Bergenija (Saxifraga stolonifera) yra mažai augantis, šliaužiantis daugiametis augalas, kuris pavasarį ir vasarą skleidžia baltų gėlių kekes. Jis turi sultingus lapus su žaliais ženklais ir sukuria akį traukiančią žemės dangą pasodinus sode. Jis ne tik patrauklus, bet ir Bergenija atbaido tam tikras vabzdžius, pavyzdžiui, amarus, todėl jis puikiai papildo bet kurį sodą. Su šiuo vadovu galite sužinoti viską, ką reikia žinoti apie Bergenija sodinimą ir priežiūrą savo sode.
Turinys
Bergenija augalas yra amžinai žaliuojantis daugiametis augalas, kuris paprastai pasiekia ne daugiau kaip 15 centimetrų aukščio ir išplitęs suformuodamas lapijos kilimą. Žydėjimo laikotarpis paprastai yra nuo balandžio iki rugsėjo, o gėlės yra baltos arba Gvazdikas spalvos. Pigsqueak visžaliai žalumynai kelia susidomėjimą ištisus metus net žiemos mėnesiais. Ji taip pat gamina valgomus vaisius, kurie gali būti naudojami uogienėms ar kitiems maisto produktams gaminti. Bergenija sodinimas yra gana paprastas ir nereikalauja daug priežiūros. Bergenija , visą sezoną bus ryškios spalvos ir pritrauksite apdulkintojus, pvz., drugelius ir bites.
Bergenija planavimas
Prieš sodinant Bergenija reikia atsižvelgti į keletą dalykų. Pirmiausia pasirinkite vietą, kurioje yra dalinis pavėsis arba saulė, kur dirvožemis yra drėgnas, bet gerai nusausintas. Bergenija augalams klestėti reikia mažiausiai 6 valandų saulės šviesos per dieną. Tada įvertinkite, kiek vietos jums reikės, kad tilptų Bergenija dydis. Norėdami gauti geriausius rezultatus, kiekvieną augalą palikite maždaug 30 cm atstumu. Galiausiai, atsižvelgdami į tai, kokio metodo pageidaujate, pasirinkite sėklas arba pradinius augalus. Pradėti nuo pradinių augalų gali būti lengviau ir mažiau laiko nei auginti iš sėklų.
Bergenija sodinimas
Pasirinkus tobulą vietą ir įvertinus reikiamą plotą, laikas pradėti ruošti dirvą. Bergenija mėgsta šiek tiek rūgščią dirvą, kurios pH yra 6–7. Norint pasiekti norimą pH lygį, vienam kvadratiniam metrui naudokite 2 valgomuosius šaukštus sieros ir prieš sodinimą ją kruopščiai įmaišykite į viršutinį 20 cm žemės plotą. Įsitikinkite, kad iškasate pakankamai gilias skyles, kad Bergenija augalų šaknys tvirtai priglustų, tada įdėkite pradinius augalus arba pabarstykite sėklas į duobutes ir švelniai sutrinkite dirvą. Po pasodinimo kiekvieną augalą gerai laistykite.
Bergenija augalų priežiūra
Bergenija augalus reikia reguliariai laistyti, kad dirva būtų tolygiai drėgna. Sausais sezonais arba aukštų temperatūrų laikotarpiais gali prireikti laistyti iki dviejų kartų per savaitę. Venkite perlaistyti, prieš laistydami patikrindami dirvą. Tręšti rekomenduojama kartą per mėnesį, siekiant užtikrinti, kad Bergenija augalai gautų visas maistines medžiagas, kurių jiems reikia augti ir išlikti sveikiems. Gali prireikti genėti, norint pašalinti negyvas ar pažeistas šakas ar stiebus, taip pat paskatinti krūmų augimą.
Priežiūra
Bergenija augalų laistymas yra būtinas jų sveikatai ir augimui. Laistykite maždaug 1 colio (2,5 cm) laistymo kartą per savaitę arba dažniau karštu ir sausu oru. Laistydami įsitikinkite, kad vanduo tolygiai paskirstomas visame plote. Tai padės tolygiai paskirstyti drėgmę šaknims. Priklausomai nuo dirvožemio derlingumo, jums gali tekti kas kelias savaites patręšti Bergenija lysves subalansuotomis trąšomis. Taip pat nugenėkite visas peraugusius šakas ar stiebus, kad išlaikytumėte tvarkingą išvaizdą.
Pabaigai
Bergenija auginimas savo sode yra gana lengvas, jei tinkamai suplanuojate ir pasiruošite. Norėdami pradėti, pasirinkite saulėtą arba dalinai pavėsingą vietą su drėgnu, bet gerai nusausintu dirvožemiu, įvertinkite vietos poreikį ir nusipirkite sėklų arba pradinių augalų. Prieš sodinimą į dirvą įpilkite 2 valgomuosius šaukštus sieros kvadratiniam metrui, kad pH būtų 6–7. Tada, kai augalai pateks į žemę, reguliariai laistykite, periodiškai tręškite ir, jei reikia, genėkite, kad augalai atrodytų tvarkingi. Naudodamiesi šiais patyrusio sodininko patarimais, jūs taip pat galite sėkmingai auginti Bergenija savo sode.