Naudokite „ Balinis Ajeras “, kad padidintumėte sodo spalvą ir tekstūrą

Naudokite „ Balinis Ajeras “, kad padidintumėte sodo spalvą ir tekstūrą

Balinis Ajeras (Acorus calamus) yra žolinis daugiametis augalas, kuris nuo seno buvo vertinamas dėl ryškiai žalios lapijos ir nuostabių gėlių. Dėl savo ryškių spalvų ir unikalios tekstūros jis gali būti puikus bet kurio sodo priedas. Šiame įraše apžvelgsime, kuo Balinis Ajeras tokia ypatinga ir kaip paruošti, pasodinti ir prižiūrėti augalus, kad jie klestėtų jūsų sode.

Iš pirmo žvilgsnio gali atrodyti, kad „ Balinis Ajeras “ nėra patrauklus augalas, tačiau dėl savo sodriai žalios lapijos ir ryškių geltonų bei baltų gėlių jis traukia sodo aplinkoje. Tačiau jos grožis yra tik viena iš daugelio priežasčių, kodėl turėtumėte apsvarstyti galimybę įtraukti Balinis Ajeras į savo sodininkystės planą dalį. Balinis Ajeras taip pat žinoma dėl malonaus kvapo, kuris derinamas su unikalia tekstūra ir suteikia susidomėjimo bei įvairovės bet kokiam sodui ar kraštovaizdžiui.

Balinis Ajeras paruošimas plantacijai

Prieš sodindami Balinis Ajeras, turėtumėte įsitikinti, kad dirva, kurioje ketinate sodinti, yra gerai nusausinta ir šiek tiek rūgšti. Balinis Ajeras galite gauti pirkdami iš medelyno arba padauginę iš kito augalo auginių. Spręsdami, kur sodinti, atminkite, kad Balinis Ajeras reikia pilnos saulės iki dalinio pavėsio ir reikia drėgnų, bet ne šlapių sąlygų.

Sodinimas ir priežiūra

Sodėdami Balinis Ajeras įsitikinkite, kad augalai yra bent 50 centimetrų atstumu vienas nuo kito. Dauginant iš auginių, ant kiekvieno auginio turi būti nuo penkių iki šešių lapų, o šaknys turi būti apie 2-3 cm ilgio. Laistykite žemę tolygiai drėgną, kai išdžiūsta keli viršutiniai dirvožemio centimetrai. Tręškite vieną kartą pavasarį lėto išsiskyrimo trąšomis, specialiai sukurtomis daugiamečiams augalams. Kad būtų skatinamas tolesnis žydėjimas ir išvengta sėklų susidarymo, nudžiūvusioms gėlėms prireikus nusausinkite. Saldžiųjų vėliavėlių genėjimas pasibaigus žydėjimo sezonui padės išlaikyti jų formą ir paskatins jų augimą.

Džiaukitės Balinis Ajeras savo sode

Pasodinta Balinis Ajeras gali suteikti daug naudos sode. Dėl savo unikalios tekstūros ir spalvos jie suteikia fantastišką kontrastą su kitais augalais. „ Balinis Ajeras “ taip pat gali būti naudojama norint sukurti gražius takų ar kiemo kraštų apvadus. Pasodinus arti vienas kito, Balinis Ajeras sukuria nuostabią žemės dangą. Arba, jei jums labiau patinka kažkas stačiau, prie sienų ar tvorų galite išauginti Balinis Ajeras , kad gautumėte dramatišką efektą.

Pabaigai

Apibendrinant galima pasakyti, kad Balinis Ajeras yra puikus akcentas bet kuriame sode, kuris suteikia tiek spalvų, tiek tekstūros. Tinkamai paruošus ir prižiūrint, jūsų Balinis Ajeras daugelį metų suteiks jūsų sodui grožį. Taigi kodėl gi nepabandžius šio universalaus augalo? Jūs nepasigailėsite!