Laikomųjų svogūnų auginimas ir priežiūra yra puikus būdas papildyti sodu unikalia ir gražia lapija. Laipiojantys svogūnai, dar vadinami dauginamaisiais arba daugiamečiais svogūnais, yra valgomieji svogūnėliai, kurie dirvoje auga grupelėmis. Juos lengva auginti ir, jei tinkamai prižiūrimi, kiekvienais metais gali duoti spalvingų gėlių. Turėdami tik šiek tiek žinių, kiekvienas gali išmokti auginti ir prižiūrėti šiuos ypatingus augalus.
Turinys
Laipiojantys svogūnai buvo naudojami nuo seniausių laikų ir istoriškai buvo naudojami kaip maistas ir vaistas. Šiais laikais jie yra populiarus dekoratyvinis augalas, suteikiantis spalvų ir kvapo bet kokiam sodui. Standartinė veislė turi ryškiai baltus stiebus su žaliais lapais ir rausvos spalvos gėlėmis; tačiau yra ir kitų veislių su skirtingomis gėlių spalvomis ir dydžiu. Nepriklausomai nuo veislės, visi vijokliniai svogūnai turi bendrų savybių, įskaitant ilgus, į juosteles panašius lapus ir apvalius svogūnėlius, kurie auga gumulėliais.
Kai tinkamai prižiūrimi, vijokliniai svogūnai toje pačioje vietoje gyvens iki šešerių metų, palaipsniui dalijasi ir kasmet išaugins daugiau svogūnėlių. Jie ne tik suteikia estetinio grožio, bet ir jų saldūs svogūnai yra skanūs, kai valgomi švieži iš sodo. Dėl šios priežasties daugelis žmonių juos naudoja gamindami maistą arba kaip garnyrą prie salotų ir ant grotelių keptų daržovių.
Bovėja augalo planavimas
Pirmasis žingsnis norint sėkmingai auginti vijoklinius svogūnus yra tinkamos veislės pasirinkimas. Galima rinktis iš daugybės tipų, todėl prieš priimdami sprendimą ištirkite kiekvieno iš jų ypatybes. Sodinant lauke, geriausia pasirinkti veislę, kuri tinka jūsų klimatui ir dirvožemio tipui.
Toliau paruoškite dirvą, kurioje bus sodinamas Bovėja . Pasirinkite saulėtą vietą su gerai nusausinančiu dirvožemiu. Jei reikia, įpilkite organinių medžiagų, pvz., komposto ar mėšlo, kad pagerintumėte drenažą ir pagerintumėte maistinių medžiagų kiekį. Kai dirva bus paruošta, iškaskite maždaug 10 cm gylio ir pakankamai pločio duobę svogūnėlio šaknims. Švelniai įdėkite Bovėja svogūnėlį į skylę ir užpildykite ją nešvarumais. Būtinai tvirtai paspauskite ir gerai laistykite ką tik pasodintą svogūnėlį.
Laikuojančių svogūnų priežiūra
Kad vijokliniai svogūnai klestėtų, jiems reikia pakankamai saulės šviesos, vandens ir trąšų per visą auginimo sezoną. Graikinis riešutmedis sodinti augalus tokioje vietoje, kur saulė šviečia mažiausiai 6 valandas per dieną. Sausumo metu kas antrą dieną gerai pamirkykite juos 1 litru vandens. Kad paskatintumėte augimą ir paskatintumėte žydėjimą, kas porą mėnesių dirvą aplink augalo pagrindą lengvai apibarstykite 2 šaukštais granuliuotų trąšų.
Kad sveiki Bovėja augalai būtų sveiki, būtina apsaugoti nuo kenkėjų ir ligų. Reguliariai tikrinkite augalus, ar nėra vabzdžių ir ligų požymių. Jei pastebėjote lapų spalvos pasikeitimą arba nuvytimą, nedelsdami nupjaukite pažeistą dalį ir išmeskite į šiukšliadėžę. Neem aliejus taip pat gali būti purškiamas ant augalų, kad būtų išvengta nepageidaujamų gyvūnų.
Pabaigai
Užauginti ir prižiūrėti vijoklinius svogūnus reikia šiek tiek atsidavimo, bet atlygis tikrai to vertas. Jie ne tik patrauklūs ir kvapnūs sodo priedai, bet ir puikus vitamino A, kalcio ir magnio šaltinis. Tinkamai planuojant ir prižiūrint, laipiojantys svogūnai turėtų išlikti kelis sezonus, suteikdami kraštovaizdžiui grožio ir valgomojo pietų stalo.
Kad laipiojant svogūnus pasisektų, pateikiame du patarimus:
1. Pasirinkite savo klimatui ir dirvožemio sąlygoms tinkamą veislę.
2. Aprūpinkite pakankamai saulės šviesos ir vandens, o vasaros mėnesiais patręškite.
Atlikdami šiuos paprastus veiksmus galėsite lengvai mėgautis šio unikalaus ir skanaus augalo auginimo ir priežiūros privalumais.