Savo Avokado medis medžio auginimas – namų sodo vadovas pradedantiesiems

Savo Avokado medis medžio auginimas – namų sodo vadovas pradedantiesiems

Avokado medis arba Persea americana yra medis, kilęs iš Centrinės ir Pietų Amerikos. Jis veda valgomus vaisius su išorine žalia odele, auga šiltame klimate. Avokaduose yra sveikų riebalų ir kitų maistinių medžiagų, todėl jie yra populiarūs tarp sveikai besirūpinančių asmenų. Jie ne tik skanūs, bet ir auginti savo Avokado medis gali būti naudinga patirtis! Šiame straipsnyje bus pateiktas pradedančiųjų vadovas, kaip planuoti ir prižiūrėti savo Avokado medis medį namuose.

Kaip suplanuoti Avokado medis medį

Prieš pradėdami auginti Avokado medis medį, turite užtikrinti tinkamą aplinką ir gauti tinkamos rūšies sėklų.

Raskite tinkamą aplinką

Jei gyvenate regione, kuriame avokadai auginami komerciniais tikslais, galbūt jau turite tinkamą aplinką. Tačiau jei ne, svarbu įvertinti klimatą, kuriame ketinate auginti Avokado medis medį. Avokado medis medžiai klesti klimato sąlygomis, kurių temperatūra svyruoja nuo 10 iki 30 laipsnių Celsijaus, ir daug kritulių, pavyzdžiui, pakrantės zonose. Per daug šalčio arba per mažai saulės spindulių gali pakenkti augalui.

Įsigykite tinkamo tipo sėklą

Ne visų rūšių Avokado medis sėklos tinka sodinti; todėl turėtumėte atkreipti dėmesį į tai, kokios rūšies sėklą pasirenkate. „Hass“ Avokado medis yra labiausiai paplitusi veislė, todėl tai dažniausiai yra geriausias pasirinkimas namų sodininkams. Taip pat galite pasirinkti kitą veislę, pvz., Fuerte arba Bacon, atsižvelgdami į savo pageidavimus.

Paruoškite dirvą ir pasodinkite sėklą

Kai pasirinksite tinkamą sėklą ir nustatysite, kur ją sodinti, laikas paruošti dirvą. Pradėkite pasirinkdami vietą savo sode, kuri kasdien gauna 6–8 valandas saulės šviesos. Iškaskite apie 20 cm gylio ir 30 cm pločio duobutę ir užpildykite ją kompostu. Įdėkite sėklą į skylę ir uždenkite žeme. Žemę lengvai laistykite ir laikykite drėgną, kol pasirodys pirmieji lapai.

Avokado medis medžio priežiūra

Dabar, kai sėkla buvo sėkmingai pasodinta, svarbu prižiūrėti Avokado medis medį, kad jis augtų sveikai ir duotų gerą derlių.

Dirvos tręšimas

Trąšos padeda skatinti sveikesnį Avokado medis medžio augimą ir padidina jo derlių. Kelis kartus per metus vasaros mėnesiais dirvą maitinkite organinėmis trąšomis. Jei reikia, kas kelias savaites galite įpilti skystų trąšų.

Medžio drėkinimas

Laistymas yra būtinas bet kurio augalo sveikatai, o Avokado medis nėra išimtis. Priklausomai nuo oro sąlygų, laistyti gali prireikti net dažniau nei įprastai. Laistydami sutelkite dėmesį į tolygų dirvožemio prisotinimą aplink šaknis, o ne tiesiai ant medžio.

Medžio genėjimas

Genėkite Avokado medis medį, kad įsitikintumėte, jog jis gauna pakankamai šviesos, oro cirkuliacijos ir maistinių medžiagų. Būkite atsargūs ir negenėkite per daug, nes tai gali pakenkti medžiui. Paprastai tariant, genėjimas turėtų būti atliekamas vieną ar du kartus per metus iškart pasibaigus nokinimo sezonui.

Medžio apsauga nuo kenkėjų ir ligų

Avokado medis medžiai yra pažeidžiami kenkėjų ir ligų, todėl svarbu stebėti užkrėtimo ar ligų požymius ir greitai imtis veiksmų. Reguliariai tikrinkite, ar nėra kenkėjų, ir, jei reikia, naudokite insekticidus. Taip pat atkreipkite dėmesį į ligos simptomus, tokius kaip pageltę ar vytantys lapai. Kad išvengtumėte ligų plitimo, prieš vėl naudodami genėjimo įrankius, visada dezinfekuokite.

Pabaigai

Užsiauginti savo Avokado medis medį gali būti smagi ir naudinga patirtis. Ne tik galėsite mėgautis šviežiu, sveiku derliumi, bet ir daug sužinoti apie sodininkystę. Tinkamai planuojant ir prižiūrint, jūsų Avokado medis medis duos gausų sveikų vaisių derlių. Atminkite, kad jūsų Avokado medis medžio sėkmė priklauso nuo tinkamo vandens tiekimo, tręšimo ir apsaugos nuo kenkėjų. Galiausiai nepamirškite nugenėti savo medžio, kad užtikrintumėte sveiką augimą.