Atraskite Ąžuolialapė hortenzija grožį savo sode!

Atraskite Ąžuolialapė hortenzija grožį savo sode!

Ąžuolialapė hortenzija hortenzija , taip pat žinoma kaip hortenzija quercifolia, yra lapuočių krūmas su stulbinančiai nuostabia lapija ir žiedų grupėmis. Šis krūmas klesti tiek saulėje, tiek daliniame pavėsyje ir gali suteikti jūsų sodui grožio ištisus metus. Šiame tinklaraščio įraše sužinosite, kaip tinkamai planuoti ir prižiūrėti Ąžuolialapė hortenzija savo sode.

Ąžuolo lapų hortenzijos yra kilusios iš JAV pietryčių. Šie žydintys krūmai klesti USDA atsparumo zonose nuo 5 iki 9 ir užauga nuo 1 metro iki 3 metrų aukščio, priklausomai nuo dirvožemio ir klimato sąlygų.

Šis nuoširdus krūmas skleidžia baltus arba Gvazdikas žiedus, kurie pasirodo vasaros pradžioje ir tęsiasi iki rudens. Gėlės dažnai lyginamos su sniego gniūžtėmis ir pritraukia į sodą daug įvairių apdulkintojų, pavyzdžiui, drugelių ir kolibrių. Be gražių žydėjimo, augalas turi didelius, dantytus lapus, kurie rudens sezono metu virsta unikaliais oranžiniais ir raudonais atspalviais.

Į savo sodą įtraukus Ąžuolialapė hortenzija , gausite daug privalumų. Kaip minėta, tai Graikinis riešutmedis buveinė paukščiams ir vabzdžiams. Be to, šis krūmas yra gana mažai prižiūrimas, kai jis įsitvirtina, ir gerai atsigauna po retkarčiais genėjimo.

Ąžuolialapė hortenzija sodinimo planavimas

Prieš sodinant naujus krūmus, svarbu žinoti, kur ir kada juos sodinti.

Graikinis riešutmedis vieta sodinti ąžuolo lapų hortenzijas yra ten, kur būna pilna saulė arba dalinis pavėsis. Renkantis vietą, atsižvelkite į subrendusio krūmo dydį (1 metras – 3 metrai) ir atsižvelkite į tinkamą atstumą nuo kitų augalų. Jei sodinami per arti vienas kito, ribotas oro srautas gali sukelti ligas. Tarp kitų krūmų ir daugiamečių augalų patariama palikti bent 2 metrus tarpo.

Kalbant apie laiką, pavasaris yra geriausias laikas sodinti šiuos krūmus. Tai suteikia pakankamai laiko šaknų sistemai įsitvirtinti prieš žiemą.

Dirvožemio atžvilgiu ąžuolo lapų hortenzijos pageidauja, kad dirvožemio pH lygis būtų nuo 5,5 iki 6,5. Be to, dirvožemis turi būti turtingas, drėgnas ir gerai nusausintas. Siekiant užtikrinti optimalų drenažą, aplink krūmo pagrindą galima uždėti 12 cm mulčio sluoksnį.

Kaip prižiūrėti Ąžuolialapė hortenzija

Ąžuolo lapų hortenzijų priežiūra yra gana greita ir paprasta. Vienas iš svarbiausių žingsnių yra vandens lygio stebėjimas.

Hortenzijoms reikia daug vandens, ypač kai jos sodinamos pirmą kartą, kad įsitvirtintų šaknų sistemos. Pirmuoju auginimo sezonu krūmą rekomenduojama kas 7 dienas duoti 10 litrų vandens. Subrendusiems augalams laistyti kartą per savaitę turėtų būti daugiau nei pakankamai. Neperlaistykite, nes per daug drėgmės šaknys gali pūti.

Be nuolatinio drėkinimo, krūmus naudinga tręšti du kartus per metus – geriausia balandį ir liepą. Atkreipkite dėmesį į naudojamų trąšų rūšį, nes kai kurios gali sudeginti krūmų lapus, jei naudojamos didelės koncentracijos. Stabilizuotos azoto, fosforo ir kalio trąšos yra geriausias pasirinkimas ąžuolo lapų hortesnijoms.

Galiausiai ąžuolo lapų hortenzijų genėjimas gali padėti pagerinti jų bendrą formą, užkirsti kelią ligoms ir paskatinti žiedų formavimąsi. Nužydėjusius stiebus genėkite vasaros pabaigoje, kai žydėjimas visiškai išnyks. Be to, jei reikia, ištisus metus galite apipjaustyti nuklydusius ar silpnus stiebus.

Pabaigai

Ąžuolialapė hortenzija yra patrauklus ir mažai priežiūros reikalaujantis krūmas, puikiai tinkantis jūsų sodui suteikti spalvingumo. Tinkamai planuojant ir prižiūrint, krūmas gali suteikti grožio ir gyvybės jūsų lauko erdvei ištisus metus dėl savo ryškių lapų, kvapnių gėlių ir svetingos laukinės gamtos.

Dabar, kai sužinojote apie Ąžuolialapė hortenzija sodinimą ir priežiūrą, pasinaudokite čia įgytomis žiniomis ir atskleiskite šio krūmo grožį savo sode!