Užsiauginkite savo Bambukas sodą: patarimai ir gudrybės pradedantiesiems

Užsiauginkite savo Bambukas sodą: patarimai ir gudrybės pradedantiesiems

Bambukas yra žolė, kilusi iš daugelio pasaulio šalių ir tūkstančius metų naudojama soduose, kraštovaizdžio kūrimui, šešėliavimui ir sodinimui. Dėl greito augimo, tvarumo, mažų priežiūros poreikių ir grožio šiandien jis tapo populiarus sodininkų pasirinkimas. Auginti savo Bambukas sodą gali būti maloni ir naudinga patirtis, naudojant šiuos patarimus ir gudrybes pradedantiesiems.

Kaip suplanuoti Bambukas sodą

Tinkamo Bambukas tipo pasirinkimas

Pirmasis žingsnis kuriant Bambukas sodą yra pasirinkti tinkamą Bambukas rūšį. Renkantis Bambukas reikia atsižvelgti į kelis veiksnius, tokius kaip klimatas, dirvožemio tipas, vandens reikalavimai ir augalo dydis. Įvairių rūšių Bambukas yra sulipę, bėgiojantys, nykštukiniai ir mediniai bambukai. Sulipę bambukai geriausiai tinka mažiems sodams, o bėgantys bambukai greitai plinta, todėl geriau tinka didesniems plotams. Nykštukinėms veislėms reikia mažai vietos, o medienos veislės gali pasiekti iki 15 m aukščio.

Sodinimo vietos pasirinkimas

Rinkdamiesi sodinimo vietą turėtumėte nuspręsti, kokio ploto turite savo Bambukas. Taip pat svarbu įvertinti dirvožemio drenažą, maistines medžiagas ir pH. Bambukas blogai auga, jei dirvožemis yra užmirkęs arba trūksta maistinių medžiagų. Jei reikia, prieš sodindami pagerinkite dirvą, įpildami organinių medžiagų, pvz., komposto ar mulčio.

Bambukas sodinimas

Pasirinkę Bambukas tipą ir sodinimo vietą, galėsite pradėti sodinti Bambukas. Daugeliui Bambukas rūšių reikia iškasti bent 45 cm pločio ir 30 cm gylio skylę. Įdėkite šaknų sistemą į skylę taip, kad šaknys būtų nukreiptos žemyn, tada užpildykite skylę dirvožemiu. Po pasodinimo laistykite giliai ir įsitikinkite, kad žemė aplink šaknis būtų drėgna, bet neužmirkusi.

Rūpinimasis Bambukas

Kai jūsų Bambukas augalai bus pasodinti, turite atlikti keletą veiksmų, kad užtikrintumėte, jog jie išliks sveiki ir stiprūs.

Bambukas laistymas

Bambukas reikia nuolat laistyti, nes tai greitai augantis augalas. Priklausomai nuo jūsų klimato, jums gali tekti laistyti Bambukas kas vieną ar dvi dienas. Venkite perlaistyti Bambukas , nes tai gali sukelti šaknų puvinį ir kitas ligas.

Bambukas tręšimas

Rekomenduojame tręšti Bambukas kartą per metus, naudojant subalansuotas trąšas, pvz., 10-10-10. Trąšas paskleiskite aplink augalų pagrindą pagal instrukcijas ant pakuotės. Perteklinis tręšimas gali pakenkti augalui, todėl naudokite tik rekomenduojamą kiekį.

Bambukas genėjimas

Norint, kad Bambukas būtų sveikas ir būtų skatinama gera oro cirkuliacija, reikia genėti. Pašalinkite visas negyvas ar ligotas šakas ir nukirpkite aukštas stiebas, kad paskatintumėte jų augimą. Nepamirškite, kad genėdami Bambukas visada dėvėkite apsaugines priemones.

Kenkėjų ir ligų kontrolė

Grybelinės ligos gali paveikti jūsų Bambukas , todėl svarbu reguliariai tikrinti savo augalus ir kuo greičiau juos gydyti. Be to, kenkėjai, pvz., amarai ir miltiniai grybai, gali pažeisti jūsų Bambukas , todėl svarbu stebėti, ar neatsiranda užkrėtimo požymių, ir imtis atitinkamų priemonių jiems kontroliuoti.

Pabaigai

Užsiauginti savo Bambukas sodą yra naudinga patirtis ir tai galima padaryti gana lengvai, atlikus vos kelis paprastus veiksmus. Kruopščiai planuodami, pasirinkę tinkamą Bambukas rūšį ir reguliariai prižiūrėdami, galėsite mėgautis nuostabiu Bambukas sodu ilgus metus.