Azalijos: paprasti priežiūros patarimai, kad jūsų sodas žydėtų

Azalijos: paprasti priežiūros patarimai, kad jūsų sodas žydėtų

Azalijos yra populiarūs žydintys krūmai, vertinami dėl įspūdingo žydėjimo ir lengvos priežiūros. Jų yra įvairių spalvų, dydžių ir tekstūrų, todėl jie gali suteikti gyvybės bet kokiai sodo aplinkai. Su minimalia priežiūra jie metai iš metų duos gražių gėlių.

Azalija yra lapuočių arba visžalis sumedėjęs krūmas, priklausantis Rododendras genčiai. Šie augalai klesti Jungtinių Valstijų žemės ūkio departamento (USDA) 5–9 zonose, pirmenybę teikdami drėgnai aplinkai su daliniu atspalviu ir gerai nusausinančiu dirvožemiu. Kai kurie bendri priežiūros patarimai: išlaikyti dirvą drėgną, bet ne šlapią, vengti pertręšti ir pasirinkti tinkamą vietą.

Sodo su azalijomis planavimas

Pirmasis žingsnis kuriant sėkmingą Azalija sodą – parinkti augalų poreikius atitinkančią sodinimo vietą. Azalijos teikia pirmenybę ryškiai, netiesioginei saulės šviesai nuo keturių iki šešių valandų per dieną. Jei sodinami per daug pavėsyje, augalai gali tapti kojomis ir stokoti. Be to, pasirinkite vietą, kurioje yra tinkamas drenažas. Siekiant užtikrinti optimalų augimą, dirvožemio pH turi būti ištirtas ir, jei reikia, pridėti organinių medžiagų.

Sodinimas

Azalijos turėtų būti išdėstytos pagal subrendusio augalo dydį. Tarp kiekvieno augalo palikite 18–24 colius (45–61 centimetrą). Po pasodinimo aplink pagrindą mulčiuokite, kad apsaugotumėte šaknis nuo temperatūros svyravimų ir išlaikytumėte drėgmę. Kai kuriais atvejais iš pradžių sodinant didesnes veisles gali prireikti palaikymo ar įkalimo.

Priežiūra

Kad azalijos atrodytų geriausiai, rekomenduojama reguliariai genėti. Žiemos pabaiga arba ankstyvas pavasaris paprastai yra Graikinis riešutmedis laikas genėti, nes tai padeda formuoti augalą ir skatina geresnę gėlių gamybą vasarą. Vasarinį genėjimą taip pat gali prireikti norint pašalinti negyvas ar ligotas šakas. Laistymo reikalavimai skiriasi priklausomai nuo sezono. Žiemos mėnesiais laistykite tik kartą per vieną ar dvi savaites, kai nelyja. Vasaros žydėjimo laikotarpiu laistykite maždaug kartą per savaitę. Būtinai reguliariai tikrinkite dirvožemį ir pasirūpinkite tinkamu drenažu. Tręšti reikia saikingai. Azalijos natūraliai auga maistinių medžiagų turinčioje dirvoje, todėl trąšų perteklius gali pakenkti augalui. Auginimo sezono metu galima naudoti organines arba švelnias azoto trąšas.

Ligos ir kenkėjai

Įprastos su azalijomis susijusios ligos yra virusai ir grybelinės ligos, pvz., miltligė ir šaknų puvinys. Labiausiai paplitę kenkėjai yra amarai ir erkės, kurios gali iškreipti lapus, sulėtinti augimą ir sukelti geltonąsias dėmes ant žiedų. Jei pastebėjote bet kokius ligos ar kenkėjų požymius, nedelsdami išspręskite problemą genėdami pažeistas šakas ir purkšdami insekticidiniu muilu.

Pabaigai

Laikydamiesi šių paprastų priežiūros patarimų, jūsų sode greitai atsiras vešlios, gyvybingos azalijos. Azalijos suteikia grožio ir spalvų bet kokiam kraštovaizdžiui, o priežiūros reikalauja minimalios. Tinkamai rūpindamiesi ir dėmesingai, kiekvienais metais jie apdovanos jus nuostabiomis gėlėmis.