Sodininkystė su Astrancija: patarimai, kaip sodinti ir prižiūrėti šią kietą žolę

Sodininkystė su Astrancija: patarimai, kaip sodinti ir prižiūrėti šią kietą žolę

Astrancija (Astrantia major) yra daugiametis augalas, augantis miškuose, gyvatvorėse ir pievose Europoje ir Vakarų Azijoje. Geriausiai auga USDA 3–9 zonose ir sodininkų pamėgtas dėl žvaigždžių formos baltų, Gvazdikas ir violetinių atspalvių gėlių, žydinčių nuo vasaros vidurio iki rudens. Be savo grožio, „ Astrancija “ turi daug gydomųjų savybių, įskaitant antiseptines, priešuždegimines, antispazmines, analgetikas, prakaitavimą ir kt. Šiame straipsnyje bus aptarta, kaip sodinti ir prižiūrėti pagrindinę Astrancija namų sode.

Astrancija sodinimas

Rinkdamiesi vietą savo Astrancija augalams, turėtumėte atsiminti keletą dalykų. Pirmiausia apsvarstykite dirvožemio tipą, kuriame jis bus sodinamas. „ Astrancija “ mėgsta drėgną, gerai drenuojančią dirvą, tokią kaip priemolis arba priemolis. Stebėkite saulės spindulių kiekį, kurį patiria vietovė; kol Astrancija mėgaujasi pilna saule ryte, po pietų jis turi turėti šešėlį. Apsvarstykite galimybę įrengti grotelę ar kitą struktūrą, kad prireikus būtų popietinis šešėlis.

Kai pasirinksite tinkamą vietą, laikas paruošti dirvą. Norėdami tai padaryti, pašalinkite visas esamas piktžoles ir įpilkite daug organinių medžiagų, pvz., komposto arba pasenusio mėšlo. Iškaskite maždaug 15 cm pločio ir 8–15 cm gylio duobes, tarpas tarp jų turi būti bent 30 cm. Sėkloms plonai išbarstykite dirvos paviršių ir lengvai užberkite žeme. Jei pradedate sodinti, kiekvienam iškaskite atskiras duobutes, stenkitės, kad aplink jas nebūtų per daug suspausta dirva. Po pasodinimo kruopščiai laistykite.

Astrancija priežiūra

Pasodintą Astrancija reikia reguliariai laistyti, kad klestėtų. Stenkitės laistyti kartą ar du per savaitę ir būtinai prisotinkite dirvą iki 10–20 cm gylio. Astrancija pagrindinę žolę lėtai atpalaiduojančiomis trąšomis, įterptomis į dirvą ankstyvą pavasarį. Stebėkite kenkėjus ir ligas ir imkitės atitinkamų veiksmų, jei jų atsiranda. Labiausiai paplitę kenkėjai, kenkiantys Astrancija , yra amarai, miltligės, šliužai ir sraigės. Reguliariai genėkite ir nužydėjusias gėles, o pavasarį nupjaukite seną lapiją, kad augtų optimaliai.

Pabaigai

Astrancija auginimas ir priežiūra yra lengva ir naudinga. Laikydamiesi pirmiau nurodytų gairių – parinkdami tinkamą vietą, paruošdami dirvą, tinkamai sodindami ir tinkamai prižiūrėdami augalus – sodininkai galės mėgautis šia tvirta žole savo soduose daugelį metų. Tinkamai prižiūrint ir prižiūrint, Astrancija suteiks jums ilgai išliekančią spalvą sode ir gausybę saldžiai kvepiančių žiedų, kuriais galėsite mėgautis visą vasarą ir rudenį.