Begonija minor auginimas: išsamus vadovas sodininkams

Begonija minor auginimas: išsamus vadovas sodininkams

Begonija minor, kitaip žinoma kaip raudonasis ežiukas, yra žavinga gėlė iš Afrikos atogrąžų regionų. Tai ne tik elegantiškas bet kurio lauko sodo priedas, bet ir jo mažos gėlės bei įmantri lapija gali būti naudojami kaip dekoratyvinis kambarinis augalas, kai jis auginamas konteineriuose. Norėdami išnaudoti visas savo Begonija minor galimybes, pateikiame išsamų vadovą, kuriame pateikiami žingsniai, kaip sodinti ir prižiūrėti šias unikalias gėles.

Kas yra Begonija minor?
Begonija minor begonija – Begonija rūšis, kilusi iš Centrinės ir Vakarų Afrikos. Ji tapo populiaria sodo gėle dėl ryškios raudonos ir žalios spalvų derinio bei mažų, spygliuotų lapelių, suteikiančių jai slapyvardį „Scarlet Hedgehog“. Šios gėlės puikiai tinka sodams ir vazoninėms kompozicijoms suteikti spalvų.

Begonija minor sodinimo ir priežiūros privalumai
Scarlet Hedgehog jūsų sode pranašumai yra šie:
– Maži priežiūros reikalavimai – Begonija minor yra gana lengvas augalas, kurį galima išlaikyti gyvą ir klestėti; tiesiog duokite pavėsį, reguliariai laistykite ir sezoniškai tręškite.
– Unikali išvaizda – Neglia minor žydi spalvingais žiedais, sudarytais iš mažų, vamzdiškų žiedlapių, apsuptų gležnų žalių spygliuočių, todėl į juos malonu žiūrėti.
– Pritraukia apdulkintojus – Scarlet Hedgehog pritraukia daug rūšių apdulkintojų, tokių kaip bitės ir drugeliai, taip prisidedant prie sveikesnės sodo ekosistemos.

Išsamaus vadovo apžvalga
Šis išsamus vadovas supažindins jus su savo Begonija minor sodinimo ir priežiūros etapais. Štai kas apims:
– Tinkamos vietos pasirinkimas
– Reikalingi įrankiai/įranga
– Dirvos paruošimas
– Sodinimas
– Laistymas
– Tręšimas
– Genėjimas
– Kova su kenkėjais, ligomis ir piktžolėmis
– Santrauka
– Papildomos informacijos šaltiniai

Begonijų sodinimas

Tinkamos vietos pasirinkimas
Renkantis Graikinis riešutmedis zoną Begonija minor, rinkitės tokią, kurioje būtų dalinai saulės spindulių (mažiausiai 6 valandas per dieną) ir atokiau nuo stipraus vėjo. Jei lauke nėra daug vietos, apsvarstykite galimybę auginti Scarlet Hedgehog lauke šalia saulėto lango. Įsitikinkite, kad temperatūra ir drėgmė kambaryje išlieka pastovi.

Reikalingi įrankiai / įranga
Prieš sodindami, surinkite šiuos elementus:
– Sodo pirštinės
– Kastuvas
– Laistymo skardinė arba žarna
– Organinės trąšos

Dirvos paruošimas
Sodininkystei konteineriuose naudokite specialiai begonijoms skirtą vazonų mišinį. Lauko augalams pasirinkite vietą su turtingu, gerai nusausintu dirvožemiu, kuriame nėra akmenų, lazdelių ir kitų šiukšlių. Iškaskite skyles 1 pėdos gylyje ir 8 colių atstumu vienas nuo kito. Įsitikinkite, kad dirvožemio pH yra 5,5–7,0.

Sodinimas
Kai dirva bus paruošta, įdėkite kiekvieną Begonija minor šaknies rutulį į duobutę, o likusią dalį užpildykite anksčiau paruoštu dirvožemiu. Švelniai paspauskite, kol augalas tvirtai įsitvirtins žemėje. Nedelsdami laistykite, tada du kartus per savaitę duokite maždaug po colį vandens.

Priežiūros patarimai

Laistymas
Būtinai giliai laistykite savo Begonija minor du kartus per savaitę auginimo sezono metu (nuo pavasario iki ankstyvo rudens). Kai oras karštas ir sausas, didinkite dažnumą iki 3 kartų per savaitę. Žiemos mėnesiais sumažinkite laistymą, nes per daug drėgmės augalas gali pūti.

Tręšimas
Kartą per mėnesį naudokite organines trąšas auginimo sezono metu ir praleiskite žiemą. Siekite subalansuotų trąšų su azotu (N), fosforu (P) ir kaliu (K) atitinkamai 3:1:2.

Apkarpymas
Nors Begonija minor nereikia daug genėti, svarbu periodiškai pašalinti negyvus ir pažeistus lapus. Nupjaukite negyvą lapiją prie pagrindo aštriomis sodo žirklėmis.

Kova su kenkėjais, ligomis ir piktžolėmis
Dažnai apžiūrėkite augalus, ar nėra kenkėjų, ligų ir piktžolių požymių. Užsikrėtus, naudokite insekticidą arba fungicidą pagal pakuotės instrukcijas. Ištraukite kuo daugiau piktžolių nuo pagrindo su apsauginėmis pirštinėmis, būkite atsargūs, kad nepažeistumėte savo Begonija minor šaknų.

Pabaigai

Santrauka
Begonija minor auginimas iš pradžių gali atrodyti nelengvas uždavinys, tačiau vadovaudamiesi šiame išsamiame vadove aprašytais veiksmais užtikrinsite sėkmę. Tinkamai prižiūrint, galime turėti vešlų ir gyvybingą Scarlet Hedgehog sodą, kuris suteikia aplinkai gyvybės ir spalvų.

Ištekliai daugiau informacijos
Išsamesnės informacijos apie Begonija minor ir kitų augalų auginimą rasite Nacionalinės sodininkystės asociacijos svetainėje arba vietinėje sodininkystės parduotuvėje.