Astras: Kaip sukurti gražų sodą naudojant šį įspūdingą augalą

Astras: Kaip sukurti gražų sodą naudojant šį įspūdingą augalą

Astrai – dar vadinami Mykolo ramunėlėmis – yra gražiai žydintys augalai, kurie žydi rudenį. Jų yra daug, todėl puikiai tinka kuriant spalvingą sodą ir gali papuošti bet kokią erdvę. Dėl savo ilgalaikio žydėjimo ir gebėjimo pritraukti drugelius ir paukščius šie augalai siūlo daugybę privalumų. Šiame įraše aptarsime Astras sodo kūrimo veiksmus, įskaitant svarstymus prieš sodinimą ir priežiūros instrukcijas.

Asters apžvalga

Astras šeima susideda iš daugiau nei 600 rūšių ir apima vienmečius ir daugiamečius augalus. Paprastai tariant, astrai svyruoja nuo 15 cm (6 colių) iki 100 cm (39 colių) aukščio ir turi į žvaigždes panašias gėles geltonais centrais. Priklausomai nuo veislės, vieni gali žydėti jau rugpjūčio mėnesį, kiti – daug vėliau. Jie dažnai tarnauja iki žiemos ir puikiai papildo lauko erdves.

Asters jūsų sode privalumai

Asters pridėjus prie kraštovaizdžio gaunama daug privalumų. Pradedantiesiems jie suteikia spalvą ir tekstūrą, todėl puikiai tinka kurti akinančius ekranus. Be to, astrai yra ypač veiksmingi, kai sodinami tarp žolių ar storų lapų. Kitas privalumas yra tai, kad jiems reikia mažai priežiūros ir jie žydės per žiemą iki pavasario. Galiausiai šios gražios gėlės gali pritraukti drugelius ir kitus apdulkintojus.

Astras sodo planavimas

Pasvarstymai prieš sodinimą

Prieš pradėdami sodinti astras, reikia atsižvelgti į keletą veiksnių.

Dirvožemis

Pasirinkite vietą savo sode arba kieme, kur dirvožemis gerai nusausina. Jei reikia, į vietą įpilkite organinių medžiagų, tokių kaip kompostas arba durpių samanos, kad pagerintumėte drenažą. Augalas turėtų būti sodinamas saulėtoje vietoje, nors kai kurios veislės toleruoja dalinį pavėsį.

Klimatas ir saulės šviesa

Dauguma daugiamečių astrų mėgsta vėsų orą ir daug saulės spindulių, todėl rinkdamiesi veislę atsižvelkite į savo klimatą. Kita vertus, vienmečiai mėgsta šiltą temperatūrą ir šiek tiek daugiau šešėlio. Įsitikinkite, kad žinote galimą augalo dydį ir sodindami neperpildykite jo.

Konteineriai

Jei norite auginti astres patalpose arba konteineriuose lauke, pasirinkite vazonų mišinį, specialiai sukurtą konteinerių sodininkystei. Kaip ir įprastame dirvožemyje, būtinas geras drenažas.

Kiti augalai aplink Astras

Taip pat pagalvokite, kokių kitų rūšių augalus sodinsite aplink Astras. Tam tikros kvapnios gėlės, pavyzdžiui, Levanda ar rožės, dėl skirtingų formų ir dydžių puikiai dera su astrais. Svogūnėliai, tokie kaip narcizai, tulpės ir hiacintai, taip pat puikiai tinka astrėms, todėl sukuria malonų spalvų ir tekstūrų kontrastą.

Astrų priežiūra

Kai imatės būtinų sodinimo atsargumo priemonių, pasirūpinti savo Astras sodu yra gana greita ir paprasta.

Laistymas

Norėdami palaikyti tinkamą drėgmę, Astras kartą ar du per savaitę. Kasdien tikrinkite dirvą ir venkite perlaistyti.

Tręšimas

Visą augimo ciklą kas dvi savaites maitinkite augalą subalansuotomis trąšomis. Žydėjimo laikotarpiu naudokite specialiai žydintiems augalams skirtas trąšas, kad pagerintumėte gėlių derlių.

Apkarpymas

Reguliariai genėkite augalus, kad paskatintumėte jų augimą ir oro cirkuliaciją. Tai padės išvengti grybelinių ligų. Deadhead išblukusios gėlės, kad augalai būtų tvarkingi ir tvarkingi bei užtikrintas maksimalus žydėjimas.

Pabaigai

Galutinės pastabos

Kai auginate astras savo sode, atsiminkite kelis paskutinius patarimus. Net jei renkatės mažai priežiūros reikalaujančius augalus, tokius kaip astrės, vis tiek laistykite, kad dirva būtų drėgna ir išvengtumėte perlaistymo. Taip pat apsaugokite augalus nuo didelio šalčio, šaltesniais mėnesiais uždenkite juos plastikiniais maišeliais ar mulčiu.

Santrauka

Asters yra ne tik patrauklūs, bet ir lengvai auginami bei prižiūrimi. Savo sode įkurkite vietą, kurioje būtų geras drenažas ir tinkama saulės šviesa, atsižvelgiant į galimą dydį subrendus. Be to, visą auginimo sezoną maitinkite augalus trąšomis, reguliariai genėkite ir pridėkite apsaugos priemonių šaltesniems mėnesiams. Atlikdami šiuos veiksmus ir rūpindamiesi savo astrėmis, galėsite mėgautis nuostabiais žiedais ištisus metus.