Barbadoso vyšnia auginimas: kaip užauginti saldžiarūgščius vaisius

Barbadoso vyšnia auginimas: kaip užauginti saldžiarūgščius vaisius

Barbadoso vyšnia, dar žinoma kaip acerola arba laukinė krepinė Mirta, yra mažas visžalis krūmas, auginantis ryškiai raudonus saldžiarūgščius vaisius. Vaisius galima valgyti šviežius arba gaminti uogienes, sultis, vyną, tyreles ir kitus vaistinius produktus. Barbadoso vyšnia auginimas namuose suteikia daug naudos ir gali suteikti džiaugsmo visai šeimai.

Acerola (Malpighia glabra), paprastai žinoma kaip Barbadoso vyšnia, yra visžalis krūmas su švelniais, blizgiais lapais ir vamzdiškais Gvazdikas žiedais. Jis auga atogrąžų regionuose, įskaitant Braziliją, Meksiką, Centrinę Ameriką ir Karibų salas. Šis augalas gali augti įvairiose klimato sąlygose, kol yra pakankamai saulės šviesos, šilumos ir drėgmės.

Acerola vaisius yra maždaug vieno centimetro skersmens ir sunokęs tampa nuo geltonos iki raudonos spalvos. Jame yra aiškus saldaus ir rūgštaus balansas, todėl jis yra puikus užkandis ar desertų užpilas. Be to, Barbadoso vyšniose gausu vitaminų A ir C, karotinoidų ir antioksidantų. Reguliarus šių vaisių vartojimas gali padėti išvengti įvairių ligų, pagerinti odos būklę ir sumažinti uždegimą.

Sodinimas ir auginimas

Prieš sodindami Barbadoso vyšnia, turite pasirinkti geriausią vietą jos augimui. Ieškokite vietos, kurioje visą dieną daug saulės, ir užtikrinkite, kad dirvožemis gerai nusausintų. Šiam krūmui auginti Graikinis riešutmedis tinka priesmėlis, sumaišytas su organinėmis medžiagomis.

Pasirinkę tinkamą vietą, įsigykite geros kokybės dirvą ir mentele, pageidautina su aštriu galu, kad lengviau įsiskverbtų į dirvą. Iškaskite maždaug 20 cm gylio duobę ir įdėkite į ją šaknies kauliuką. Sutvirtinkite dirvą aplink pagrindą ir palaistykite naujai pasodintą sodinuką. Laikykite dirvą drėgną, bet ne šlapią.

Priežiūra ir priežiūra

Reguliarus genėjimas padeda išlaikyti tvarkingą formą ir skatina augimą. Jei jis nebus nupjautas, šakos taps silpnos ir apkrautos peraugusia ir negyva lapija. Po derliaus nuėmimo nupjaukite visas pažeistas ar nukrypusias šakas iki norimos formos.

Taip pat svarbu, kad augalas būtų pakankamai maitinamas, tręšiant pavasario sezono metu. Prieš sodindami į dirvą įpilkite šiek tiek pasenusio mėšlo arba komposto, kad pridėtumėte reikalingų maistinių medžiagų. Be to, kas šešias savaites naudokite subalansuotas skystas trąšas, kol augalas aktyviai auga.

Siekdami apsaugoti Barbadoso vyšnia nuo kenkėjų, pvz., vikšrų ir amarų, reguliariai tikrinkite augalą ir pašalinkite pažeistus lapus, kai juos rasite. Natūralūs plėšrūnai, pvz., boružėlės ir maldininkai, gali suteikti papildomą apsaugą nuo kenkėjų invazijos.

Derliaus nuėmimas ir saugojimas

Skinkite Barbadoso vyšnias, kai jos iš geltonos tampa ryškiai raudonos ir pradeda jaustis minkštos. Paprastai vienas krūmas per metus duoda iki penkių kilogramų derlių. Kiekvieną uogą švelniai nusukite nuo stiebo, nepažeisdami jos trapios tekstūros.

Šaikiai nuskintas uogas sandariame inde šaldytuve galite laikyti tris keturias dienas. Arba užšaldykite juos vėlesniam naudojimui. Sudėkite vaisius į sandarų maišelį ir laikykite, kol vėl būsite pasiruošę mėgautis jų unikaliu skoniu.

Pabaigai

Barbadoso vyšnių auginimas suteikia daug privalumų, įskaitant prieigą prie maistingų vaisių, ryškių žiedų ir malonaus kvapo. Norėdami sukurti sėkmingą derlių, pasirinkite vietą su daug saulės spindulių, pasirūpinkite tinkama dirva ir įrankiais, dažnai laistykite ir, jei reikia, įterpkite trąšų. Reguliariai genėkite savo krūmą ir nepamirškite nuimti vaisių, kai tik jie subręs. Galiausiai tinkamai laikykite nuskintus vaisius ir mėgaukitės skaniu Barbadoso vyšnių skoniu, kada tik norite.