Kaip sodinti ir prižiūrėti Auskarėliai gėles savo sode

Kaip sodinti ir prižiūrėti Auskarėliai gėles savo sode

Kaip sodinti ir prižiūrėti Auskarėliai gėles savo sode

Auskarėliai gėlės (Lamprocapnos spectabilis/Dicentra spectabilis) yra puikus bet kurio sodo priedas. Dėl savo unikalių, širdies formos žiedų, kurie kabo ant ilgų, besidriekiančių stiebų, jų spalvos yra nuo Gvazdikas, baltos ir raudonos, todėl jūsų kraštovaizdžio dizainas suteikia tiek spalvų, tiek tekstūros. Užauginti šiuos gražius augalus yra gana lengva, nes jie nereikalauja daug priežiūros. Štai kaip pasodinti ir prižiūrėti kraujuojančias širdis.

Auskarėliai apibrėžimas

Kraujuojančios širdys yra kilusios iš Azijos vietovių, daugiausia Japonijos ir Korėjos. Gėlė Europoje buvo auginama nuo 1800-ųjų vidurio ir galiausiai pateko į Šiaurės Ameriką. Šis daugiametis augalas geriausiai auga drėgname ir vėsiame klimate, tačiau gali toleruoti ir žemesnę temperatūrą. Paprastai jis pasiekia 30–90 cm aukštį ir klesti nuo pavasario iki vasaros.

Auskarėliai gėlių sodinimo ir priežiūros privalumai

Jei jūsų sode yra kraujuojančios širdys, jų gležna lapija ir gėlės suteiks grožio ir susidomėjimo. Šiems augalams pasodinus ir įsitvirtinus reikia labai mažai priežiūros, jie toleruos šešėlį ir kai kurias sausras.

Pasiruošimas

Pasirinkite geriausią vietą

Kraujuojančios širdys renkasi dalinį arba visišką pavėsį ir klesti drėgnoje, gerai nusausintoje dirvoje. Jei turite vietą, kuri patenka į tiesioginius saulės spindulius, įsitikinkite, kad tai yra ne daugiau kaip 6 valandos per dieną. Pasirinkite vietą, kurioje dirvožemis yra šiek tiek rūgštus (pH nuo 5,5 iki 7,0). Jei planuojate kraujuojančias širdeles sodinti į konteinerį, įsitikinkite, kad vazonas yra bent 20 cm gylio ir pločio, ir naudokite gerai vėdinamą žemės mišinį.

Pasirinkite sudėtinį rodinį

Jei nuspręsite auginti savo „Bleeding Hearts“ konteineryje, įsitikinkite, kad jis yra pakankamai gilus (mažiausiai 20 cm gylio ir pločio), gerai nusausinantis ir taip pat turi užtikrinti pakankamą oro srautą. Naudokite kompostu praturtintą dirvožemio mišinį ir pasirinkite vazoną su skylutėmis dugne drenažui.

Paruoškite dirvą

Pasirinkę vietą, paruoškite dirvą sodinimui purendami ją maždaug 45 cm gyliu. Pašalinkite akmenis, šaknų gumulėlius ir piktžoles, tada kaskite dirvą, kad sukurtumėte 40 cm x 40 cm lysvę. Galbūt norėsite papildyti dirvą kompostu, kad išlaikytumėte drėgmę ir augalas būtų maistingas.

Sodinimas

Surinkite ir paruoškite Auskarėliai gumbus

Geriausia kraujuojančias širdis žiemą pradėti patalpoje, kad atšilus orams jas būtų galima iškelti į lauką. Jums reikės surinkti stiebagumbius – jie atrodo kaip mažos bulvės – ir leisti jiems visiškai išdžiūti, prieš laikant juos plastikiniame maišelyje, pripildytame vermikulitu vėsioje tamsioje vietoje.

Pasodinkite į konteinerį

Atėjus pavasariui, pripildykite indą iš anksto sudrėkintos vazoninės žemės ir į kiekvieną talpyklą įdėkite po du ar tris gumbus, maždaug 15 cm atstumu vienas nuo kito. Gumbus užberkite 3-4 cm žeme. Lengvai paspauskite ir gausiai laistykite.

Pamirkykite vandeniu

Dirvožemis turi būti drėgnas, bet neužmirkęs, nes užmirkusi dirva gali sukelti šaknų puvinį. Kas antrą dieną gerai pamirkykite vazonus, kad drėgmė giliai prasiskverbtų į dirvą.

Padėkite norimoje vietoje

Kai augalai įsisenę, juos galima persodinti lauke į paruoštą sodo lysvę. Būtinai iškaskite dideles duobutes, kad būtų pakankamai vietos, kad gumbai būtų pastatyti vertikaliai, o šaknys lengvai išsisklaidytų.

Priežiūra

Dažnai laistykite

Jūsų kraujuojančios širdys geriausiai veiks, jei jos bus drėgnos, ypač ilgesnio šilto oro ar sausros metu. Paprastai augalus laistykite kartą per savaitę, gerai pamirkydami, kad šaknys įsiskverbtų giliai į dirvą. Tačiau karšto klimato sąlygomis jums gali tekti laistyti dažniau, kad dirvožemis būtų tolygiai drėgnas.

Tręškite

Jūsų augalų tręšimas gali padėti išlaikyti energingą augimą ir aprūpinti būtinomis maistinėmis medžiagomis. Šerkite kraujuojančias širdeles du kartus per jų auginimo sezoną – vieną kartą, kai pasirodo lapai, ir vieną kartą prieš pat žydėjimą. Naudokite subalansuotas trąšas, pvz., 10-10-10 formulę, sumaišytas pagal nurodymus ant pakuotės.

Slyva ir mulčiavimas

Vėlų rudenį nugenėkite mirštančią lapiją ir nudžiūvusius žiedus nuo augalų viršūnių. Pridėkite mulčio aplink savo Bleeding Hearts, kad apsaugotumėte jas žiemos mėnesiais, nes tai padės išlaikyti pastovią dirvožemio temperatūrą ir drėgmę. Geriausiai tinka susmulkintos žievės arba pušies spyglių sluoksnis.

Išvada

Santrauka

Pasodinti ir prižiūrėti Auskarėliai gėles yra gana paprasta. Norėdami pradėti, pasirinkite vietą su daliniu arba visišku pavėsiu, paruoškite dirvą ir pasodinkite gumbus į sodą arba į konteinerį. Laistykite juos dažnai, tręškite du kartus per sezoną, o nuo šalčio apsaugokite mulčio sluoksniu.

Paskutiniai priminimai

Kad „Bleeding Hearts“ atrodytų kuo puikiausiai, būtinai pašalinkite visus suvytusius ar negyvus lapus ir gėles. Reguliariai nuplikimas skatina naują augimą ir suteikia optimalų žydėjimo potencialą. Tinkamai prižiūrint, jūsų kraujuojančios širdys išliks sveikos ir toliau šviesins jūsų sodą nuostabiais žiedais.