Kaip sodinti ir Balžuva savo sode

Kaip sodinti ir Balžuva savo sode

Augantis pelkinis Balžuva (Bereinutis polifolia ) gali suteikti spalvų, tekstūros ir malonaus aromato bet kuriam sodui. Šis mažai priežiūros reikalaujantis daugiametis visžalis krūmas yra kilęs iš Šiaurės Amerikos ir pavasarį skleidžia kvapnius baltus žiedus. Taip pat lengva dauginti tiek iš sėklų, tiek iš persodinimų. Tinkamai pasodinę ir prižiūrėdami, galėsite mėgautis šios aromatingos gėlės grožiu daugelį metų.

Balžuva auginimo privalumai

Balžuva yra neįtikėtinai universalus augalas, kurį galima naudoti kaip akcentą, apvadą ar net kaip žemės dangą. Savo vešliais žalumynais ir saldžiai kvepiančiais žiedais jis tikrai suteiks gyvybės bet kuriai sodo erdvei! Be to, pasodinus jį reikia minimaliai prižiūrėti, todėl Graikinis riešutmedis tinka pradedantiesiems sodininkams.

Balžuva aprašymas

Balžuva yra žemai besiplečiantis krūmas, kuris paprastai užauga 0,3–1 metro (1–3 pėdų) aukščio. Jo patrauklūs žali lapai yra maži, ovalūs ir odiški. Pavasario pabaigoje ir vasaros pradžioje krūmas išaugina mažų, smulkių baltų gėlių su geltonais centrais grupes. Dėl malonaus kvapo jis puikiai tiks bet kuriame sode.

Sodinimas

Pageidaujamas dirvožemis / augimo aplinka

Balžuva geriausiai dera saulėtose arba iš dalies pavėsingose vietose. Dirvožemis turi būti šiek tiek rūgštus, drėgnas ir gerai nusausintas. Jei gyvenate sausame klimate, ypač svarbu užtikrinti, kad jūsų dirvožemis būtų pakankamai drėgnas.

Pradedant nuo sėklų

Žingsnis po žingsnio sodinimo vadovas

Norėdami pradėti nuo sėklų, keturių colių biologiškai skaidomus vazonus užpildykite dviejų dalių komposto, vienos dalies smėlio ir vienos dalies durpių samanų mišiniu. Sudrėkinkite mišinį, kol jis atrodys kaip drėgna kempinė. Pasėkite sėklą ir lengvai uždenkite vermikulitu, tada apipurkškite vandeniu. Padėkite vazonus šiltoje, šviesioje vietoje ir visada laikykite juos tolygiai drėgnus.

Kai išdygs daigai, silpnesnius augalus išretinkite, kad išliktų stipriausi. Kai šaknys bus matomos per drenažo angas, persodinkite kiekvieną vazoną į didesnį vazoną, užpildytą tuo pačiu dirvožemio mišiniu. Sodinkite sodinukus į nuolatines vietas, kai jie yra 4–5 cm (2 colių) aukščio.

Rekomenduojamas sodinimo laikas

Geriausia sėklas sėti patalpoje rudenį ir persodinti žiemą arba ankstyvą pavasarį, kol temperatūra dar nepradėjo kristi.

Transplantacijų pirkimas

Subrendusių Balžuva augalų taip pat galite įsigyti iš daigynų ar internetinių mažmenininkų.

Kaip pasirinkti sveikus augalus

Pasirinkdami transplantaciją įsitikinkite, kad ji yra sveika, be ligų ir kenkėjų. Ieškokite lapų pažeidimo ar spalvos pakitimo požymių. Venkite augalų su nuvytusiais stiebais arba rudais galiukais.

Patarimai, kaip sodinti persodinimus

Pasirinkite vietą savo sode, kur saulė šviečia penkias valandas ar daugiau per dieną. Atlaisvinkite dirvą toje vietoje ir iškaskite du kartus platesnę ir dvigubai gilesnę duobę nei šaknies rutulys. Švelniai įdėkite augalą į duobutę ir užpildykite žeme. Po pasodinimo laistykite giliai ir laikykite dirvą drėgną, bet neužmirkusią.

Priežiūra

Laistymas

Jūsų Balžuva reikės reguliariai laistyti, ypač kol jis įsitvirtina. Kas savaitę stenkitės duoti apie 2–3 cm (1 colio) vandens. Būtinai laistykite aplink krūmo pagrindą, o ne tiesiai ant lapų.

Tręšimas

Tręškite dirvą kiekvieną pavasarį, naudodami subalansuotas trąšas, pvz., 10-10-10. Vadovaukitės pakuotės dozavimo instrukcijomis.

Apkarpymas

Jei jūsų Balžuva perauga, genėkite jį atgal, kad suformuotumėte ir paskatintumėte augimą. Genėkite jį žiemos pabaigoje arba ankstyvą pavasarį, kol pasirodys naujas ataugas.

Kenkėjų kontrolė

Stebėkite kenkėjus, pvz., amarus, vabzdžius, voratinklines erkes ir vabzdžius. Užkrėstus augalus apdorokite insekticidiniu muilu arba neemo aliejumi.

Ligų prevencija

Išvenkite ligų, vengdami per drėgno dirvožemio ir reguliariai genėdami negyvas ar užkrėstas šakas. Jei reikia, paveiktus augalus apdorokite vario fungicidu pagal gamintojo nurodymus.

Pabaigai

Peržiūrėkite pagrindinius dalykus

Pasinešti:
– Pasodinkite Balžuva saulėtoje arba dalinai pavėsingoje vietoje su drėgna, gerai nusausinta dirva
– Pradėkite nuo sėklų arba įsigykite transplantacijų
– Reguliariai laistyti ir tręšti
– Genėkite, kad suformuotumėte ir paskatintumėte augimą
– Stebėkite kenkėjus ir ligas

Pasiūlykite papildomų išteklių

Jei reikia daugiau patarimų, perskaitykite patyrusių sodininkų savo vietovėje apie Balžuva auginimą ir vietinėje bibliotekoje skaitykite sodininkystės knygas.