Ašuotė auginimas sode: vadovas pradedantiesiems

Ašuotė auginimas sode: vadovas pradedantiesiems

Ašuotė yra dekoratyvinis augalas, plačiai naudojamas sodui suteikti tekstūros ir vizualinio patrauklumo. Jį lengva prižiūrėti ir jis teikia daug naudos aplinkai, įskaitant dirvožemio erozijos mažinimą, maisto šaltinį laukinei gamtai ir pagalbą papildyti orą deguonimi. Šis vadovas suteiks pradedantiesiems informacijos, reikalingos sėkmingai pradėti auginti Ašuotė savo soduose ar vazonuose.

Ašuotė (Stipa arundinacae) – daugiametė rūšis, priklausanti spygliuočių ( Poaceae ) šeimai. Kilęs iš Europos ir Azijos, užauga iki 60–90 centimetrų aukščio ir yra žinomas dėl savo stulbinančiai ilgų ir siaurų lapų, kurie formuojasi į subtilų fontano formą. Ji taip pat vadinama daugeliu pavadinimų, pvz., kininė spygliuočių Ašuotė, plonoji spygliuočių žolė, žalioji spygliuočių žolė, laukinės avižos ir minkštųjų stiebų žolė.

Pagrindinė Needs žolės auginimo sode privalumas yra tai, kad ji atspari sausrai ir nereikalauja santykinai priežiūros. Gili jo šaknų sistema padeda sumažinti dirvožemio eroziją, taip pat gerina dirvožemio sveikatą, jį aeruojant ir sugeriant vandens perteklių. Be to, Ašuotė gali būti maisto šaltinis mažiems gyvūnams ir paukščiams, taip pat padėti papildyti orą deguonimi.

Ašuotė auginimo planavimas

Prieš sodinant Ašuotė svarbu ištirti, kokios klimato sąlygos yra tinkamiausios. Ašuotė sukuria gilias šaknis ir mėgsta šiltą klimatą, todėl ji geriausiai tinka vietovėms, kuriose temperatūra svyruoja nuo 10 iki 25 °C. Graikinis riešutmedis vietoje taip pat turėtų būti daug tiesioginių saulės spindulių visą dieną.

Rinkdamiesi, kur sodinti Ašuotė, turėtumėte apsvarstyti, ar naudosite gėlių lovas ar konteinerius. Jei pasirinksite vazoną, įsitikinkite, kad jame yra pakankamai vietos šaknims augti, taip pat skylių tinkamam drenažui. Įsigydami sėklas arba pradedančius augalus, pirkite iš patikimo tiekėjo, kuris siūlo aukštus kokybės standartus.

Ašuotė sodinimas

Prieš pradėdami sodinti įsitikinkite, kad dirvožemio pH lygis yra tinkamas. Ašuotė teikia pirmenybę šiek tiek rūgščiam dirvožemiui, kurio pH skalė yra nuo 6,0 iki 7,5. Galite lengvai išbandyti dirvožemį namuose naudodami dirvožemio testerio rinkinį arba atneškite mėginį į vietinį žemės ūkio biurą.

Kai patvirtinsite dirvožemio reikalavimus, laikas pradėti sodinti. Priklausomai nuo įsigytos sėklos ar sodinuko tipo, jie turėtų būti sodinami 2–5 centimetrų gyliu arba šiek tiek giliau, jei sodinate tiesiai į žemę. Įdėję juos į duobutę, uždenkite žeme ir švelniai paglostykite.

Sodindami visada nepamirškite užtikrinti tinkamo vandens nutekėjimo. Kad išvengtumėte susikaupimo, naudokite natūralias medžiagas, tokias kaip akmenukai ir smėlis, kad aplink augalą sukurtumėte šlaitus ir sukurtumėte vandens nuotėkį. Tai padės vandeniui nutekėti iš įrenginio ir neleis stovinčiam vandeniui kauptis šalia šaknų.

Spygliuotos Ašuotė priežiūra

Palyginti su kitais dekoratyviniais augalais, Ašuotė yra gana mažai prižiūrima ir reikalauja minimalių pastangų. Kad jūsų augalas būtų sveikas, atidžiai stebėkite savo sodą ir pasirūpinkite, kad jis kasdien gautų tolygų vandens kiekį. Kadangi šios rūšies žolei labiau patinka drėgna dirva, turėtumėte stengtis ją laistyti du kartus per savaitę, kai lyja mažai.

Norėdami aprūpinti pakankamai trąšomis, kartą per tris mėnesius naudokite organinį kompostą arba kartą per keturis mėnesius lėto išsiskyrimo trąšas. Rekomenduojamos trąšos, kurių sudėtyje yra azoto, kalio ir fosfatų, nes jos gali žymiai pagreitinti Ašuotė augimo greitį.

Galiausiai reguliariai tikrinkite įrenginį, ar nėra kenkėjų užkrėtimo požymių. Įprastos problemos yra lapų kasėjai, amarai ir voratinklinės erkės. Naudokite insekticidinį muilą, kad atsikratytumėte bet kokių erzinančių vabzdžių ir neleistumėte jiems toliau plisti.

Pabaigai

Ašuotė auginimas jūsų sode gali būti maloni ir naudinga patirtis. Jis ne tik sukuria estetiškai patrauklius žalumynus, bet ir suteikia aplinkai vertingos biologinės įvairovės, gerina dirvožemio sveikatą ir yra maisto šaltinis laukinei gamtai. Nors augalas atsparus sausrai ir gana mažai priežiūros reikalaujantis, reikia atidžiai planuoti optimalias klimato sąlygas ir stebėti, ar nėra kenkėjų požymių. Tolesnis Ašuotė priežiūros tyrimas tikrai atsipirks.