Kaip pasodinti ir prižiūrėti Bereinutis savo sode

Kaip pasodinti ir prižiūrėti Bereinutis savo sode

Bereinutis, dar žinoma kaip Pieris japonica, yra amžinai žaliuojantis krūmas, kilęs iš Japonijos. Dėl savo ilgų odinių lapų ir baltų arba Gvazdikas gėlių žiedų jis tapo populiarus sodininkų pasirinkimas. Bereinutis sodinimas ir priežiūra reikalauja šiek tiek pasiruošimo ir žinių, tačiau atlygis yra puikus, kai matote nuostabius žydėjimus, puošiančius jūsų sodą. Šiame straipsnyje aptarsime kai kuriuos veiksmus, kurių reikia imtis prieš sodindami savo Bereinutis , ir apibūdinsime, kaip tinkamai ją sodinti ir prižiūrėti.

Kas yra Bereinutis?

Bereinutis yra plačialapis visžalis krūmas su blizgančiais tamsiai žaliais lapais ir mažų, baltų arba Gvazdikas varpelio formos žiedų grupelėmis, žydinčiais nuo žiemos pabaigos iki ankstyvo pavasario. Jis gali siekti iki 2 metrų (6 pėdų) aukščio ir 4 metrų (12 pėdų) pločio ir geriausiai veikia vėsiame klimate. Priklausomai nuo to, kokią Bereinutis veislę pasirinksite, per visą auginimo sezoną žalumynai gali turėti raudonos, bronzinės ar geltonos spalvos užuominų, be tipiškos gilios žalios spalvos.

Kodėl savo sodui verta rinktis Bereinutis ?

Ieškantiems patrauklaus dekoratyvinio krūmo Bereinutis yra puikus pasirinkimas! Jis klesti pusiau pavėsingose vietose ir siūlo susidomėjimą ištisus metus dėl savo blizgios lapijos, ryškaus augimo ir nuostabių gėlių grupių. Įsikūrus jai taip pat labai mažai priežiūros, todėl naujokai sodininkystės srityje gali lengvai auginti Bereinutis .

Bereinutis sodinimo ir priežiūros apžvalga

Prieš pridedant Bereinutis į savo sodą, svarbu pasirinkti tinkamą erdvę ir tinkamai paruošti dirvą. Pasodinę krūmą turėsite reguliariai genėti, tinkamai laistyti ir kasmet naudoti trąšas ar kompostą. Be to, norint tęsti sėkmingą augimą, rekomenduojama pašalinti konkuruojančias piktžoles ir uždėti mulčią.

Parengimo žingsniai

Tinkamos vietos sodinimui pasirinkimas

Renkantis vietovę naujam Bereinutis augalui, reikia atsižvelgti į kelis dalykus:

  1. Vieta – venkite vietų, kurias veikia pilna saulės šviesa arba šalti žiemos vėjai, nes tai gali pažeisti lapiją. Vietoj to pasirinkite vietą, kurioje visą dieną šviečia saulė.
  2. Dirvožemio tipas – Bereinutis klestės gerai drenuojančiame dirvožemyje, kuriame yra daug organinių medžiagų. Pataisykite smėlingą dirvą prieš sodindami įpildami 1–2 centimetrus (0,4–0,8 colio) komposto.
  3. Klimatas – kaip minėta anksčiau, Bereinutis labiausiai tinka vėsus klimatas. Jei jūsų klimatas šiltas ir sausas, rinkitės sausrai atsparesnį krūmą.

Drenažo ir dirvožemio tekstūros nustatymas

Pasirinkus tinkamą vietą, laikas paruošti dirvą sodinimui. Dirva turi būti šiek tiek rūgšti, maždaug 6–7,5 pH ir prieš sodinimą lengvai įdirbta. Norėdami pagerinti drenažą, į skylės apačią įpilkite 1–2 centimetrų (0,4–0,8 colio) smėlio arba smėlio. Be to, įmaišykite saują lėtai atpalaiduojančių trąšų arba komposto, kad užtikrintumėte sveiką augimą. Galiausiai, prieš sodindami, gerai sudrėkinkite dirvą, kad įsitikintumėte, jog ji yra tolygiai drėgna.

Sodinimas

Sveiko pradinio augalo pasirinkimas

Pirkdami Bereinutis augalą, atidžiai apžiūrėkite lapiją. Ieškokite bet kokių ligos ar pažeidimo požymių. Tuo pačiu metu pabandykite pasirinkti tokį, kuris tinka jūsų regiono klimatui, kad būtų didesnė tikimybė klestėti.

Sėjos procedūra

Dabar ateina linksmoji dalis! Norėdami pasodinti savo gražią naują Bereinutis, pradėkite iškasdami 20 cm (7,9 colio) gylio ir 30 cm (11,8 colio) pločio duobę. Tada įdėkite augalą į duobutę ir švelniai išskleiskite šaknis. Įsitikinkite, kad augalo vainikas yra lygiai su aplinkine žeme, ir užpildykite visus tarpus aplink šaknų gumulėlį žeme. Baigę užpildyti skylę, gerai ją laistykite.

Nuolatinė priežiūra per visą augimo sezoną

Net pasodinus Bereinutis , per visą auginimo sezoną reikės šiek tiek padirbėti. Genėdami ir nuskinus gėles, krūmas atrodys tvarkingas ir paskatins sveiką augimą. Be to, auginimo sezono metu kas mėnesį maitinimas subalansuotomis skystosiomis trąšomis yra gyvybiškai svarbus sveikam augimui.

Rūpinimasis Bereinutis

Kad jūsų Bereinutis atrodytų geriausiai, vadovaudamiesi šiais priežiūros patarimais:

  • Genėjimas – nugenėkite visas negyvas ar pažeistas šakas rudenį arba žiemos pabaigoje. Tai paskatins sveiką augimą ir gausesnį žydėjimą pavasarį.
  • Laistymas – reguliariai Bereinutis sausros metu. Geriausia laistyti giliai ir retai, o ne kasdien švelniai pabarstyti.
  • Tręšimas – visą auginimo sezoną reguliariai Bereinutis subalansuotomis skystosiomis trąšomis.
  • Ravėjimas – be reguliaraus ravėjimo kiti augalai konkuruos su jūsų Bereinutis dėl maistinių medžiagų ir drėgmės. Ranka ištraukite visas piktžoles, kad sumažintumėte konkurenciją.
  • Mulčiavimas – aplink augalo pagrindą užtepkite mulčio sluoksnį, kad išlaikytumėte drėgmę ir naikintumėte piktžoles.
  • Kenkėjų kontrolė – reguliariai tikrinkite savo Bereinutis , ar nėra kenkėjų, pvz., amarų ar miltų, požymių. Pašalinkite visus kenkėjus rankiniu būdu arba, jei reikia, naudokite tinkamą insekticidinį muilą.

Pabaigai

Apibendrinant galima pasakyti, kad tinkamai atlikus Bereinutis sodinimą ir priežiūrą gali būti nepaprastai naudinga. Jie ne tik suteikia įspūdingą vizualinį patrauklumą blizgančiais žalumynais ir gležnomis gėlėmis, bet ir jas išlaikyti nereikia daug pastangų. Tiesiog supraskite jų poreikius, aprūpinkite juos tinkamu drenažu ir laikykitės konkrečių priežiūros nurodymų, pateiktų aukščiau. Bereinutis gali suteikti grožio ir gyvybės bet kuriai lauko erdvei ir džiugins daugelį metų.