Baltašaknė auginimas: puikus augalas, skirtas domėtis jūsų sodu ištisus metus

Baltašaknė auginimas: puikus augalas, skirtas domėtis jūsų sodu ištisus metus

Baltašaknė yra unikalus ir gražus augalas, turintis įdomią istoriją. Šis daugiametis augalas yra kilęs iš Azijos, Europos ir Šiaurės Amerikos, kur jį galima rasti natūraliai augantį laukinėje gamtoje. Yra dvi pagrindinės Baltašaknė rūšys – Polygonatum biflorum ir Polygonatum odoratum. Abi veislės gamina varpelio formos baltas gėles, kurios yra išsidėsčiusios grupėmis išilgai jų išlenktų stiebų. Be to, jie abu turi širdies formos lapus ir ilgus požeminius šakniastiebius, kurie suteikia įdomios tekstūros bet kuriam sodui.

Baltašaknė yra ne tik estetiški, bet ir suteikia daug naudos sodininkui. Šie augalai geriausiai auga vietose, kuriose yra dalinis pavėsis ir drėgna dirva, todėl jie Graikinis riešutmedis tinka sodams, kuriuose ištisus metus vyrauja sausa. Be to, jie nereikalauja per daug priežiūros ir toliau žydės nuo pavasario iki rudens. Be to, dėl savo stiprios šaknų sistemos jie yra labai atsparūs vėjui ir karščiui, todėl puikiai veikia kaip žemės danga atvirose vietose.

Augalų veislės

Yra daug įvairių Baltašaknė rūšių. Kai kurie iš populiariausių yra „Variegatum“, „Haleakala Gold“ ir „Emeralds Liberty“. Dėl visų šių variantų gaunamos baltos varpelio formos gėlės, kurių dydis svyruoja nuo 2 cm iki 5 cm skersmens. Jie taip pat yra gana prisitaikantys ir gali toleruoti įvairias sąlygas. Tačiau pasodinus saulėje, augalai gali nežydėti arba per anksti žūti. Baltašaknė lapija skiriasi priklausomai nuo veislės; kai kurių lapai yra šviesiai žalios arba geltonos spalvos margais, o kiti yra giliai žali ir blizgūs.

Sodinimo ir auginimo sąlygos

Geriausias laikas sodinti Baltašaknė yra nuo vėlyvo pavasario iki vasaros pradžios. Prieš sodindami, būtinai paruoškite dirvą, įpildami komposto ar kitų organinių medžiagų, kad pagerintumėte drenažą. Jei sodinate kelis augalus, padėkite juos maždaug 30 cm atstumu. Baltašaknė teikia pirmenybę drėgnoms, humusingoms dirvoms ir geriausiai sekasi pasodinti sodo vietose, kuriose ryte būna saulė ir popietės šešėlis.

Kad jūsų Baltašaknė gerai pradėtų, laistykite juos iš karto po pasodinimo ir 1–2 kartus per savaitę, kol jie įsitvirtins. Jei atsiranda sausra, būtinai atidžiai stebėkite savo augalus ir atitinkamai papildykite jų laistymo grafiką.

Priežiūra ir priežiūra

Kai jūsų Baltašaknė bus sukurti, reguliari priežiūra ir priežiūra turėtų užtikrinti, kad jie klestėtų. Auginimo sezono metu augalus maitinkite kas 4–6 savaites subalansuotomis trąšomis, tokiomis kaip 10–10–10. Giliai ir reguliariai laistykite augalus, tačiau venkite perlaistyti, nes tai gali sukelti šaknų puvinį. Kad augalai atrodytų sveiki ir žydėtų, svarbu genėti nudžiūvusius ar ligotus žalumynus.

Ligos ir kenkėjai

Nors Baltašaknė paprastai yra atsparūs augalai, yra keletas su jais susijusių ligų. Dažnos grybelinės ligos yra lapų dėmėtumas, rūdys ir miltligė. Kad sumažintumėte infekcijos riziką, laistykite ne virš galvos, o žemės lygyje ir nedelsdami pašalinkite nukritusius lapus ar šiukšles. Kiti įprasti kenkėjai, susiję su Baltašaknė , yra amarai ir šliužai, kurie gali padaryti didelę žalą jauniems augalams. Norėdami atgrasyti nuo kenkėjų, naudokite natūralius metodus, tokius kaip insekticidai ar spąstai.

Pabaigai

Apibendrinant galima pasakyti, kad Baltašaknė yra puikus pasirinkimas sodininkams, ieškantiems mažai priežiūros reikalaujančių augalų, kuriuos domina ištisus metus. Esant tinkamoms sodinimo ir augimo sąlygoms, šiuos augalus lengva prižiūrėti, o pavasario ir vasaros mėnesiais jie žydi nuostabiai. Nors ligos ir kenkėjai retkarčiais gali paveikti jūsų augalus, imantis aktyvių infekcijų prevencijos ir gydymo veiksmų gali padėti jūsų Baltašaknė atrodyti geriausiai.