Savo sode užsiauginkite Brazilinė gunera

Savo sode užsiauginkite Brazilinė gunera

Brazilinė gunera (Gunnera tinctoria) yra gražus, lengvai augantis augalas su ryškia lapija ir dideliais žiedais, viliojančiais paukščius ir bites. Tai puikus pasirinkimas auginti dekoratyviniuose soduose ar konteineriuose ir gali klestėti ištisus metus su labai minimalia priežiūra. Šiame straipsnyje kalbėsime apie veiksmus, kurių reikia norint suplanuoti, pasodinti ir prižiūrėti Brazilinė gunera savo sode.

Brazilinė gunera planavimas ir sodinimas

Pirmas žingsnis sodinant Brazilinė gunera – pasirinkti geriausią vietą. Idealiu atveju turėtumėte ieškoti vietos su daliniu pavėsiu ir gerai nusausintu dirvožemiu, nes Brazilinė gunera nemėgsta šlapių kojų. Įsitikinkite, kad temperatūra niekada nenukris žemiau -3°C, nes ji neatlaiko šalčio. Taip pat galite apsvarstyti paaukštintas lysves ar konteinerius, jei planuojate sodinti patalpose.

Kai rasite tinkamą vietą, kitas žingsnis – rinkti tokias medžiagas kaip kompostas, trąšos, mulčias ir kt. Norėdami pasodinti Brazilinė gunera iš sėklų, turėsite įsigyti mažų rabarbarų sėklų ir pasėti jas į paruošto dirvožemio. Arba galite įsigyti rabarbarų vainikėlių ir tiesiog persodinti juos į žemę. Sodinant būtinai palikite augalams vietos pasiskirstyti ir retinkite juos kas dvi savaites. Pasodinę augalus gerai laistykite ir aplink vietą pridėkite šiek tiek mulčio, kad išvengtumėte piktžolių ir išlaikytumėte drėgmę.

Brazilinė gunera priežiūra

Brazilinė gunera reikia labai mažai priežiūros, tačiau yra keletas dalykų, kuriuos galite padaryti, kad jie būtų sveiki ir laimingi. Tręšimas yra svarbus, nes skatina augimą ir stiprina augalų apsaugą nuo kenkėjų ir ligų. Galite naudoti natūralias trąšas, tokias kaip kompostas arba komercines trąšas, kurios yra specialiai sukurtos rabarbarams. Kalbant apie kenkėjų kontrolę, galite pabandyti naudoti sodinimą ir natūralias priemones, tokias kaip neem aliejus. Jei visa kita nepavyksta, gali prireikti cheminio apdorojimo.

Kai ateis laikas Brazilinė gunera derlių, turėsite būti ypač atsargūs, kad nepažeistumėte augalų. Geriausias derliaus nuėmimo metas yra vasaros pabaigoje arba ankstyvą rudenį, kai stiebeliai jau pakankamai dideli, bet dar nepasiekę pilno dydžio. Nuskintus rabarbarus laikykite vėsioje, tamsioje vietoje ir prieš valgydami supjaustykite gabalėliais.

Pabaigai

Brazilinė gunera auginimas yra lengvas ir naudingas užsiėmimas, galintis suteikti jūsų sodui grožio ir gyvybės. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai rasti tinkamą vietą, paruošti dirvą, pasodinti rabarbarus ir imtis paprastų veiksmų, kad jie būtų sveiki. Reguliariai laistydami, mulčiuodami ir retkarčiais tręšdami, šiais nuostabiais augalais galėsite džiaugtis daugelį metų. Tai kam laukti ilgiau? Išbandykite Brazilinė gunera ir pamatysite, kaip jie pagyvina jūsų lauko erdvę!