Begonija Tamaya dauginimas: patarimai ir gudrybės, kaip auginti šį nuostabų augalą

Begonija Tamaya dauginimas: patarimai ir gudrybės, kaip auginti šį nuostabų augalą

Begonija Tamaya yra unikali gėlė, kuri pastaruoju metu tampa vis populiaresnė dėl savo nuostabaus grožio ir lengvos priežiūros. Tai daugiametis žydintis augalas, kilęs iš Indijos, Bangladešo ir Rytų Himalajų. Augalas siūlo ryškius rožinės, baltos, raudonos ir geltonos spalvos atspalvius, todėl yra įspūdingas bet kurio sodo ar namo priedas. Čia aptarsime, kaip dauginti, auginti ir prižiūrėti šį puikų egzempliorių.

Begonija Tamaya, taip pat žinoma kaip Bengalijos tigrinė Begonija, yra šakniastiebiai visžalis žolinis daugiametis augalas. Jo gėlės yra varpelio arba vamzdžio formos ir užauga iki 2 centimetrų (cm) skersmens. Lapiją sudaro patrauklūs giliai žali lapai su geltonais kraštais. Lapai yra 4–7 cm ilgio ir 1,5–2,5 cm pločio.

Šis augalas turi daug privalumų, nes auga lengvai ir greitai, reikalauja mažai priežiūros ir yra gana elegantiškas. Dėl subtilaus augimo jis labai tinka dideliems vazonams, pakabinamiems krepšiams ir kitoms talpykloms. Be to, jis gali toleruoti nedidelį šalną ir, tinkamai prižiūrint, grįžta metai iš metų.

Žingsnis po žingsnio vadovas, kaip Begonija Tamaya

 • Pasirinkite tinkamą dirvą: Begonija Tamaya mėgsta drėgną, gerai drenuojančią dirvą. Geras pasirinkimas yra sumaišyti lygiomis dalimis durpių samanų, komposto ir perlito. Arba galima naudoti vazonų mišinį, specialiai sukurtą begonijoms.

 • Pasirinkite tinkamo dydžio vazoną: prieš rinkdamiesi vazoną apsvarstykite subrendusio Begonija Tamaya dydį. Rekomenduojame naudoti 6–7 colių (15–18 cm) talpyklą. Pasirinkite puodą, kurio apačioje yra kanalizacijos angos.

 • Paruoškite vazonų mišinį: pradėkite sudrėkindami vazonų mišinį, kol jis bus tolygiai drėgnas. Įsitikinkite, kad nėra sausų kišenių ar šlapių gumulėlių.

 • Pasodinkite Begonija Tamaya į paruoštą mišinį: įdėkite Begonija Tamaya į vazoną ir tvirtai aptepkite šaknis. Likusią puodo dalį užpildykite vazono mišiniu ir lengvai laistykite.

 • Reguliariai laistykite: laistykite savo Begonija Tamaya kartą per savaitę ar dvi, priklausomai nuo sezono. Niekada neleiskite dirvožemiui visiškai išdžiūti. Vasaros mėnesiais laistykite dažniau.

 • Genėjimas siekiant paskatinti šakojimąsi: retkarčiais genėkite savo Begonija Tamaya , kad padidintumėte pilnumą ir šakų vystymąsi. Padarykite tai nupjaudami nukritusius stiebus virš lapo mazgo.

 • Šerimas trąšomis: auginimo sezono metu kas kelias savaites maitinkite savo Begonija Tamaya skystomis trąšomis, atskiestomis iki pusės. Nutraukite per žiemos mėnesius

 • Patalpų įrengimo treniruotės: patalpintą patalpoje galite išmokyti Begonija Tamaya lipti / sekti arba išdėstyti horizontaliai palei lentynas / briaunas. Jei treniruojatės vertikaliai, naudokite groteles ar panašią struktūrą.

Patarimai, kaip rūpintis Begonija Tamaya

 • Suteikite pakankamai šviesos: Begonija Tamaya geriausiai veikia esant ryškiai netiesioginei šviesai. Dėl tiesioginių saulės spindulių lapai gali nudegti.

 • Reguliuojama temperatūra: šis augalas mėgsta 60–85 °F (16–29 °C) temperatūrą.

 • Stebėkite drėgmės lygį: norint užtikrinti optimalią jūsų Begonija Tamaya sveikatą, reikalinga didelė drėgmė. Drėgmę galite padidinti kasdien purškdami lapus arba šalia pastatydami drėkintuvą.

 • Kenkėjų kontrolė ir ligų prevencija: kas savaitę apžiūrėkite savo Begonija Tamaya , ar nėra kenkėjų. Įprastos kenkėjų problemos yra voratinklinės erkės, miltligės ir amarai. Pašalinkite šiuos kenkėjus rankiniu būdu arba, jei reikia, apdorokite insekticidiniu muilu. Be to, įsitikinkite, kad augalas nėra perlaistytas, kad išvengtumėte grybelinių infekcijų, tokių kaip miltligė.

Pabaigai

Apibendrinant galima pasakyti, kad Begonija Tamaya gėlę dauginti ir prižiūrėti nėra sunku. Tačiau tai reikalauja tinkamo dirvožemio ir puodo, kruopštaus laistymo ir genėjimo, šėrimo trąšomis ir reguliaraus temperatūros bei drėgmės lygio stebėjimo. Tinkamai prižiūrimas ir dėmesingas, šis nuostabus augalas kasmet apdovanos jus kerinčiais žiedais ir vešliais žaliais lapais.