5 patarimai, kaip auginti Blakėžudė savo sode

5 patarimai, kaip auginti Blakėžudė savo sode

Blakėžudė (Actaea racemosa) yra patrauklus žydintis augalas, galintis puikiai papildyti tiek didelius, tiek mažus sodus. Tai daugiametis augalas, tai reiškia, kad jis tarnaus daugiau nei vieną sezoną, todėl Graikinis riešutmedis tinka sodininkams, ieškantiems kažko, kas išliks su jais metai iš metų. Štai 5 patarimai, kaip auginti Blakėžudė savo sode.

A. Blakėžudė apibrėžimas ir apžvalga, kodėl tai patrauklus augalas žmonių sodams

Blakėžudė yra lapuočių žolinis daugiametis augalas, kilęs iš Šiaurės Amerikos. Vasarą jos kvepiančios baltos arba šviesiai Gvazdikas gėlės pasirodo virš aukštų stiebų, siekiančių iki 1,2 m (4 pėdų) aukščio. Šie saldaus kvapo žiedai pritraukia daugybę apdulkintojų, įskaitant drugelius ir kolibrius. Blakėžudė puikiai tinka miške ar pavėsyje, nes mėgsta dalinį arba visą pavėsį.

B. Blakėžudė auginimo sode privalumai

Blakėžudė savo sode būsite apdovanoti nuostabia lapija ir gražiais naujų augalų žydėjimais nuo vėlyvo pavasario iki rudens. Šios gėlės ne tik suteiks spalvingos tekstūros bet kokiai lauko zonai, bet ir turi galingų kvapų, kurie gali užpildyti jas supantį orą. Be to, jų žiedai padės palaikyti vietinę laukinę gamtą, aprūpindami nektaru apdulkintojams, pavyzdžiui, bitėms ir drugeliams.

Patarimai, kaip sodinti Blakėžudė

A. Geriausios vietos ir dirvožemio tipo pasirinkimas

Pasirinkdami tinkamą vietą sodinti Blakėžudė, pasirinkite pavėsingą arba iš dalies pavėsingą vietą, nes šis augalas mėgsta daug drėgmės, gilių dirvožemių ir apsaugą nuo stipraus vėjo bei tiesioginių saulės spindulių. Dirvožemis turi būti humusingas ir gerai nusausintas, geriausia rūgštus arba neutralus, todėl sodindami apsvarstykite galimybę pridėti organinių medžiagų.

B. Sveikų Blakėžudė augalų pirkimas

Įsitikinkite, kad iš gerbiamo medelyno įsigykite sveikų Blakėžudė augalų, pažymėtų „veilingi“ arba „neserga“. Įsigykite kelis augalus, kurie gali suformuoti gumulą, kad visas plotas įgautų akį traukiančią formą. Siekite augalų, kurių lapai, stiebai ir žiedai yra sveiki. Reikia vengti bet kokių ligos ar vabzdžių pažeidimų požymių.

C. Pasiruošimas sodinti Blakėžudė ir sodinimo instrukcijos

Norėdami iš anksto pasiruošti sodinimui, pakoreguokite dirvą kompostu ar kitomis organinėmis medžiagomis, kad Blakėžudė gautų daug maistinių medžiagų. Kiekvienam „Blakėžudė “ iškaskite duobutę, didesnę nei buvo įsigyta, ir pasodinkite ją tame pačiame gylyje, kaip ir anksčiau buvo vazone. Laistykite skylę, kad prisotintumėte dirvą, ir įdėkite šaknies gumulėlį į vidų. Užpildykite skylę dirvožemiu ir švelniai paspauskite aplink šonus, įkvėpdami šviesos į dirvą, kad sukurtumėte aeraciją. Vėl gerai laistykite.

Rūpinimasis Blakėžudė

A. Blakėžudė laistymas ir tręšimas

Water Blakėžudė nuolat, kol įsitvirtino, ypač sausomis vasaromis. Visą sezoną jiems reikia nuolatinės drėgmės, todėl stebėkite, ar nenusvyra lapai ar nenuvysta žiedų sankaupos. Jei oras ypač sausas, juos gali reikėti papildomai laistyti. Ankstyvą pavasarį galima tręšti subalansuotas trąšas, naudojamas žalumynams ir žydėjimui skatinti.

B. „Bugbane“ genėjimas, nukirpimas ir Blakėžudė

Genėjimas ir nukirpimas turėtų būti atliekami vasaros pradžioje; nugenėkite visus senus stiebus ir sėklų galvutes. Esant stiprioms audroms, aukštus stiebus gali tekti sumušti, kad spaudžiant vėjui jie per daug neišlinktų. Blakėžudė , kol pavasarį pradės formuotis pumpurai, o vėliau vasarą, jei jis pradeda stipriai siūbuoti.

C. Blakėžudė apsauga nuo kenkėjų ir ligų

Reguliariai tikrinkite Blakėžudė , ar nėra ligų, tokių kaip lapų dėmės ir miltligė. Jei yra, pašalinkite užkrėstus lapus ir stiebus ir nedelsdami išmeskite. Taip pat patikrinkite, ar „Blakėžudė “ nėra vabzdžių ar kenkėjų užkrėtimo, ir, jei reikia, purškite neemo aliejumi arba sodininkystės muilu.

Pabaigai

A. Patarimų, kaip auginti „Blakėžudė “ sode, santrauka

Norėdami sėkmingai auginti Blakėžudė savo sode, pasirinkite tinkamą vietą ir dirvožemio tipą, įsigykite sveikų Blakėžudė augalų ir paruoškite plotą sodinti. Reguliariai laistykite ir tręškite, taip pat, jei reikia, genėkite slyvas, slyvas ir kuoliukus. Patikrinkite, ar augaluose nėra kenkėjų ir ligų požymių, ir atitinkamai gydykite.

B. Skatinimas pabandyti auginti Blakėžudė savo sode

Blakėžudė auginimas savo sode nėra pernelyg sudėtingas, tačiau duoda puikų naudą. Tik šiek tiek pasiruošę ir išmanydami galėsite mėgautis ryškiu žydėjimu ir pritraukti apdulkintojus visą vasarą. Raginame pabandyti augančią Blakėžudė !