Kaip pasodinti ir Bitkrėslė savo sode

Kaip pasodinti ir Bitkrėslė savo sode

B. Papildomi ištekliai

Bitkrėslė (Tanacetum vulgare) – daugiametis žolinis augalas, kilęs iš Europos ir Vakarų Azijos. Jis auga kaip kvepiančios paparčio lapijos kauburėlis, kurio viršuje yra plokščios ryškiai geltonų žiedų sankaupos. Dėl savo kvapnios lapijos ir augalus atbaidančiomis Bitkrėslė puikiai papildys bet kurį sodą. Šiame straipsnyje aptarsime geriausius Bitkrėslė ir priežiūros būdus jūsų sode.

Bitkrėslė jau seniai naudojama medicininiais tikslais, tačiau ji taip pat gali būti naudojama kaip vabzdžių repelentas ir dekoratyvinė gėlė sode. Daugiamečiai žoliniai augalai klesti saulėje ir žydi nuo vasaros iki rudens. Jis turi patrauklius giliai žalius plunksniškus lapus, kurie skleidžia aromatingą kvapą, kartu su švelniais geltonais ramunės formos žiedais. Teigiama, kad sode Bitkrėslė , jos atbaido skruzdėles ir blusas, todėl tai puikus pasirinkimas kovojant su kenkėjais. Kiti privalumai apima maisto tiekimą apdulkintojams, pavyzdžiui, bitėms, drugeliams ir kolibriams.

Sėti Bitkrėslė

Sodinant Bitkrėslė, svarbu pasirinkti vietą, kurioje būtų pilna saulė ir gerai nusausina, drėgna dirva. Bitkrėslė netoleruoja šlapių kojų, todėl įsitikinkite, kad nesodinate šalia vietų, kuriose stovi vanduo arba pernelyg drėgna.

Prieš sodinimą įpilkite organinių medžiagų, pvz., komposto arba mėšlo, kad pagerintumėte dirvožemio kokybę ir padidintumėte drenažą. Dirvožemio pH nuo 6,0 iki 7,0 Graikinis riešutmedis tinka optimaliam augimui ir vystymuisi.

Galite sodinti Bitkrėslė (augalus, auginamus padėkliuose), kurių paprastai galima įsigyti medelynuose pavasario mėnesiais, arba galite sodinti iš sėklų. Norėdami tai padaryti, ankstyvą pavasarį, kai temperatūra pasiekia mažiausiai 10 °C (50 °F), išbarstykite sėklas ant smulkiai sugrėbtos lysvės. Lengvai uždenkite žeme ir laikykite tolygiai drėgną, kol sudygs.

Rūpinimasis Bitkrėslė

Pasodinus Bitkrėslė , jai reikia tik minimalios priežiūros. Laistyti reikia reguliariai, ypač sausais laikotarpiais, kad dirva išliktų drėgna ir nebūtų per daug prisotinta. Taip pat rekomenduojama kartą per metus, ankstyvą pavasarį, tręšti universaliomis trąšomis.

Kadangi Bitkrėslė gali užaugti iki trijų pėdų aukščio, gali reikėti genėti per visą auginimo sezoną, kad išlaikytų pageidaujamą aukštį ar formą. Nupjaukite visus laukinius ar netvarkingus augalus ir nupjaukite nužydėjusius žiedus, kad paskatintumėte žydėjimą per visą sezoną.

Bendrosios Bitkrėslė problemos

Bitkrėslė paprastai yra atspari ir gali atlaikyti daugumą vabzdžių užkrėtimų, nors ji nėra visiškai atspari ligoms. Stebėkite, ar nėra rūdžių, miltligės ar kitų grybelinių infekcijų požymių, kurie gali atsirasti drėgnomis sąlygomis. Vabzdžiai, tokie kaip amarai, voratinklinės erkės, šliužai ir sraigės, taip pat gali sukelti problemų, ypač patalpose. Jei reikia, naudokite insekticidinį muilą, kad greitai pašalintumėte augalą nuo šių gyvūnų.

Pabaigai

Dėl savo kvapnių lapų ir natūralių vabzdžius atbaidančių savybių, Bitkrėslė puikiai papildys bet kurį sodą. Bitkrėslė, įsitikinkite, kad pasirinkote vietą su gerai nusausinančiu dirvožemiu ir pilna saulės. Bitkrėslė mėgsta reguliarų laistymą ir tręšimą, todėl gali tekti genėti, kad ji augtų tvarkinga ir tvarkinga. Jis gali tapti jautrus ligoms, jei laikomas pernelyg drėgnoje aplinkoje, todėl visada patikrinkite, ar nėra grybelių ar įprastų vabzdžių požymių. Tinkamai rūpindamiesi ir dėmesingu galite turėti gražų Bitkrėslė sodą, kuris teiks jums džiaugsmo metai iš metų.

Jei norite sužinoti daugiau apie Bitkrėslė sodinimą ir priežiūrą savo sode, kreipkitės į vietinį medelyną arba sodininkystės ekspertą dėl papildomo patarimo.