Kaip atpažinti ir Bajorė savo sode

Kaip atpažinti ir Bajorė savo sode

Bajorė yra žolinis augalas su patraukliais violetiniais, Gvazdikas arba baltais žiedais, auga daugelyje skirtingų buveinių. Nors jo išvaizda gali atrodyti graži, tai yra invazinė rūšis, kuri gali lengvai perimti kitus augalus ir galiausiai sukelti dirvožemio eroziją. Šiame straipsnyje aptarsime, kaip atpažinti Bajorė, prevencines priemones, skirtas kovoti su Bajorė , ir geriausios priežiūros praktikos, kaip ją kontroliuoti.

Bajorė identifikavimas

Lengviausias būdas atpažinti Bajorė yra pagal išskirtinius lapus, stiebus ir žiedus. Lapai paprastai yra ovalo formos ir padengti plonais plaukeliais, o stiebai yra ploni ir skiriasi nuo žalios iki raudonos spalvos. Gėlės taip pat skiriasi nuo violetinės, Gvazdikas arba baltos spalvos ir linkusios susitelkti ant stiebų galiukų. Bajorė galima rasti augant laukuose, soduose ir kitose pažeistose vietose.

Bajorė prevencija ir kontrolė

Geriausias ir natūraliausias būdas apsisaugoti nuo Bajorė ir su jais kovoti – sodinti vietinius augalus, reguliariai šienauti ir rankomis traukti arba iškasti šaknis. Jei šie metodai neveikia, gali prireikti cheminio apdorojimo, pavyzdžiui, herbicidų. Naudodami chemines medžiagas visada vadovaukitės instrukcijomis, nes netinkamas naudojimas gali pakenkti aplinkai arba tapti toksišku žmonėms ir gyvūnams.

Bajorė

Kai Bajorė bus suvaldytos, turėsite palaikyti tinkamą dirvožemio drėgmę ir derlingumą, kad jos neplistų. Be to, genėjimas arba nudžiūvimas – negyvų ar mirštančių gėlių, lapų ir stiebų pašalinimas – gali padėti neleisti piktžolėms iš naujo pasėti. Galiausiai, norint užkirsti kelią galimiems kenkėjams ir ligoms ir juos kontroliuoti, svarbu tinkamai valdyti kenkėjus ir ligas.

Pabaigai

Apibendrinant galima pasakyti, kad Bajorė yra invazinė rūšis, kuri gali greitai išplisti jūsų sode ir padaryti didelę žalą. Geriausias būdas apsisaugoti nuo jos ir ją kontroliuoti – sodinti vietinius augalus, reguliariai šienauti, traukti rankomis arba kasti šaknis, prireikus naudoti herbicidus ir kitus cheminius būdus. Be to, rūpinimasis Bajorė , palaikant tinkamą dirvožemio drėgmę ir derlingumą, genėjimas arba galvų pašalinimas, kenkėjų ir ligų valdymas yra svarbūs žingsniai siekiant kontroliuoti šią piktžolę. Atminkite, kad geriau apsisaugoti nuo ir suvaldyti Bajorė , kol jos neužvaldo ir nesukels rimtos žalos jūsų sodui.