Bakopa, taip pat žinomas kaip Bacopa Monnieri, yra vandens žolinis augalas ir Scrophulariaceae šeimos narys. Šis mažas visžalis krūmas užauga iki 10–30 cm aukščio, su plokščiais lapais ant stiebų, iškylančių iš vandens ar drėgnos dirvos. Jis kilęs iš Indijos atogrąžų šlapžemių, kur šimtmečius buvo plačiai naudojamas Ajurvedos medicinoje, kaip prieskonis ir kaip žemės danga. Pastaraisiais metais „ Bakopa “ populiarumas išaugo už savo vietinio arealo ribų ir dabar jis auginamas visame pasaulyje tiek dekoratyviniais, tiek medicininiais tikslais.
Turinys
Bakopa auginimo privalumai
Yra daug privalumų, jei jūsų sode Bakopa . Pirma, jį lengva prižiūrėti ir reikia minimalių pastangų, kad būtų sveika ir atrodytų kuo geriau. Be to, šis unikalus augalas tarnauja daugeliui naudingų tikslų, įskaitant valgomųjų žolelių tiekimą, veiksmingą vaistinių augalų naudojimą ir patrauklią žemės dangą. Galiausiai, kadangi jis toleruoja drėgną dirvą, jį galima lengvai įterpti į tvenkinius, pelkėtas vietas ir kitus vandens telkinius. Su visais šiais pranašumais „ Bakopa “ yra Graikinis riešutmedis pasirinkimas bet kuriam sodininkui.
Bakopa sodinimo žingsniai
-
Tinkamos vietos pasirinkimas: sodinant Bakopa, svarbu pasirinkti vietą, kurioje būtų pakankamai saulės šviesos, bet ne per daug tiesioginių saulės spindulių. Pageidautina, kad vieta būtų iš dalies pavėsyje, o dirvožemis turi likti nuolat drėgnas. Jei ketinate įterpti savo Bakopa į vandens telkinį, pasirinkite vietą su sekliu vandeniu (mažiau nei 12 cm gylio).
-
Dirvos paruošimas: Bakopa sodinimui naudojama žemė turi būti gerai nusausinta, tačiau išlaikyti šiek tiek drėgmės. Norėdami paruošti dirvą, kastuvu arba mentele supurenkite žemę, prieš įdėdami komposto, mėšlo ar lėtai išsiskiriančių trąšų. Be to, įpilkite durpių samanų, kad padidintumėte organinių medžiagų kiekį ir azoto kiekį dirvožemyje.
-
Sėklų sėjimas: tinkamai paruošę dirvą, tolygiai paskleiskite sėklas ant paviršiaus. Prieš kruopščiai laistydami plotą, padenkite juos plonu smulkios žemės sluoksniu. Pasėjus sėklas jos pradės dygti per 1-2 savaites.
-
Laistymas ir tręšimas: dygimo laikotarpiu dirva turi būti nuolat drėgna. Kiekvieną dieną lengvai laistykite plotą, užtikrindami, kad žemė visiškai neišdžiūtų. Sudygus, toliau laistykite plotą bent kartą per savaitę. Stenkitės neprisotinti dirvos per daug vandens, nes stovintis vanduo gali pažeisti šaknis.
Naudingas Bakopa
Be gražios estetikos, „ Bakopa“ suteikia daug naudingų naudojimo būdų. Pirma, Bakopa lapus galima valgyti žalius arba naudoti kaip patiekalų prieskonius. Antra, augalas nuo seno buvo vertinamas dėl gydomųjų savybių, ypač gydant psichikos ir kūno negalavimus. Trečia, pasodintas šalia vandens šaltinių, Bakopa padeda sumažinti eroziją ir maistinių medžiagų nutekėjimą.
Rūpinimasis Bakopa
Siekiant užtikrinti, kad Bakopa išliktų sveikas, reikia reguliariai prižiūrėti. Svarbiausia, kad nugenėtų visus negyvus lapus ir žiedus, kurie paskatins augimą. Be to, būtina kovoti su piktžolėmis ir kenkėjais. Piktžolės konkuruoja su jūsų augalais dėl maistinių medžiagų; Jei jų yra daug, jie gali labai susilpninti vandens Bakopa. Kad liga neplistų, tris kartus per metus lapus patepkite fungicidiniu tirpalu.
Pabaigai
Bakopa auginimas suteikia įvairių privalumų. Tai ne tik estetiška, bet ir kaip valgomoji žolelė, vertingas vaistinis augalas ir veiksminga priemonė erozijai riboti. Be to, jį gana lengva prižiūrėti ir prižiūrėti, todėl tai puikus pasirinkimas pradedantiesiems sodininkams. Todėl rekomenduojame įtraukti Bakopa į savo sodą dėl daugybės pranašumų.