Augantis Bandrenis: išsamus vadovas sodininkams

Augantis Bandrenis: išsamus vadovas sodininkams

Kai reikia auginti egzotiškas ir gražias gėles, liaukinis Bandrenis (Echinops ritro) yra puikus pasirinkimas. Šis tvirtas daugiametis augalas žydi ryškiai Našlaitė žiedais, kurie žydi vasarą ir suteikia spalvų bet kuriam sodui. Šie augalai ne tik puikūs dėl savo išvaizdos, bet ir lengvai prižiūrimi ir gali būti auginami daugelyje klimato sąlygų. Taikydami tinkamus sodinimo ir priežiūros metodus galite lengvai užsiauginti savo liaukinius rutulinius erškėčius.

Bandrenis apžvalga

Bandrenis, arba Echinops ritro, yra žydinčių žolinių daugiamečių augalų rūšis, kilusi iš Europos, Šiaurės Afrikos ir Vakarų Azijos. Jis užauga iki 1 metro aukščio ir yra krūminis. Jo lapai giliai skilti, viršuje žali, o apačioje balti. Nuo vasaros vidurio iki rudens augalas gamina tamsiai mėlynas, kupolo formos gėlių galvutes.

Bandrenis auginimo privalumai

Bandrenis auginimas turi keletą privalumų. Giliai mėlynos gėlių galvutės yra patrauklios ir puikiai papildo gėlių vitrinas, alpinariumus ir apvadus. Lapija taip pat įdomi, su savo kontrastingomis spalvomis. Be to, augalas yra atsparus sausrai ir ligoms, todėl jis yra puikus pasirinkimas net pradedantiesiems sodininkams.

Gamybos ir vietos pasirinkimas

Bandrenis augalo pasirinkimas

Bandrenis , ieškokite tokio, kurio žalumynai būtų sveiki, nepažeisti ir tvirti stiebai. Augalai turi turėti bent tris lapų rinkinius ir be vabzdžių pažeidimų ar ligų.

Optimialios vietos radimas

Bandrenis geriausiai laikosi saulėje, bet toleruoja šviesų šešėlį. Įsitikinkite, kad jūsų pasirinktas dirvožemis turi gerą drenažą; jei ne, pakeiskite jį įmaišydami organinių medžiagų, tokių kaip kompostas ar mėšlas. Jei įmanoma, rinkitės vietą toliau nuo kitų didelių augalų, nes erškėtis gali iš jų pasisemti maistinių medžiagų.

Bandrenis sodinimas

Dirvožemio paruošimas

Prieš sodinimą iškaskite maždaug 15 centimetrų pločio ir 10 centimetrų gylio duobę, atlaisvinkite dirvą apačioje. Į duobės dugną įpilkite sluoksnį komposto ir grėbliu išlyginkite dirvos paviršių.

Bandrenis sėklų sodinimas

Pasodinkite sėklas maždaug 5 cm atstumu vienas nuo kito ir 3 cm gyliu į paruoštą dirvą. Jei naudojate transplantaciją, atsargiai išimkite augalą iš talpyklos ir įdėkite į paruoštą skylę. Užpildykite žeme, švelniai paspausdami aplink augalą, kad pašalintumėte oro kišenes. Kruopščiai laistykite, kad dirva nusistovėtų aplink augalo šaknis.

Pagalba dygimui

Pasodintą lysvę uždenkite plonu mulčio sluoksniu. Norėdami paskatinti greitesnį daigumą, ant lovos uždėkite skaidraus plastiko lakštą. Tai padės sukurti šiltą, drėgną aplinką, palankią sodinukų augimui. Kai augalai bus kelių colių aukščio, nuimkite dangą ir pakeiskite ją kitu mulčio sluoksniu.

Rūpinimasis savo Bandrenis

Laistymas

Bandrenis reikia reguliariai laistyti, ypač karštu oru. Laistykite kartą per vieną ar dvi dienas, kiekvieną kartą siekdami 8–12 mililitrų vandens vienam augalui. Būtinai venkite perlaistyti, nes tai gali sukelti šaknų puvinį ir grybelines ligas.

Tręšimas

Bandrenis kas dvi savaites auginimo sezono metu subalansuotomis trąšomis. Venkite trąšų, kuriose yra daug azoto, nes tai gali sukelti pernelyg didelį lapų augimą žydėjimo sąskaita.

Genėjimas ir ravėjimas

Genėti būtina norint kontroliuoti augalo dydį ir skatinti žydėjimą. Žiemos pabaigoje nupjaukite visus sumedėjusius stiebus arti žemės. Visą vasarą nužydėjęs žydėjimas leis augalui atrodyti tvarkingai ir paskatins daugiau žydėti. Kalbant apie piktžoles, būtinai dažnai tikrinkite, kad jos neapsunktų augalo.

Kenkėjų kontrolė

Bandrenis yra gana atsparus kenkėjams, tačiau saugokitės sraigių ir šliužų, kurie gali pažeisti jo lapiją.
Pašalinkite kenkėjus rankiniu būdu skindami arba uždėdami nematodus anksti ryte, kai kenkėjai yra aktyvūs.

Derliaus nuėmimas

Kada nuimti derlių

Gėles galite pradėti rinkti, kai jos pasiekia žydėjimo brandą, paprastai praėjus 4–6 savaitėms po pasodinimo. Ieškokite visiškai atidarytų gėlių galvų, rodančių, kad jos yra paruoštos pjauti. Nupjaukite gėles tiesiai po galva aštriomis žirklėmis arba genėjimo žirklėmis.

Derliaus nuėmimo būdai

Nuskintus žiedus laikykite vazoje su vėsiu vandeniu, kad pailgintumėte vazos tarnavimo laiką. Jei pageidaujate, gėles galite pakabinti aukštyn kojomis, kad išdžiūtų, kad galėtumėte ilgai laikyti. Atminkite, kad džiovinimas sumažins ryškią žydėjimo spalvą.

Pabaigai

Bandrenis santrauka ir apžvalga

Bandrenis auginimas yra naudinga patirtis, kurią lengva padaryti laikantis tinkamo požiūrio. Pradėkite pasirinkdami sveiką augalą ir surasdami jam optimalią vietą. Toliau naudokite gerai paruoštą dirvą, atsargiai sodinkite ir padėkite dygti. Tinkamai prižiūrėkite savo augalą nuosekliai laistydami ir tręšdami, genėdami, ravėdami piktžoles ir kovodami su kenkėjais. Galiausiai nuimkite žiedų derlių, kai jie subręsta, ir mėgaukitės įspūdingu eksponatu!

Ištekliai tolesniam mokymuisi

Jei norite sužinoti daugiau apie Bandrenis, yra daug išteklių, įskaitant knygas ir sodininkystės svetaines. Sodininkai taip pat turėtų prisijungti prie vietinių klubų, lankyti seminarus ir apsilankyti botanikos soduose, kad sužinotų daugiau apie šią nuostabią ir mažai priežiūros reikalaujančią gėlę.