Kaip Austėja gali pagerinti jūsų sodą

Kaip Austėja gali pagerinti jūsų sodą

Austėja bitė (Jasione montana), taip pat žinoma kaip vėjo gėlė, yra daugiametis augalas, kilęs iš Europos, Šiaurės Afrikos ir kai kurių Vakarų Azijos dalių. Jis užaugina mažas, į ramunes panašias gėles su penkiais mėlynos, violetinės ir baltos spalvos žiedlapiais, kurios žydi vasaros mėnesiais. Gėlė turi daug privalumų, kai kalbama apie sodo dizainą, o jos naudojimas gali padėti pagyvinti bet kokią lauko erdvę.

Pasiruošimas sodinti

Prieš sodindami savo sode Austėja , svarbu pasirinkti tinkamą vietą. Austėja reikia vietos, kurioje būtų daug tiesioginių saulės spindulių, o dirvožemis būtų gerai nusausintas ir smėlingas. Paprastai jis auga sausose pievose ir pievose, todėl blogai laikosi užmirkusiose ar molingose dirvose. Daugumoje darželių ir sodo centrų galite įsigyti Austėja sėklų, kurios turėtų būti pasodintos lauke likus dviem savaitėms iki paskutinės numatomos šalčio datos. Norint, kad šie augalai būtų sveiki, svarbu sudaryti reguliarų priežiūros grafiką. Išorinę lapiją reikės nupjauti, taip pat reguliariai šalinti nužydėjusius žiedus ir piktžoles.

Austėja sodinimas ir priežiūra

Sėti lauke reikėtų 12–18 cm atstumu tarp sėklų ir įkasant jas 1 cm giliai į dirvą. Jas reikės laistyti kas 10 dienų per ilgesnius sausros laikotarpius, bet kitu atveju nereikės daug drėkinti. Genėti reikia iš karto po to, kai gėlės baigia žydėti, nupjaunant jas iki žemės lygio arba nupjaunant nuvytusius žiedus. Laikant patalpoje, reikia naudoti 13–15 cm pločio ir 15–20 cm aukščio indus su geros kokybės vazoninės žemės mišiniu. Atsižvelgiant į temperatūrą, jie turi likti nuo 7°C iki 25°C.

Naudojimas sodo dizainui

Dėl savo atsparumo ir ilgo žydėjimo laikotarpio Austėja yra puikus dirvožemio dangos augalas. Kaip valgomas augalas, gėles galima valgyti žalias arba virti. Rekomenduojama valgyti jaunesnius pumpurus, nes senesni gali būti gana kartūs. Bet kuris sodininkas, ieškantis natūralių apdulkintojų, gali pasikliauti ryškiomis avių antgalių spalvomis, kad pritrauktų bites, drugelius ir kitus naudingus vabzdžius.

Pabaigai

Austėja įtraukimas į savo sodo dizainą gali duoti daug naudos. Dėl ryškių spalvų, nedidelių priežiūros poreikių ir gebėjimo pritraukti naudingų vabzdžių jis Graikinis riešutmedis bet kokiai lauko erdvei. Atidžiai apsvarstykite savo kraštovaizdį ir ištirkite, kokie augalai geriausiai tinka jūsų klimatui ir dirvožemio tipui, prieš pradėdami auginti Austėja. Tačiau pridėjus galėsite mėgautis visais aukščiau pateiktais pranašumais ir estetiškesniu bei įvairesniu sodu.