Patarimai, kaip sodinti ir prižiūrėti persinius vėdrynus savo sode

Patarimai, kaip sodinti ir prižiūrėti persinius vėdrynus savo sode

Persiniai vėdrynai, moksliškai dar žinomi kaip Ranunculus asiaticus, yra populiari sodo gėlė, kuri užtikrina ilgalaikį žydėjimą ir gali būti lengvai dauginama iš svogūnėlių. Norint užtikrinti, kad jūsų persiniai sviesto kaušeliai klestėtų, labai svarbu suprasti sodinimo ir jų priežiūros pagrindus. Šiame vadove rasite viską, ką reikia žinoti norint sėkmingai pasodinti ir prižiūrėti persinius vėdrynus savo sode.

Persinių vėdrynų sodinimo veiksmai

Kad persiniai vėdrynai būtų kuo geriau pradėti, sodinant reikia atlikti kelis pagrindinius veiksmus.

  1. Pradėkite nuo aukštos kokybės, gerai nusausinančio dirvožemio. Kai reikia auginti bet ką, dirvožemio kokybė yra svarbiausia, ir tai pasakytina apie persinius vėdrynus. Naudokite smėlio, priemolio ir organinių medžiagų, pvz., komposto ar durpių samanų, mišinį, kad užtikrintumėte tinkamą drenažą ir optimalų augimą.

  2. Laikas atsargiai sodinti svogūnėlius. Persiniai vėdrynai paprastai turėtų būti sodinami vėlyvą rudenį maždaug 10–15 cm (4–6 colių) gylyje dirvoje. Pasirinkite vietą, kurioje visą dieną bus saulėta.

  3. Įsitikinkite, kad lemputės yra tinkamai išdėstytos. Tarp kiekvienos lemputės palikite 5–10 cm (2–4 colių) atstumą, kad joms būtų suteikta erdvė, kurios jiems reikia, kad jie augtų neperpildyti ir nekonkuruoti dėl išteklių.

  4. Reguliariai laistykite dirvą aplink svogūnėlius. Kas kelias dienas patikrinkite, ar viršutiniame 4–5 cm (2–2,5 colio) dirvožemio paviršiuje nėra drėgmės, ir, jei reikia, laistykite. Tai padeda svogūnėliams įsitvirtinti naujuose namuose ir skatina sveiką šaknų augimą.

  5. Suteikite daug saulės šviesos. Persiniams vėdrynams reikia 6–8 valandų tiesioginių saulės spindulių per dieną, todėl nepamirškite sode pasirinkti vietą, kurioje visą sezoną būtų pakankamai šviesos.

Patarimai, kaip rūpintis persiniais vėdrynais

Kai pasodinsite persinius vėdrynus, turėsite tinkamai prižiūrėti ir prižiūrėti, kad padėtumėte jiems klestėti. Štai keletas patarimų, kurie padės lengviau prižiūrėti šias gražias gėles:

  1. Tręškite augalus augimo sezono pradžioje. Praėjus maždaug mėnesiui po pasodinimo, įterpkite granuliuotas trąšas, skirtas žydintiems augalams pagal pakuotės instrukcijas. Tai suteiks jūsų persiniams vėdrynams labai reikalingų maistinių medžiagų!

  2. Pašalinkite piktžoles ir šiukšles aplink augalus. Persiniams vėdrynams augant būtinai neatsilikkite nuo piktžolių ravėjimo, kad apribotumėte konkurenciją dėl maistinių medžiagų ir išteklių. Be to, nuvalykite visus negyvus lapus, stiebus ir kitas šiukšles, susikaupusias aplink augalų pagrindą.

  3. Palaikykite aukštas veisles su kuoliukais ar narvais. Persiniai vėdrynai gali būti įvairių formų – nuo miniatiūrinių žemaūgių veislių iki aukštaūgių. Jei pasirinksite aukštesnes veisles, jums gali tekti palaikyti kuoliukus ar narvus, kad jie būtų vertikaliai pučiant stipriam vėjui ar lyjant.

  4. Genėkite augalus po žydėjimo. Kai žydėjimas nunyks, nupjaukite stiebą tiesiai aukščiau, kur kitas lapų rinkinys susilieja su stiebu. Tai leidžia jūsų persiniams vėdrynams sutelkti savo energiją į daugiau žydėjimo.

  5. Padalinkite lemputes kas 3–4 metus. Laikui bėgant, Azijinis vėdrynas svogūnėliai taps perpildyti ir bus mažiau produktyvūs, todėl padalinkite juos kas kelerius metus, kad paskatintumėte sveiką augimą ir tolesnį žydėjimą.

Pabaigai

Persinių vėdrynų sodinimas ir priežiūra neturi būti sudėtingi. Tinkamai parinkę dirvą, laiku ir reguliariai prižiūrėdami, galėsite džiaugtis šiomis ryškiomis, linksmomis gėlėmis savo sode ilgus metus. Vykdydami aukščiau nurodytus veiksmus ir patarimus, turėsite visą informaciją, reikalingą sėkmingam persinių vėdrynų sodinimui ir priežiūrai.