genėti geriausia žiemos pabaigoje, kai augalas dar neveikia. Nupjaukite negyvas šakas ir pašalinkite pažeistus ar spalvos pakitusius lapus. Tai padės išlaikyti augalą tvarkingą ir paskatins naują augimą.
Galimi kenkėjai ir amp; Ligos
Atkreipkite dėmesį į kenkėjus, tokius kaip amarai, šliužai, voratinklinės erkės ir vikšrai. Visa tai gali užkrėsti Astilbė, todėl reguliariai tikrinkite savo augalus, ar nėra vabzdžių aktyvumo požymių. Kalbant apie ligas, saugokitės lapų dėmių, pelėsių ir rūdžių, kuriuos paprastai sukelia per didelė drėgmė.
Pabaigai
Iki šiol jau išmokote viską, ką reikia žinoti, kad galėtumėte sėkmingai sodinti ir prižiūrėti Astilbė savo sode! Tinkamai paruošus, pasodinus ir prižiūrint, ši graži žalumynai suteiks jūsų sodui neįtikėtinos tekstūros ir spalvos ateinantiems metams.
Astilbė sodinimo ir priežiūros santrauka
Ruošdamiesi sodinti, rinkitės plotą su daliniu arba visišku šešėliu ir maistinėmis medžiagomis turtingą, gerai drenuojančią dirvą. Prieš sodindami dirvą pataisykite kompostu arba 10-10-10 trąšomis. Pirkite sveikus vazoninius ar plikas šaknis augalus arba pasėkite sėklas patalpoje likus 6–8 savaitėms iki numatomų paskutinių šalnų. Pasodinkite Astilbė tame pačiame gylyje, kokiame jie buvo anksčiau, ir sukurkite piliakalnius, kad išvengtumėte vandens stovėjimo. Pirmąją savaitę laistykite naujai pasodintą Astilbė kasdien. Po to sumažinkite dažnį ir sumažinkite iki vieno karto per mėnesį ramybės metu. Prižiūrėdami Astilbė, tręškite ir genėkite, jei reikia, ir patikrinkite, ar nėra kenkėjų ir ligų.
Astilbė sodinimo ir priežiūros privalumų pakartojimas
Astilbė jūsų sode suteikia nuostabių žalumynų ir subtilaus, tačiau žavingo žydėjimo. Tinkamai paruošę plotą, pasodinę ir prižiūrėdami Astilbė, galite užtikrinti sveiką ir gyvybingą augalą ateinantiems metams.