Blizgė sodinimas savo sode: šios gražios gėlės auginimo vadovas.

Blizgė sodinimas savo sode: šios gražios gėlės auginimo vadovas.

Blizgė yra patraukli gėlė nuostabiu pavadinimu. Jis žydi ryškiai ir neįprastai su ryškiais baltos, mėlynos arba violetinės spalvos atspalviais. Šios gėlės auginimas reikalauja tinkamos priežiūros ir priežiūros. Su tinkama aplinka ir sąlygomis Blizgė gali būti puikus bet kurio sodo priedas.

Blizgė (Lunaria annua) yra kas dvejus metus augantis augalas, priklausantis Brassicaceae šeimai. Jis kilęs iš Europos, tačiau plačiai auginamas ir kitur. Sėklos dažnai painiojamos su žirniais, nes jų dydis ir forma yra panašūs, tačiau Blizgė yra daug daugiau nei tik gražus veidas. Jo unikalios gėlės ir įdomios sėklų ankštys suteiks jūsų sodui susidomėjimo ir grožio.

Pagrindinis augančio Blizgė pranašumas yra ilgaamžiškumas ir nereikalaujantys priežiūros. Toje pačioje Graikinis riešutmedis aplinkoje jis klestės keletą metų ir nereikės daug dėmesio. Nepaisant atsparumo, jam augti ir žydėti reikia tinkamos aplinkos.

Planavimas

Pirmasis žingsnis sodinant Blizgė yra nuspręsti, kur norite jį dėti savo sode. Raskite vietą, kurioje kasdien būtų bent penkios valandos tiesioginių saulės spindulių. Taip pat įsitikinkite, kad tarp augalų yra pakankamai atstumo, kad jie nebūtų perpildyti.

Blizgė geriausiai auga gerai nusausintoje ir neutralaus pH balanso dirvoje. Prieš sodindami išmatuokite dirvožemio rūgštingumą, naudodami namų dirvožemio tyrimo rinkinį. Jei dirvožemis yra per rūgštus, įmaišykite dolomito kalkakmenį, kad neutralizuotų pH lygį. Bendra taisyklė yra naudoti apie 500 gramų kalkių vienam kvadratiniam metrui dirvožemio.

Sodinimas

Paruoškite dirvą sodinimui Blizgė įdirbkite ją bent 20 cm gyliu. Jei reikia, įsitikinkite, kad yra drenažo angų, kurios padės išvengti vandens užsikimšimo. Įmaišykite kompostuotą organinę medžiagą, kad praturtintumėte dirvą ir leiskite jai nusistovėti.

Sėkite sėklas tiesiai į dirvą. Vienoje vietoje pasodinkite 2–3 sėklas, laikykite jas maždaug 1 cm atstumu vienas nuo kito ir maždaug 1 cm gylyje. Jie turėtų sudygti per 10–12 dienų. Kai daigai užauga iki maždaug 5 cm aukščio, silpnesnius išretinkite, kad liktų tik stipriausias.

Jei norite, galite pradėti sėti viduje. Pasodinkite sėklas į mažus vazonėlius, užpildytus vazonine žeme, ir saugokite jas nuo tiesioginių saulės spindulių. Reguliariai laistykite, kol daigai bus paruošti persodinti į lauką.

Priežiūros instrukcijos

Reguliariai Blizgė sausu laikotarpiu, ypač per pirmąsias kelias savaites po persodinimo. Kiekvieną savaitę siekkite bent 2,5 cm vandens.

Norėdami paspartinti augimą ir žydėjimą, tręškite trąšomis kiekvieną mėnesį. Naudokite subalansuotas trąšas, specialiai sukurtas žydintiems augalams. Atidžiai laikykitės gamintojo nurodymų, kiek ir kaip dažnai tepti.

Piktžolės gali konkuruoti su Blizgė augalais dėl maistinių medžiagų ir vandens. Vietą aplink augalus laikykite švarią nuo piktžolių, ravėdami rankomis arba naudodami atitinkamą herbicidą.

Negyvus žiedus reikia kuo greičiau pašalinti nuo augalų. Tai darydami skatinate formuotis naujiems pumpurams ir prailginate augalo gyvenimą.

Pabaigai

Tinkamai planuojant ir prižiūrint, Blizgė gali būti stulbinantis bet kurio sodo priedas. Tai reikalauja labai mažai pastangų ir tarnaus daugelį metų, jei bus sudaryta tinkama aplinka. Prieš sodindami, būtinai tinkamai paruoškite dirvą ir pasirinkite vietą, kurioje daug saulės šviesos. Pasodinus Blizgė , reikia nuolat laistyti ir retkarčiais tręšti. Reguliariai pašalinkite negyvas gėles, kad išlaikytumėte vienodą augalų išvaizdą. Kai bus imtasi visų šių veiksmų, Blizgė jūsų sode atrodys gražiai spalvingai.