5 patarimai, kaip auginti nuostabius bijūnus savo sode

5 patarimai, kaip auginti nuostabius bijūnus savo sode

Užauginti gražų bijūnų sodą kiekvienam sodininkui yra viena iš labiausiai naudingų patirčių. Stulbinantis minkštų, purių žiedų pasirinkimas yra nuo rožinės iki baltos spalvos ir suteikia puikų vaizdą visais pavasario ir vasaros mėnesiais. Šiame straipsnyje pateiksime penkis patarimus, kaip auginti nuostabius bijūnus savo sode.

A. Bijūnas apibrėžimas
Bijūnai yra lapuočių daugiamečiai augalai storomis, mėsingomis šaknimis, priklausantys Paeoniaceae šeimai. Šie žydintys krūmai gamina įvairias kvapias gėles, kurios žydi nuo vėlyvo pavasario iki vasaros pradžios.

B. Bijūnų auginimo sode pranašumų apžvalga
Be patrauklaus žydėjimo, bijūnų auginimas savo sode turi ir daug kitų privalumų. Bijūnai gali pasiekti iki 3 metrų aukštį, todėl jie Graikinis riešutmedis tinka bet kokio dydžio sodams suteikti struktūrą ir tekstūrą. Be to, bijūnai yra gana mažai prižiūrimi, todėl juos apsodinus reikia minimaliai genėti ir prižiūrėti. Be to, jie yra labai kvapnūs ir pritraukia į sodą apdulkintojus, tokius kaip bitės ir drugeliai.

Žingsniai planuojant Bijūnas sodą

A. Pasirinkite geriausią vietą
Renkantis tinkamą vietą bijūnams sodinti, pasirinkite vietą, kurioje bent 8 valandas per dieną pilna saulės šviesa. Bijūnams reikia daug saulės, kad jie klestėtų ir išnaudotų visas savo galimybes. Be to, bijūnų sodinimas saulėtoje vietoje taip pat padeda atgrasyti vabzdžius, tokius kaip kenkėjai amarai ir voratinklinės erkės, kad per daug nesijaustų patogiai.

B. Įsigykite ir pasodinkite tinkamas Bijūnas veisles
Pirkdami bijūnus visada ieškokite sveikų egzempliorių be ligos ar vabzdžių pažeidimų. Taip pat apsvarstykite, kokio tipo Bijūnas norėtumėte auginti – yra trys pagrindinės grupės: žoliniai (nesumedėję), susikertantys ir medžių bijūnai. Daugeliui klimato sąlygų labiau tiks žolinė veislė.

C. Apsvarstykite dirvožemio tipą ir drenažą
Įsitikinkite, kad rinkitės gerai nusausinantį, bet drėgną dirvą. Bijūnai mėgsta šiek tiek rūgščią dirvą, kurios pH yra 6,0–6,8. Iš anksto išbandę dirvą, sužinosite, ką gali tekti pakeisti prieš sodinant.

D. Iškaskite ir nustatykite sodinimo ribas
Iškasus duobutę, kurios plotis yra dvigubai didesnis už šaknies gumulėlį, Bijūnas turės pakankamai vietos išskleisti savo šaknis. Įdėję augalą į duobutę, užpildykite jį šiek tiek komposto. Po pasodinimo gerai laistykite ir aplink stiebo pagrindą sukurkite kauburėlį, kad vanduo nesikauptų jūsų Bijūnas centre.

Patarimai, kaip prižiūrėti bijūnus

A. Bijūnų laistymas
Giliai laistykite bijūnus maždaug kartą per savaitę, neperlaistydami. Per daug vandens gali sukelti šaknų puvinį ir kitas ligas, todėl prieš vėl laistydami palaukite, kol viršutiniai 2 coliai dirvožemio išdžius.

B. Bijūnų genėjimas
Bijūnas stiebus geriausia genėti žiemą arba ankstyvą pavasarį, kai augalas neveikia. Būtinai naudokite aštrias žirkles, kad nepažeistumėte augalo nuplėšdami šakas. Be to, rudenį nupjaunant žalumynus galima pagerinti oro srautą ir sumažinti grybelinių ligų riziką.

C. Bijūnų tręšimas
Kiekvieną pavasarį maitinkite savo bijūnus subalansuotomis trąšomis, specialiai sukurtomis daugiamečiams augalams. Norint užtikrinti pakankamą maistinių medžiagų kiekį, į kvadratinį metrą gerai perpuvusio mėšlo ar komposto rekomenduojama išberti 10 g.

D. Kenkėjų ir ligų kontrolė
Kad padėtumėte kontroliuoti kenkėjus ir ligas, kiekvieno sezono pabaigoje būtinai nuvalykite nuolaužas ant žemės ir nedelsdami pašalinkite pažeistą ar ligotą lapiją. Reguliariai tikrinkite, ar bijūnams nėra amarų, erkių, miltligės ir lapų dėmėtumo požymių, kuriuos galima apdoroti specialiais pesticidais.

Pabaigai

A. Patarimų, kaip auginti bijūnus savo sode, santrauka
Vykdydami šiuos veiksmus ir patarimus galėsite greitai papuošti savo sodą nuostabiais bijūnais! Jei bijūnus pasodinsite saulėtoje vietoje, pasirinksite gerai nusausintą dirvą, kontroliuosite kenkėjus ir ligas bei reguliariai juos genėsite ir tręšite, užtikrinsite, kad jūsų bijūnai išnaudos visas savo galimybes.

B. Paskutinės mintys, kodėl bijūnus verta auginti sode
Pastangos ir kantrybė, išleista auginant sveiką bijūnų derlių, bus vertos, kai augalai pradės žydėti. Ryškios žydėjimo spalvos kartu su maloniu gėlių aromatu tikrai pavers bet kurį sodą patraukliu reginiu.