Maldos augalai žinomi dėl savo unikalių ir nuostabių žalumynų, todėl jie yra vieni populiariausių kambarinių augalų. Kaip ir bet kokio tipo augalams, maldos augalams reikia tinkamos priežiūros, kad jie klestėtų. Šiame straipsnyje apžvelgsime esminius veiksmus, kurių galite imtis norėdami užtikrinti, kad jūsų Baltagyslė Maranta klestėtų naujuose namuose.
Turinys
A. Baltagyslė Maranta apibrėžimas
Maldos augalai (Maranta leuconeura) yra atogrąžų augalai, kilę iš Brazilijos atogrąžų miškų. Jie turi būdingus, ovalo formos žalius ir raštuotus lapus, kurie atsidaro dieną ir susilanksto naktį.
B. Privalumų apžvalga
Maldos augalai puikiai papildo bet kokią patalpų aplinką dėl savo dekoratyvių žalumynų. Jų išskirtiniai lapų raštai padės pagyvinti bet kurį kambarį ir suteiks jam gyvybės. Be to, šį augalą gana lengva prižiūrėti ir nereikalauja per daug dėmesio ar priežiūros.
Dirvožemio reikalavimai
A. Dirvožemio rūšys
Geriausias dirvožemis maldos augalams yra gerai nusausintas ir priemolis, todėl jie neužmirksta. Geriausiai tinka durpių samanų, perlito, komposto ir rupaus smėlio mišinys. Iš daigynų ir sodo parduotuvių galite nusipirkti iš anksto sumaišytų vazoninių žemių, tinkamų maldos augalams.
B. Dirvožemio paruošimas
Prieš sodinimą lygiomis dalimis perlito ir durpių samanų sumaišykite su pakankamai vandens, kad susidarytų pasta. Tai turėtų būti drėgna, bet ne permirkusi. Pridėkite papildomų ingredientų, tokių kaip kompostas, šiurkštus smėlis ir (arba) kitos organinės medžiagos, kad sukurtumėte optimalią augimo terpę jūsų Baltagyslė Maranta.
C. Persodinimas ir persodinimas
Pasirinkite indą su geromis drenažo angomis ir naudokite vazonų mišinį, specialiai sukurtą maldos augalams. Persodinant nepilkite daugiau dirvožemio, nei reikia, nes tai gali sukelti šaknų puvinį. Perkeldami augalą į kitą vazoną būkite atsargūs, kad nepažeistumėte šaknų.
Apšvietimas
A. Geriausios sodinimo vietos
Maldos augalai teikia pirmenybę ryškiai netiesioginei šviesai, tačiau gali toleruoti mažą ar vidutinį šviesos lygį. Padėkite augalą prie lango, į kurį tam tikrą dienos dalį patenka tiesioginiai saulės spinduliai, tačiau periodiškai jį pasukite, kad išvengtumėte saulės nudegimo. Venkite karštų, sausų sąlygų ir nepamirškite perkelti augalo nuo šaltų skersvėjų langų.
B. Prisitaikymas prie skirtingų sąlygų
Jei jūsų Baltagyslė Maranta gauna per mažai šviesos, jo lapai pagelsta, o augalas gali atrodyti neryškus. Norėdami sustiprinti susilpnėjusius stiebus, padėkite Baltagyslė Maranta arčiau šviesos šaltinio. Ir atvirkščiai, jei lapai pradeda gelsti ir susidaro rudi kraštai, tai gali reikšti, kad gauna per daug šviesos. Nedelsdami perkelkite jį į šešėlinę vietą.
Laistymas
A. Reikalingas vandens kiekis
Maldos augalai turi būti reguliariai laistomi, kad būtų užtikrinta jų sveikata ir augimas. Prieš vėl laistydami, leiskite viršutinei 50 mm (2 colių) dirvožemio daliai išdžiūti. Reikalingas vandens kiekis priklauso nuo sezono ir drėgmės lygio. Žiemos mėnesiais vandens kiekį sumažinkite iki karto per savaitę ar dvi.
B. Geriausias laikas vandeniui
Šiltas vanduo yra geriau jūsų Baltagyslė Maranta nei šaltas vanduo. Naudokite drungną vandenį ir drėkinkite žemę, kol drėgmė pasieks vazono dugną. Po 20 minučių išmeskite vandens perteklių į lėkštę, kad išvengtumėte perlaistymo.
Apkarpymas
A. Kada genėti
Maldos augalams genėti nereikia, nebent norite išlaikyti tam tikrą formą ar dydį. Jei pageidaujama genėti, geriausias laikas tai padaryti yra vasaros vidurys. Nupjaukite nudžiūvusius ar nuvytusius lapus, kad paskatintumėte naują augimą. Senų žalumynų pašalinimas taip pat apsaugo nuo perpildymo ir skatina sveikesnius augalus.
B. Genėjimo patarimai
Genėdami visada naudokite aštrias genėjimo žirkles ir mūvėkite apsaugines pirštines, kad apsaugotumėte odą nuo įbrėžimų ar įpjovimų. Svarbu nupjauti tik pažeistas vietas ir niekada ne daugiau kaip 1/3 stiebo. Kai tai padarysite, purškite fungicidą, kad apsisaugotumėte nuo infekcijos ir (arba) ligų.
Tręšimas
A. Tręšimo dažnumas
Tręškite savo Baltagyslė Maranta kartą per porą mėnesių universaliomis skystomis trąšomis, kad jis būtų sveikas ir stiprus. Organinės trąšos arba lėtai atpalaiduojančios granuliuotos trąšos taip pat tinka pakaitalams. Netręškite rudens ir žiemos mėnesiais, nes tai gali sukelti pertręšimą.
B. Tinkamų trąšų pasirinkimas
Ieškokite trąšų etikečių, kuriose parašyta „kambariniams augalams“ arba „visavertė mityba“, nes jose paprastai yra visų maistinių medžiagų, reikalingų sėkmingam Baltagyslė Maranta augimui. Visada vadovaukitės etiketėje pateiktomis skiedimo ir naudojimo instrukcijomis.
Dažnos problemos
A. Kenkėjų kontrolė
Voratinklinės erkės gali būti maldos augalų problema, ypač jei jos paliekamos be priežiūros. Jei jūsų augalas buvo užkrėstas, nedelsdami imkitės veiksmų izoliuodami vazoną ir kas penkias ar septynias dienas ant apatinės lapų pusės purkšdami insekticidinį muilą.
B. Rudos dėmės
Rudos dėmės ant lapų gali atsirasti dėl per daug tiesioginių saulės spindulių, vandens purslų ant lapų ar net mažo drėgmės lygio. Pašalinkite paveiktus lapus ir sumažinkite šviesos poveikį, kad išvengtumėte tolesnių problemų.
C. Geltonieji lapai
Gelsvi lapai dažniausiai atsiranda dėl per didelio laistymo arba nepakankamo apšvietimo. Sumažinkite duodamo vandens kiekį ir padidinkite šviesos, kurią gauna jūsų Baltagyslė Maranta , kiekį.
Pabaigai
A. Patarimų santrauka
Norėdami užtikrinti, kad jūsų Baltagyslė Maranta tinkamai augtų ir klestėtų, pasodinkite jį į purią ir gerai nusausintą dirvą, padėkite į vietą, kurioje jis gautų ryškios netiesioginės šviesos, reguliariai ir nuosekliai laistykite, retkarčiais genėkite ir mažai tręškite. Šie veiksmai turėtų padėti išlaikyti jūsų Baltagyslė Maranta gyvą ir sveiką.
B. Baltagyslė Maranta priežiūros privalumai
Tinkamai prižiūrimi ir dėmesingi maldos augalai gali tarnauti daugelį metų ir puikiai papuošti bet kokius namus. Rūpinimasis Baltagyslė Maranta ne tik pats savaime yra naudingas, bet ir padidina deguonies kiekį ore bei pagerina oro kokybę.