Su Begonija Elatior sodui spalvų

Su Begonija Elatior sodui spalvų

Eliorinės begonijos (Begonija x hiemalis) vertinamos kaip vienmečiai sodo augalai ir kambariniai augalai. Jie gali pasigirti dideliais, vešliais žalumynais ir subtiliais Gvazdikas, baltų, oranžinių ir raudonų atspalvių žiedais, kurie žydi nuo vasaros pradžios iki pirmųjų šalnų. Šie spalvingi žiedai suteikia stulbinamo kontrasto bet kokiai lysvei ir suteikia jūsų sodo erdvei unikalios tekstūros ir formos.

Begonija Elatior pasirinkimas

Renkantis Begonija Elatior savo sodui, svarbu atsižvelgti į įprastas turimas veisles. Kai kurie populiarūs variantai yra „Nonstop Mocca Crimson“, kurio lapai yra sodriai bordo ir ryškiai Gvazdikas , arba „Gryphon Gvazdikas Star“, kurio kvapnios Gvazdikas gėlės kontrastuoja su sidabriškai žaliais lapais. Kitos veislės, priklausomai nuo pageidavimų, siūlo marmurinius lapus arba įvairiaspalvius žiedus.

Elatior Begonia galima rasti daugumoje vietinių parduotuvių ir darželių, tačiau jose gali būti ne visos norimos veislės. Norėdami gauti įvairiausių augalų tipų ir dydžių, internetiniai mažmenininkai arba katalogai gali pasiūlyti geresnį pasirinkimą. Pirkdami ieškokite sveikų augalų su tamsiai žaliais lapais, nurodydami, kad jų teikėjas jais gerai prižiūrėjo.

Geriausias laikas sodinti Begonija Elatior yra po pavasario šalnų grėsmės. Vidutinio klimato sąlygomis tai paprastai būna maždaug gegužės pabaigoje arba birželio pradžioje. Jei įmanoma, laikykite augalus lauke prie lango ar verandos, kol laukiate Graikinis riešutmedis sąlygų, prieš persodindami juos į nuolatinį namą sode.

Sodo planavimas ir paruošimas

Siekiant užtikrinti sėkmingą augimą, svarbu nustatyti, kur savo sode Begonija Elatior . Nors šie augalai teikia pirmenybę daliniam pavėsiui, jie taip pat gali klestėti saulėje, jei yra pakankamai drėgmės. Norint išlaikyti patrauklią išvaizdą, būtina pasirinkti vietą, kurioje saulė būtų bent 3-4 valandos per dieną.

Jūsų pasirinktoje vietoje turi būti gerai nusausinantis dirvožemis, kuris palaiko tolygų maistinių medžiagų mišinį. Jei reikia, pakeiskite dirvą kompostu arba mėšlu, kad padidintumėte vaisingumą ir paskatintumėte augalų augimą. Tarp kiekvienos Begonija Elatior palikite maždaug 20 cm (8 colių) atstumą, kad jų šaknų sistemoms būtų pakankamai vietos plisti.

Sodinimo ir priežiūros instrukcijos

Pasirinkus tinkamą vietą, augalus galima dėti į žemę arba sudėti į konteinerius. Norėdami tinkamai pasodinti Begonija Elatior lauke, kiekvienam iš jų sukurkite maždaug 15 cm (6 colių) gylio skylę. Tada užpildykite apatinį centimetrą komposto ir lėtai atpalaiduojančių trąšų mišiniu. Įdėkite įsišaknijusią Begonija Elatior į skylę ir sureguliuokite aukštį taip, kad nustatytas vainikas liktų virš dirvožemio linijos. Užpildykite likusią skylės dalį ir gerai laistykite.

Jei pasirenkate naudoti talpyklas, rinkitės su drenažo angomis, kad išvengtumėte per didelio prisotinimo. Pradėkite ant vazono pagrindo padėdami sluoksnį sulaužytų terakotinių plytelių arba žvyro, įpilkite kelias saujas komposto ir įdėkite įsišaknijusią Begonija Elatior. Švelniai sutvirtinkite aplinkinę dirvą, atsiremdami į esamą vainiką, ir prieš laistydami užpilkite indą plonu mulčio sluoksniu.

Siekdami skatinti energingą augimą, per visą auginimo sezoną Begonija Elatior kas dvi savaites maitinkite skystomis trąšomis arba subalansuotomis granuliuotomis trąšomis. Ištisus metus laistykite dažnai, kad dirva visiškai neišdžiūtų. Žiemos mėnesiais laistykite rečiau, bet vis tiek gausite pakankamai, kad paskatintumėte šaknų priežiūrą.

Begonija Elatior susideda iš nudžiūvusių nužydėjusių žiedų ir sugnybtų kojomis stiebų, skatinančių šakojimąsi ir krūmų augimą. Šis paprastas veiksmas leidžia augalams išlikti spalvingiems ir patraukliems visą vasarą.

Nors Begonija Elatior paprastai nėra kenkėjų ir ligų, stebėkite amarus ir miltligę. Jei yra, apipurkškite paveiktas vietas insekticidiniu muilu arba neem aliejumi, sutelkdami dėmesį į apatinę lapų pusę. Dėl miltligės padidinkite oro srautą, suteikdami daugiau vietos tarp augalų, pagerindami konteinerių drenažą ir nukirpdami didžiulius gumulus.

Mėgaukitės Begonija Elatior

Begonija Elatior yra nuostabi, kai pasodinama šalia kitų pavėsį mėgstančių daugiamečių augalų, tokių kaip Hostas, astilbės ir paparčiai. Norėdami suteikti sodo lysvei papildomos spalvos, derinkite su kitais šiltų atspalvių augalais, pvz., Rudbeckia ar zinnia. Taip pat galite kūrybiškai įtraukti savo Begonija Elatior ; pabandykite išmokyti juos vaikščioti palei groteles, takelius ir tvorų linijas arba pakabinti žiedų krepšelius ant tvirtų medžių šakų.

Pabaigai

Atlikę šiuos veiksmus galėsite lengvai mėgautis Begonija Elatior grožiu savo sode. Esant daug natūralios šviesos ir reguliariai prižiūrint, jūsų augalai gali pasiekti maždaug 90 cm (36 colių) aukštį ir žydėti iki pirmųjų šalnų. Ryškios žiedlapių spalvos suteiks jūsų lauko erdvėms unikalios tekstūros ir suteiks jūsų sodui akį traukiančio žavesio.