Auksuotasis serbentas auginimas savo sode: sodininkystės vadovas

Auksuotasis serbentas auginimas savo sode: sodininkystės vadovas

Auksiniai serbentai puikiai papildo bet kurį sodą, suteikia valgomų vaisių ir patrauklių žalumynų. Šiame vadove aptarsime Auksuotasis serbentas auginimo jūsų sode naudą bei būtinus augalo sodinimo ir priežiūros veiksmus.

Auksuotasis serbentas (Ribes aureum) priklauso Grossulariaceae šeimai ir yra kilę iš kai kurių Šiaurės Amerikos dalių. Užauga iki 1,5 m (5 pėdų) su ryškiai geltonais žiedais, kurie žydi nuo vėlyvo pavasario iki vasaros vidurio. Šios gėlės išsivystys į valgomų vaisių grupes, kurios prinokusios yra tamsiai violetinės spalvos. Krūmo lapai rudenį įgauna gražią raudoną spalvą.

Daugelis Auksuotasis serbentas auginimo privalumų yra tai, kad jis aprūpinamas maistu laukinei gamtai, pagerina dirvožemio derlingumą dėl azotą fiksuojančių šaknų mazgų ir suteikia sodams dekoratyvinės estetikos.

Planavimas į priekį

Planuojant, kur sodinti Auksuotasis serbentas, svarbu atsižvelgti į aplinkos ir dirvožemio sąlygas. Šis augalas mėgsta pilną saulę arba dalinį pavėsį ir mėgsta drėgną, bet gerai nusausinančią dirvą. Prieš sodinimą taip pat turėtumėte paruošti dirvą, ją purendami ir įpildami komposto ar kitų organinių medžiagų, kad pagerintumėte drenažą ir padidintumėte derlingumą.

Taip pat galite apsvarstyti galimybę sodinti augalus, kurie yra suderinami su Auksuotasis serbentas. Kai kurie Graikinis riešutmedis šio augalo kompanionai yra vienadienės lelijos, Rusmenė pirštinės, rožės ir kraujažolės.

Auksuotasis serbentas sodinimas ir priežiūra

Pasirinkę Auksuotasis serbentas krūmo vietą ir paruošę dirvą, galite tęsti sodinimą. Sodindami įsitikinkite, kad tarp krūmų būtų bent 0,9 m (3 pėdos) atstumas. Iškaskite duobutę, kurios skersmuo yra dvigubai didesnis už šaknies rutulio skersmenį ir lygiai taip pat giliai, tada įdėkite krūmą į skylę. Užpildykite žeme ir tvirtai sutrinkite. Jei sodinate daugiau nei vieną krūmą, aplink visą sodinimo plotą sukurkite žiedą ir mulčiuokite jį 3 cm (1 in.) organiniu mulčiu. Kruopščiai laistykite.

Auksiniams serbentams reikia vandens, kad palaikytų jų augimą ir sveikatą. Kai jie įsitvirtina, vasaros mėnesiais jiems reikia 1 colio (2,54 cm) vandens per savaitę ir neturėtų būti leidžiama visiškai išdžiūti. Ilgos sausros laikotarpiu gali prireikti papildomo laistymo.

Auksinius serbentus naudinga tręšti kartą per metus, paprastai po žydėjimo ir prieš prasidedant naujam augimui žiemos pabaigoje. Naudokite subalansuotas 10-10-10 trąšas, įterptas pagal pakuotės nurodymus.

Taip pat gali tekti retkarčiais genėti Auksuotasis serbentas. Genėjimas turėtų būti atliekamas žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, prieš prasidedant naujam augimui. Pirmiausia pašalinkite negyvas, ligotas ir pažeistas šakas. Tada išretinkite augalą, kad pagerintumėte oro cirkuliaciją, ir pašalinkite visas susikertančias šakas.

Auksuotasis serbentas kenkėjų kontrolė gali būti atliekama natūraliai. Vienas geras būdas atgrasyti nuo kenkėjų yra pritraukti naudingų plėšrūnų, tokių kaip ladybugs ir lacewings. Tinkamas krūmo atstumas ir genėjimas taip pat gali padėti sumažinti kenkėjų užkrėtimą. Laikykite savo krūmus sveikus, kad nepritrauktumėte nepageidaujamų svečių.

Pagaliau nuimti Auksuotasis serbentas uogas lengva! Jie yra paruošti skinti, kai yra tamsiai violetiniai ir minkšti liesti. Atsargiai rankomis nuimkite grupes ir nedelsdami laikykite jas šaldytuve. Nuplaukite uogas prieš valgydami šviežias, virdami ar perdirbdami.

Pabaigai

Šiame vadove aptarėme Auksuotasis serbentas auginimo sode naudą ir pateikėme išsamius veiksmus, kaip sodinti ir prižiūrėti šiuos nuostabius krūmus. Tinkamai paruošę ir reguliariai prižiūrėdami, netrukus savo kieme mėgausitės skaniomis, maistinėmis medžiagomis turtingomis Auksuotasis serbentas uogomis!