Blužniapapartis priežiūra : sodininkystės eksperto patarimai

Blužniapapartis priežiūra : sodininkystės eksperto patarimai

Blužniapapartis yra gražūs augalai, puikiai papildantys bet kurį sodą. Dėl grakščių ilgų gniužulų ir tvirtos prigimties juos lengva prižiūrėti, turint reikiamų žinių. Šiame straipsnyje, remiantis sodininkystės eksperto patarimais, apžvelgsime, kaip sodinti ir prižiūrėti Blužniapapartis .

Papartis (Athyrium filix-femina) yra daugiametis visžalis papartis, kilęs iš Šiaurės Amerikos ir kai kurių Europos dalių. Auga iki 90 cm aukščio gumulėliais, nėriniuotais lapais (arba gniūžtėmis). Lapai gali užaugti iki 60 cm ilgio, todėl puikiai tinka sodinti daliniame pavėsyje arba saulėtose vietose.

Pasiruošimas Blužniapapartis

Prieš sodindami Blužniapapartis, turėsite paruošti vietą. Štai trys pagrindiniai žingsniai, kuriuos reikia atlikti:

Teisingos vietos pasirinkimas

Graikinis riešutmedis paparčio vietoje turėtų būti drėgnas dirvožemis, dalinis pavėsis arba pilna saulė ir apsauga nuo vėjo. Paparčiai labiau mėgsta šiek tiek rūgščią dirvą, todėl, jei planuojate sodinti juos saulėtoje vietoje, rinkitės ryto, o ne popietės saulėje.

Geriausios dirvos pasirinkimas

Rinkdamiesi dirvožemį, ieškokite tokio, kurio pH yra nuo 5,5 iki 6,2, tačiau tai gali skirtis priklausomai nuo jūsų regiono ir klimato. Be to, stenkitės gero drenažo dirvožemio, nes stovintis vanduo gali sukelti puvimą.

Pakankamai vietos skyrimas

Sodinant Lady papartį svarbu turėti erdvę, todėl iš visų paparčio šaknies kamuoliuko pusių skirkite bent 45 cm. Prieš sodinimą patręškite žemę komposto sluoksniu ir įsitikinkite, kad dirvožemis yra tolygiai drėgnas per visą auginimo sezoną.

Blužniapapartis sodinimas

Kai paruošite dirvą, laikas sodinti savo Blužniapapartis.

Augalinės medžiagos įsigijimas

Blužniapapartis galite įsigyti internetu arba vietoje iš darželio. Pirkdami pasirinkite sveikus augalus, turinčius sodriai žalią spalvą, su naujais augimais ir be matomų ligos požymių.

Sėti rekomenduojamame gylyje

Norėdami pradėti sodinti, iškaskite duobę, kurios plotis yra dvigubai didesnis nei paparčio šaknies rutulys ir gilesnis nei konteinerio, kuriame jis buvo, gylyje (dažniausiai 7–10 cm). Įkiškite šaknies rutulį į duobutę ir užpilkite aplinkinę vietą žeme, neuždenkite augalo vainiko – ten, kur stiebas susitinka su šaknimis. Galiausiai sutrumpinkite aplinkinę dirvą, kad apsaugotumėte augalą, tada gerai laistykite.

Tinkamo laistymo užtikrinimas

Įsitikinkite, kad jūsų Lady papartis yra tinkamai laistomas. Paprastai auginimo sezono metu kas kelias dienas patikrinkite dirvožemį aplink papartį. Jei manote, kad viršutinis 1 colio dirvožemio sluoksnis yra sausas, laistykite jį tol, kol pamatysite, kad drėgmė išteka iš apatinių puodo drenažo angų.

Blužniapapartis nuolatinė priežiūra

Pasodinus papartį, svarbu reguliariai juo rūpintis ir užtikrinti jo augimą. Štai keletas patarimų, kaip teikti nuolatinę priežiūrą:

Maistinių medžiagų ir amp; Tręšimas

Paparčiams reikia labai mažai maistinių medžiagų, tačiau kartą ar du per metus pridėjus papildomų organinių trąšų, jie atrodo geriausiai. Naudokite subalansuotas 10-10-10 trąšas ir tręškite pagal gamintojo instrukcijas.

Pakankamos saulės šviesos užtikrinimas

Blužniapapartis mėgsta ryškią saulės šviesą, tačiau jų negalima laikyti tiesioginiuose saulės spinduliuose. Graikinis riešutmedis vieta yra nuo dalinio iki visiško šešėlio.

Piktžolių augimo valdymas

Piktžolės tiesiogiai konkuruoja su jūsų Blužniapapartis dėl turimų maistinių medžiagų, todėl svarbu suvaldyti piktžoles. Norėdami tai padaryti, naudokite kaplį, kad pašalintumėte piktžoles už šaknų, kol jos neįsitvirtins.

Pabaigai

Blužniapapartis priežiūra yra gana paprasta, tačiau reikia įsipareigoti užtikrinti, kad jie išliktų sveiki ir gyvybingi. Tinkamos vietos parinkimas, dirvožemio paruošimas, geriausios augalinės medžiagos parinkimas ir tinkamos nuolatinės priežiūros užtikrinimas yra labai svarbūs norint pasiekti sėkmės. Turėdamas tinkamas žinias ir turėdamas prieigą prie tinkamų medžiagų, kiekvienas gali turėti klestintį paparčių sodą.