Užsiauginkite savo Bananmedis augalą: sodininkystės vadovas pradedantiesiems

Užsiauginkite savo Bananmedis augalą: sodininkystės vadovas pradedantiesiems

Sodo priežiūra yra puikus būdas priartėti prie gamtos ir mėgautis savo darbo vaisiais. Bananmedis auginimas iš sėklų gali būti naudinga sodininkams, net ir tiems, kurie dar nepažįsta. Šiame straipsnyje bus paaiškinta, kaip auginti Bananmedis augalą, jo teikiama nauda ir patarimai, kaip išspręsti iškilusias problemas.

Bananmedis augalas yra visžalis, žolinis augalas, randamas atogrąžų aplinkoje visame pasaulyje. Bananai dauginami daugiausia jų atžalomis ar atžalomis, o ne sėklomis, tačiau šis straipsnis padės jums išauginti Bananmedis augalą iš sėklos. Privalumai apima šviežius vaisius, gražias gėles ir vešlius žalumynus savo sode.

Suplanuokite gamyklą

Pirmasis žingsnis auginant Bananmedis augalą yra planavimas. Svarbu pasirinkti tinkamą dirvožemio tipą ir konteinerio dydį. Norėdami gauti geriausius rezultatus, naudokite priemolio dirvožemį, kurio pH yra nuo 5,5 iki 7,0, ir įsitikinkite, kad konteineris yra bent 20 colių gylio ir maždaug 16 colių skersmens. Norėdami pradėti dygti ir dauginti sėklą, du trečdalius talpyklos užpildykite žeme, po to ją lengvai suspauskite. Tada padėkite sėklą 1 coliu žemiau paviršiaus ir uždenkite likusia dirvožemio dalimi. Galiausiai laikykite dirvą drėgną – laistykite, kol viršutiniai 6 coliai dirvožemio bus prisotinti.

Augalų puoselėjimas

Norint užtikrinti jūsų Bananmedis augalo sveikatą, reikia patenkinti vandens ir tręšimo poreikius. Priklausomai nuo jūsų klimato, jis turėtų gauti apie 12 cm (4,7 colio) vandens per savaitę. Todėl, esant dideliam karščiui ir sausrai, jį gali tekti laistyti daugiau nei kartą per savaitę. Trąšos turi būti naudojamos tik tada, kai reikia, ir tokiais kiekiais, kurie atitinka etiketėje pateiktas instrukcijas. Be to, norint palaikyti gerą oro cirkuliaciją ir užkirsti kelią ligoms, būtina tinkamai genėti. Nupjaukite visas negyvas ar ligotas augalo dalis.

Ligos ir kenkėjai

Kai budrūs, kenkėjus ir ligas dažniausiai galima pastebėti anksti. Tokie vabzdžiai kaip žvyneliai, miltiniai vabzdžiai, lapgraužiai ir tripsai gali padaryti didelę žalą tiek vaisiams, tiek lapams. Tokios ligos kaip fuzariozės vytulys, Panamos liga ir bakterinė lapų juostelė taip pat gali turėti įtakos jūsų Bananmedis augalo sveikatai. Nustačius susisiekite su vietinėmis išplėtimo tarnybomis arba ištirkite natūralius jų gydymo metodus.

Priežiūra

Kasdienei priežiūrai kasdien tikrinkite, ar nėra išdžiūvimo požymių, ir aprūpinkite pakankamai vandens, kad dirva būtų drėgna. Ilgesnė priežiūra apima piktžolių pašalinimą ir dirvožemio papildymą kompostu. Atlikę aukščiau nurodytus veiksmus užtikrinsite sveiką augimą.

Derliaus nuėmimas

Priklausomai nuo veislės, Bananmedis augalai vaisius užaugina nuo 10 mėnesių iki 2 metų. Prieš nuimdami derlių, atkreipkite dėmesį į nokinimo periodus, kuriuos nurodo pačių bananų spalva. Paruošę derlių, aštriomis žirklėmis arba žirklėmis nupjaukite stiebus. Švelniai atitraukite kekę nuo pagrindinio stiebo ir pakabinkite aukštyn kojomis pritvirtintą prie stiebo, nuo kurio ji buvo nupjauta.

Pabaigai

Smagu stebėti ir patirti, kaip Bananmedis augalas auga nuo sėklos iki vaisių. Užsiauginę savo Bananmedis augalą, jūsų sode gausite puikų atlygį, vešlią žalumą ir nepakartojamą grožį. Tinkamai prižiūrint ir planuojant, jūsų Bananmedis gali klestėti, siūlydamas maistingus užkandžius daugelį metų.