Kaip Balzaminas: patyrusio sodininko patarimai

Kaip Balzaminas: patyrusio sodininko patarimai

Balzaminas (Sprigė balfourii ) yra lengvai auginama vienmetė gėlė, kilusi iš vakarų JAV. Jo dideli rausvai violetiniai žiedai patraukia akį bet kuriame sode ar kraštovaizdyje. Turėdamas tinkamas žinias ir rūpestį, kiekvienas gali sėkmingai auginti Balzaminas ir mėgautis jo grožiu. Šiame straipsnyje pateikiami patarimai, kaip paruošti dirvą, tinkamai laistyti, teisingai genėti ir apsisaugoti nuo įprastų kenkėjų ir ligų.

Balzaminas yra patrauklus žydintis augalas, kuris geriausiai auga drėgnose dirvose, neutralaus pH lygio ir pusiau pavėsingose vietose. Tinkamai pasodinus ir tinkamai prižiūrint, Balzaminas žydės nuo vasaros pradžios iki šalnų ir nereikės priežiūros.

Dirvos paruošimas

Ruošiant dirvą sodinti, svarbu pasirinkti tinkamą rūšį ir aprūpinti pakankamai maistinių medžiagų. Norėdami gauti geriausius rezultatus, naudokite lengvą priemolio dirvą su geromis drenažo galimybėmis. Graikinis riešutmedis pH lygis turėtų svyruoti nuo 6,0 iki 7,5, o maistinių medžiagų kiekis turi būti didelis. Jei reikia, įpilkite organinių medžiagų, pavyzdžiui, komposto ar mulčio, kad pagerintumėte dirvožemio struktūrą.

Vandens reikalavimai

Balzaminas auginimo sezono metu reikia reguliariai laistyti, kad dirva būtų drėgna. Paprastai pakanka 1–2 colių vandens per savaitę, tačiau tai gali skirtis priklausomai nuo aplinkos. Norėdami užtikrinti tolygų pasiskirstymą šaknyse, laistykite tiesiai ant šaknų srities, naudodami žarną arba purkštuvų sistemą. Lietaus vanduo yra Graikinis riešutmedis, bet taip pat priimtinas vanduo iš čiaupo. Tarp laistymo leiskite žemei išdžiūti, kad išvengtumėte perlaistymo.

Apkarpymas

Genėjimas yra svarbi Balzaminas priežiūros dalis, nes jis palaiko bendrą augalų formą ir skatina tolesnį augimą bei žydėjimą. Genėkite Rožė balzamus žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, kol augalai nepradės aktyviai augti. Pašalinkite negyvas vietas ir visus pažeistus stiebus, kad paskatintumėte sveikesnį augimą. Jei reikia, selektyviai pašalinkite lapiją, kad išlaikytumėte norimą formą.

Galimi kenkėjai ir amp; Liga

Nors Balzaminas yra gana atsparus, jis yra pažeidžiamas tam tikrų kenkėjų ir ligų. Įprasti kenkėjai yra amarai, tripsai, vikšrai, šliužai ir sraigės. Amarai gali pakenkti išsiurbdami sultis iš augalų ir palikdami lipnias likučius. Šių kenkėjų prevencija ir kontrolė gali būti pasiekiama natūraliais metodais, pavyzdžiui, paleidžiant naudingus plėšrūnus arba purškiant atskiestą neemo aliejaus tirpalą. Tokios ligos kaip miltligė ir lapų dėmėtumas gali paveikti Balzaminas , jei dirva per drėgna arba nepakankamai cirkuliuoja oras. Norėdami išspręsti šias problemas, padidinkite oro cirkuliaciją, sumažinkite drėgmės lygį arba naudokite fungicidinius purškiklius.

Papildomos informacijos šaltiniai

Jei norite sužinoti daugiau apie Balzaminas priežiūrą, skaitykite sodininkystės knygas, žurnalus ir svetaines, kur rasite išsamios informacijos. Profesionalūs sodai taip pat gali būti puikus patarimų šaltinis, todėl nedvejodami apsilankykite šalia jūsų esančiame sode.

Pabaigai

Rūpinimasis Balzaminas yra gana paprastas, jei reikia tinkamai paruošti ir išmanyti. Būtinai patikrinkite vietines dirvožemio sąlygas ir atitinkamai sureguliuokite. Taip pat atkreipkite dėmesį į kenkėjų ir ligų požymius ir nedelsdami imkitės veiksmų. Tinkamai prižiūrint, jie sukurs įspūdingą gėlių šou visą sezoną!